Hamisítás vagy bitorlás


Talmács # 2013.06.29. 19:16

Fontos kérdésem lenne, a testvérem szeretném megnyugtatni a tanácsotokkal, hogy amit kérek tőle az július 1 után sem lesz bcs.

Az történt, hogy szabadalmi bejelentést nyújtottam be egy találmányra, a Szellemi Tulajdon nemzeti Hivatala
( Szabadalmi Hivatal ) felszólított a közzététel után, hogy nyújtsam be június 30-ig a működőképességet bizonyító számításokat, de szigorúan kötött formában. Testvérem nevében megírtam a dolgozatot kötöttség nélkül egy dolgozat amelyet öcsém mint közzétételi hozzászóló írt alá. Ö mérnök tehát hitelesebb.

Mivel nekem kellett volna nyilatkozni valószínűleg a szabadalmat elutasítják de lehet fellebbezni csak öcsémnek alá kellene írnia egy nyilatkozatot arról, hogy a dolgozathoz csak a nevét adta. A dolgozat nem tartalmaz jognyilatkozatot. Ha öcsém elismeri hogy nem az ő munkája amit beadott a Szabadalmi Hivatal indíthat-e ellene büntetőeljárást, azon a jogcímen, hogy a dolgozat bitorlása szerzői jogot sért? Elég-e az, ha én is aláírom, hogy közös a munka és nem történt a sérelmemre semmilyen bitorlás?