Magántulajdonban lévő épület fotózása


Veronika # 2024.02.09. 10:41

Sziasztok egy kis segítséget kérnék én is hasonló témában!
Kutya fotózásnál, ha a gazdi nincs a képen, beleegyezett a fotózásba online chaten és bérelt stúdióban vagyunk kell a kutyáról készült képek social medián való megosztásához engedélyt kérnem? Kutya ilyenkor, fotózáson (bérelt stúdióban vagy szabadtéren) minek minősül? Feljelenthetnek, ha engedély nélkül osztanám meg a képeket kutyákról?

Jejhro # 2013.08.31. 19:47

Egy kis segítséget kérnék!
A házamban és kertemben készültek képek egy ismerős által,kutyákról.Most fel akarja őket használni különböző netes fórumokon,de nem érdekli hogy én engedem vagy sem.ezt megteheti?
Előre is köszönöm ha segíteni tud valaki.

Egyjogász # 2013.07.09. 20:59

Hogy adatvédelmi oldalról közelítsem meg: egy magánlakásban készített felvételen szinte bizonyosan van olyan elem, ami személyes adatnak minősül, akkor is, ha azon személyek nem látszanak (pl. következtetni lehet a tulajdonos vagyoni helyzetére, szokásaira, stb.), a fényképfelvétel készítése pedig adatkezelés.
Személyes adatot kezelni pedig - ha törvény nem rendeli el - csak az érintett hozzájárulásával lehet.

Véleményem # 2013.07.09. 20:14

ez érdekes kényes téma...
kérdés a képeket haszonszerzés céljából felhasználják e majd...

szepszemu # 2013.07.03. 12:06

Sziasztok! Lehet rossz helyre írok.
Az lenne a kérdésem, hogy magánlakásban a fotózást a tulaj megtilthatja?
Ha igen milyen paragrafus vonatkozik rá hivatalosan

köszönöm a segítséget

wers # 2013.04.24. 05:26

szerintem mindenki fotótárában található egy csomó épület fotója, éz önmagában nem tiltott (remélem, mert különben visszaeső bűnöző vagyok)

De nem mindegy mire használják fel

Pár éve egy gyártó-kereskedő cég akciót indított, nyereménysorsolással, fődíj egy három napos wellnes hétvége egy szállodában. Óriáspakáton meglátta egy építész az általa tervezett szálló fotóját, bíróság megítélte neki a jogdíjat.

Hogy ez a tulajt hogyan érinti, majd KBS megmondja.
Arra emlékszem, hogy a COCA COLA egy csomó pénzt fizetett a fővárosnak egy pár évvel ezelőtti karácsonyi reklámért.

efi99 # 2013.04.23. 19:01

Azért a talán.
26 európai országban elérhető. És biztos lehetsz benne, hogy belátható időn belül Ausztriában is az lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.23. 18:22

Európában talán nálunk nyekeregtek a legtovább ezzel a hülyeséggel
Annyira, hogy Ausztriában ma is tiltva van. Próbálj csak átmenni Hegyeshalomnál! (Mit tesz a politikai elvakultság...)

efi99 # 2013.04.23. 18:00

Stella37
A hozzászólásod pont passzol ahhoz a mai hírhez, hogy Mo-on is elindították a Google Street View szolgáltatását. Na ott is könnyen előfordulhat a 2 épületed, úgy 3 millió másik társaságában. Remélem jön is reklamálni 10 millió ember.
Végre sikerült lenyomni az ombudsmant, Európában talán nálunk nyekeregtek a legtovább ezzel a hülyeséggel, hogy szerzői jog, meg magántulajdon. Hálistennek érvényesült az az elv, - amit magam is osztok, - hogy amit én odabandukolva a saját szememmel meg tudok nézni, arról miért ne készülhetne fénykép. (lásd még ostoba rendszámkitakarósdi)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.23. 15:36

Meg a fotóst. A kérdésem arra irányult, hogy a kérdező ezek közül valamelyik-e, esetleg ezekkel licenciaszerződést kötött személy.

Stella37 # 2013.04.23. 10:46

Az épületeknek vagyok a tulajdonosa. Nem saját képet "loptak" hanem a saját tulajdonunkban lévő házunkat fényképezte le valaki és tette fel a panorámio nevű oldalra.

wers # 2013.04.23. 10:01

Fűződik-e szerzői jogod a képhez
Az biztos, de ez a tervezőt érinti

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.23. 09:57

Üzleti célú-e a felhasználás? Fűződik-e szerzői jogod a képhez, vagy csak az ábrázolt épületnek vagy tulajdonosa?

Stella37 # 2013.04.22. 20:27

Kedves Fórumozók

Az interneten a panorámio elnevezésű oldalon bukkantam a saját tulajdonomban lévő 2 épületről készült képre.Az egyik egy kúria a másik pedig egy régi magtárépület amit 2002 ben vásároltunk meg. A kúriáról készült kép kizárólag a Magyar Kastélyok Hajdú Bihar Megyében című könyvben található meg a mi beleegyezésünkkel. A panorámio oldalon feltett 2 db kép másvalaki által lett készítve amihez minket nem kérdeztek meg és nem is adtuk hozzá senkinek a beleegyezésünket.Kérhetem e hogy távolítsa el az oldalról a képeket? - amennyiben igen, és ennek nem tesz eleget a kép készítője élhetek e bármilyen magántulajdonra vonatkozó joggal?

Előre is köszönöm a válaszokat.