50 000 Ft - os helyszíni bírság


Véleményem # 2016.02.03. 11:20

Tamás21

Le lehet dolgozni. Amennyit nem sikerül ledolgozni azt sérülten is leülheti vagy kifizeti. Megoldás van, kibúvás nincs.

Tamás21 # 2016.01.20. 01:02

Tisztelt válaszadók!

Tehát akkor rám hárítják az 50 ezres bírságot?
2. kérdés: Elmehetek-e közmunkára?
3. Mi van ha közben lesérülök?

ius latratus # 2016.01.16. 13:36

Köszönöm a Korm. rendeletet.

S azt is tudom, hogy már nem tud mit tenni. Ha már idő előtt beismerte a lelkem...
Nem kell leírnom mit gondolok, ugye.

folyami géb # 2016.01.16. 13:26

De van, a 63/2012. (IV.2.) Korm. rendelet (kötelező összegű bírság).

folyami géb # 2016.01.16. 13:25

Ez - ha elmarasztalják - való igaz. Viszont már ne tud mit tenni. Ha a mama tudomásul veszi, őt terheli a fizetési kötlezettség és ő is válthatja meg. A kérdező meg önként, kérdés nélkül beismerte, így dolgozhat ő.

ius latratus # 2016.01.16. 13:21

Igen, ha a szabs. elj. azzal zárul, hogy a helyszíni bírság alanya megvárta a hatósági eljárást, és ott nem kimentette magát, hanem elismerte a dolgot. Ilyen hülye csak nincs...
Elég ritka lehet az emiatt kiszabott dupla büntetés, nem? Én nem tudom, csak furcsállnám.

pohicop # 2016.01.16. 12:06

Viszont aki a HB-t nem fogadja el és szabs. eljárás indul annak a dupláját kell fizetnie.

folyami géb # 2016.01.16. 06:59

Nyugi. Ha a mamád nem fizeti be a helyszíni bírságot, ez már önmagában azt eredményezi, hogy az törlődik, és normál szabáysértési eljárás indul. Mivel te már beismerted, hogy te voltál (ez talán egy kicsit elhamarkodott is volt), előbb-utóbb te leszel az eljárás alá vont személy, és születik egy új határozat.

Ha abban is pénzbírságot szabnak ki, alanyi jogon megválthatod közérdekű munkával (5000 ft/nap).

Tamás21 # 2016.01.15. 21:15

Tisztelt Fórumozók, Jogászok, bárki!

Sajnos velem is megtörtént, hogy tévedésből mozgássérült helyre parkoltam, és a szélvédőn várt az 50ezres csekk. A gondom az, hogy nem tudom ezt a horror összeget befizetni, hisz nincs munkahelyem. Viszont elmennék közmunkára. Illetve Édesanyám az üzemben tartó, én a tulajdonos. Írtam egy siránkozó levelet, de tudom, hogy nem fogják elengedni, hisz ez a behajtásról szól. Elismertem, hogy én voltam aki odaparkolt, habár nem volt egyértelmű a dolog. Na mindegy is, azt szeretném, hogy én mehessek el, ne anyámnak kelljen. Hisz Ő sosem vezette az autót (Trabant 601S), hanem én voltam. Elfogadják-e, hogy én menjek munkára? Ez nagyon fontos kérdés.
Válaszokat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2013.05.21. 13:27

Az esetleges "nemfizetés" miatt lehet, hogy már büntetőpontot is kiszabnak...

monalisa1 # 2013.05.21. 13:21

Ha nem fizeti be az 50 ezer Ft-ot akkor a pénzbüntetés automatikusan 100.000 Ft-ra emelkedik, ez is ott van a táblázatban.

monalisa1 # 2013.05.21. 13:17

Ahogy a csatolt táblázatból látható, a létező összes közlekedési szabálysértés közül a mozgássérült parkolóhely jogosulatlan elfoglalásáért jár a legmagasabb összegű helyszíni bírság - mérlegelési lehetőség nélkül 50e Ft.

Oké, előfordul, h elnézünk korlátozó táblát, felfestést stb., de ha egy mozgássérültnek foglalják el a helyét az durva szabálysértés, ekként is a jogszabályi bírság összege.

És mindegy, hogy ki ill. milyen anyagi helyzetű, családi állapotú az elkövető, ne már pl. a járásképtelen tolókocsisnak kelljen szabad parkolót keresgélni ki tudja milyen messzire, mert valaki ráállt a helyre...

Ha csak 30-40 cm-re történt a ráállás, akkor is. Mert lehet, hogy pont ez pár tíz centiméter fog hiányozni abból, hogy a rokkant kisérője ki tudja venni a csomagtartóból a tolókocsit.

wers # 2013.05.21. 09:41

Nem fizettem be a pénzt, de ha akarnám sem tudnám, nincs ennyi pénzem, nem fenyeget ez a veszély
Az viszont igen, ha nem fizeted be időben, egyre nagyobb bajban leszel

Véleményem # 2013.05.21. 09:31

Nagy Tímea

Ez egy fix bírság nem tudsz tenni az összeggel semmit.
Ha sikerült megúszni, kikerülni, akkor kíváncsian várom hogyan, megoszthatod itt, mert sokan járnak így...

monalisa1 # 2013.05.20. 15:12

Mint a táblázatból látható, a rokkantparkoló jogosulatlan elfoglalásakor szabják ki a legmagasabb összegű helyszíni bírságot - értelemszerűen joggal.

http://kalkulator.lap.hu/…irsagok.html

monalisa1 # 2013.05.20. 11:29

63/2012. (IV. 2.) Korm. sz. rendelet alapján,

"A mozgáskorlátozott várakozóhelyen való jogosulatlan várakozáskor KRESZ 17. § (1) bekezdés alapján 50.000 Ft a helyszíni bírság."

Nagy Tímea # 2013.05.20. 10:36

Köszönöm a hozzászólásokat.
Nem fizettem be a pénzt, de ha akarnám sem tudnám, nincs ennyi pénzem, nem fenyeget ez a veszély.
Munkanélküli 3 gyermekes antialkoholista vagyok, aki ezer évben egyszer beült a barátaival szórakozni, de ráfaragtam, ha ittam volna, nem büntetnek meg, mivel nem használtam volna az autót.
Ha nem is kell kifizetnem az öszeget, ez a sok idegeskedés nem hiányzott.
Nagyon durvának tartom az 50 000 Ft-os büntetést.

groszfater@gmail.com # 2013.05.19. 21:04

elkéstél vili, a fostos vénasszony öt hozzászólásban győzködi Timeát és talán
már be-is fizette a büntetést.

tothvili # 2013.05.19. 19:26

Itt megtalálod a kisebb fokú szabálysértések felsorolását...
http://www.jogiforum.hu/…355.33.0.1.1

tothvili # 2013.05.19. 18:27

Már annyiszor leírtam, ez a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése volt.
Ne csinálj semmit, majd a rendőrségtől érkező adatbekérőn nyilatkozz úgy, hogy nem vagy köteles magadra, vagy közelidre terhelő adatot közölni.
(van egy ilyen rublika, azt töltsd ki)
Máskor meg jobban vigyázz, különösen a VIII.kerben, mert ott aztán mindenért bírságolnak, van is ám bevételük rendesen...

monalisa1 # 2013.05.18. 15:31

Illetve hogy személyesen kell-e bemenni és jegyzőkönyvbe mondani a kérelmet, szóval tájékoztatnak majd.

monalisa1 # 2013.05.18. 15:25

A napokban telefonon érdeklődj a Józsefvárosi Közterületfelügyelőségnél: kell-e levélbeni kérelem a mérsékléshez, részletfizetéshez., határozat születik, befizetési csekket adnak. (Az esetről készült fénykép, kérd hogy mutassák meg, azon látni fogod a "ráparkolás" mértékét.)

Mivel nem rendőr büntetett meg, nem rendőrségi ügy.

Pech.

monalisa1 # 2013.05.18. 14:56

Helyszíni bírságot találtál tegnap este a szélvédőn., ezzel szemben a köziigaztasági bírságot a rendőrség küldi ki 60 napon belül, mérsékelni, elengedni jogszabályilag nem lehet.

monalisa1 # 2013.05.18. 14:50
Nagy Tímea # 2013.05.18. 14:35

Most akkor mi érvényes rám?
Amit kaptam "Távollétben kiszabott helyszíni bírság a Józsefvárosi Közterületfelügyelettől.