Miért lesz egy helyszíni bírságból tárgyalás?


Véleményem # 2013.07.02. 13:18

vörösdögös

Innét nem lehet ezt megmondani, hogy mennyi lesz a büntetés ha lesz...

vörösdögös # 2013.06.29. 13:24

Az autóval a pirosnál fékkel álltam a gyalogátkelő csíknál volt az orra, a zöld jelzésről jobbról elindult 1 autó de lefékezett és belement egy másik, anyagi kár talán a két autóban kb.5.000 Ft. jött egy arra járó rendőr és ajánlotta rendezzék egymás között a kárt, még kárrendezőpapírt is adni akart, de a második autós a vétkes ragaszkodott a helyszíneléshez. Ehez ki is jöttek a helyszínelők, amúgy rendesek voltak és mind hármunk ellen feljelentést tett. Kérdésem, én mennyi büntetésre számíthatok, ugyan nem mentem át a piroson de a jelzésen túl mentem, a forgalmat nem veszélyeztettem ugyan is a jobbról jövőnek még lassítani sem kellet volna, mert nem volt vészhelyzet a második autós nem tartotta be a követési távolságot.

köszönöm

fekete mamba # 2013.06.10. 08:32

Ha van munkahelyed, ahol probléma lenne két napig nem bemenni, akkor fizesd ki, egyébként elég jó az 5000/ nap árfolyam, nyugi, gyilkosok közé nem fognak zárni, és nem leszel jobban büntetett előéletű, mintha befizetted volna.(Azaz semennyire nem leszel, de 3 évig benne leszel a nyilvántartsában, ami azt jelenti, hogy mondjuk a legközelebb 10 000/ 2 nap helyett Neked 20 000/4 nap lesz, mert visszaeső vagy.:-), más problémád nem lesz belőle, ettől Köztársasági Elnöknek is elég tiszta leszel.:-) )

Véleményem # 2013.04.25. 12:08

március 22-től volt az egy hónap ( 30 nap )de lényegtelen már.

A bíróságon úgyis kiderül mi a helyzet... és hogy mi lesz. Nem kell aggódni meg gondolkodni a bíró eldönti helyetted a sorsod.

Agent Cooper # 2013.04.25. 07:50

Kedves valaki19!

A lényeg az, hogy vagy fizetni tetszik, vagy csücsülni (ha ez nem elég érthető, akkor a tárgyaláson a bíró bácsi vagy néni majd érthetőbben elmagyarázza). Miután a hányós szabálysértőket nem gyilkosok, hanem ufók és zombik között helyezik el, így én inkább fizetnék :)
Egyébként meg a másik két józan életű jóember valószínűleg azért nem kapott idézést, mert időben kifizették a bírságot.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

valaki19 # 2013.04.24. 20:34

Nem futottam ki a határidőből, a papíron az állt, hogy 1 hónapon belül jelentkezzek a közmunkára, a levelet április 8.án adta föl a bíróság, az ügy pedig március 22.én történt, tehát még bőven időben lettem volna a közmunkára jelentkezéssel.
Amúgy a szabálysértési elzárás milyen? Szabálysértőkkel tesznek egy helyre, vagy gyilkosokkal meg egyéb komolyabb bűnözőkkel?

gajuma # 2013.04.24. 18:48

Végrehajtó1,
Természtesen a bíróság állapítja meg a Szabs.tv. alapján.
A Szabs. tv. 12. § (1) bek. szerint a pénzbírságot meg nem fizetése esetén a bíróság szabálysértési elzárásra változtatja át. E törvény eltérő rendelkezése hiányában az átváltoztatás során ötezer forintonként egy napi szabálysértési elzárást kell számítani.
99. § (5) bekezdése szerint, ha az elkövető a megadott határidőn belül nem fizeti meg a helyszíni bírságot, a meg nem fizetett helyszíni bírság végrehajtására a 12. §-ban foglaltak az irányadók.

végrehajtó1 # 2013.04.24. 18:03

Nem 5000/nap.

Ezt majd a bíróság megállapítja.

gajuma # 2013.04.24. 16:00

Mert kifutottál a határidőből. Igen,5000.- Ft/nap.

valaki19 # 2013.04.24. 15:49

Közmunkázni miért nem lehet? A börtönben is 5000 ft akkor egy nap?

ObudaFan # 2013.04.24. 14:27

Most vagy kifizeted, vagy leülöd.

valaki19 # 2013.04.24. 11:50

Az eset a következő. Pár hete egy vasútállomáson voltunk hárman, alkoholos befolyásoltság alatt, és az egyikőnk oda hányt. Ő ébren volt, ketten meg elaludtunk, és a rendőrök keltettek föl, amikor kiértek. Meg is büntettek a hányás végett, azt mondták közegészségügyi bírság, pedig nem is mi hánytunk, vagy legalábbis csak egy valaki volt.
10.000 forint bírságot adtak mindenkinek, járt egy zöld papír hozzá meg a szokásos sárga csekk, amin az áll, hogy helyszíni bírság, meg adtak egy fehér papírt, amit csak most olvastam el figyelmesen. Egy közmunkáról szóló tájékoztató. Többek közt az is benne van, hogy ha közmunkázni akarok akkor az esettől számított 30 után maximum 3 nappal jelezzem a munkaügyön, orvosi alkalmasságival. Na ezért meg megint fizetni kéne és az időből is kifutottam.
De közben kb két hete jött egy levelem a városi bíróságról, hogy június 24.én mennyek tárgyalásra egy 10.000 ftos bírság miatt. Gondolom hogy erről lehet szó, mert más 10.000 ftos nincs jelenleg, de eddig a helyszíniekért sosem kellett tárgyalásra menni, meg egyik miatt sem.
És a másik 2 személy aki ott volt ők nem kaptak ilyen levelet. A levélben az is benne van, hogy nem lehet leülni a bírságot, ha 4 hónaposnál idősebb terhes vagyok, vagy ha fogyatékos vagyok. Azt is írják, hogy tárgyalás a pénzbírság átváltoztatásáról.
Akkor most hogy van ez? Tárgyalás végett nem kell majd fizetnem az orvosi alkalmasságiért hogy közmunkázzak? Vagy le kell ülnöm a bírságot? Mennyi megy le ilyenkor egy nap? Azon a fehér papíron, amit adtak azt írják, hogy 5000 ft/nap. Igaz ez?
Köszönöm előre is, ha segítenek.