Feljelentettek hamis vádért


b_emese # 2013.06.03. 16:38

Kedves Segítők!
Egyik ismerősömnek 2011 februárjában kölcsön adtam 450 ezer forintot. Írtunk róla egy papírt, és abban rögzítettük, hogy az ismerősöm 36 hónap alatt 12 500 forinttal fizeti nekem vissza a tartozást. Nekem ekkor volt egy bírósági ügyem, amelyben megkértem, hogy tanúskodjon mellettem. Ő azt mondta, hogy mellettem tanúskodik, én ezért adtam neki kölcsön. Elmondtam, hogy mit kellene neki mondania. Ekkor engedélyeztem neki, hogy a tárgyalásig ne törlesszen. Amit leírtam neki, azt sajnos nem tudta megtanulni, meg megijedt és ezért a tárgyalás előtt bejelentette nekem, hogy nem fog tanúskodni. A tárgyaláson akartuk bejelenteni őt tanúnak, így szerencsére ebből nem lett baj. Viszont én a tárgyalás után bosszúból feljelentettem őt csalásért. Az eljárás ment mint a karikacsapás. Megrabosították, kihallgatták gyanúsítottként, vádat emeltek, majd pedig tárgyalást tűztek ki. A tárgyalás azonban nem várt eredményt hozott. A bíróság a vádlott vallomását vette alapul. A vádlott azt állította, hogy ő ekkor nem vett át tőlem összeget, azt csak azért írta nekem alá, mert én ezzel akartam bizonyítani a családomnak, hogy én nem rendelkezem vagyonnal. A bírónő a vádlott vallomását vette alapul és azt állapította meg, hogy a kölcsönszerződés nem helyes formailag, mivel a vádlott vitatta annak eredetiségét, valamint azt, hogy én csak azután tettem az ismerősöm ellen feljelentést, miután ő nem tanúskodott mellettem, illetőleg azt állapította meg, hogy ha valóban adtam volna neki kölcsön, akkor korábban már 3 hónap alatt fel kellett volna, hogy szólítsam, illetőleg azt mondta, hogy ebben az esetben már korábban feljelenthettem volna. A bírónő úgy vette, hogy én bosszúból jelentettem fel a vádlottat. Megállapította, hogy én őt hamis tanúzásra akartam felhívni, ezért ellenem feljelentést tesz a jogerős befejezéskor hamis tanúzásra felhívásért és bűncselekményt eredményező hamis vádért.
Mit tegyek? Beismerjem vagy tagadjam?
Segítsenek, én csak a pénzem akartam visszakapni!

Bajári Emese