Védelemhez való jog


ObudaFan # 2013.07.01. 10:21

Szerintem már az is kérdéses, hogy egyáltalán miért kellett Budapestre az ügyet felhelyezni?

Te ismered az áttételt elrendelő végzést, te tudod, hogy pontosan mi volt az indokolás. Mindenesetre a törvény pontosan rögzíti, hogy melyik bíróságnak van illetékessége egy-egy ügyben.

lajcsó # 2013.06.30. 21:04

A terhelt nyilván jogosult az összes iratról másolatot kérni. De egyáltalán szükség van valamennyi iratra 1-520 oldalig? Ugyanis az iratok között vanak olyanok is amelyek a védelem szempontjából nem feltétlenül relevánsak (összevont ügyben a másik vádlottal kapcsolatos iratok, bírósági végzések,tértivevények stb.). Éppen ezért be kell menni a bíróságra és szelektíven kérni a másolatokat! Lehet, hogy így már nem is lesz 520 oldal hanem a fele, vagy harmada.

Dr.Attika # 2013.06.30. 19:04

Akkor ez komoly ügy ( legalább 5 éves szabvesz.) Nem kellene elbagatellizálni.

nagyne_nemeth_nora # 2013.06.30. 17:37

Kirendelt védő van, de a telefonszámon, amit az interneten találtunk az nem működött. Írtunk neki, de arra pedig még a mai napig nem kaptunk választ. Egyébként őt a bíróság 2013. június 11-én rendelte ki.

Dr.Attika # 2013.06.30. 16:31

Rá kellene áldozni azt a pénz és betekinteni az iratokba.Abból minden kiderül. Ügyvéd nincs?

nagyne_nemeth_nora # 2013.06.30. 15:52

Köszönöm a válaszokat!
Szerintem már az is kérdéses, hogy egyáltalán miért kellett Budapestre az ügyet felhelyezni?
Azt írta a bíróság, hogy azért nem tudja postázni, mert 520 oldal nyomozati irat van, és az nagy terjedelem. Szerintem azért ez nem akkor terjedelmű ügy, hogy nem lehetett volna elküldeni postán.

Dr.Attika # 2013.06.30. 15:24

A Be. 70/B. § az irányadó. Kiadni köteles az iratokat. de postázni nem bár általában megteszi a bíróság. El kell menni érte a kezelő irodába. A védelem joga nem sérült.

ObudaFan # 2013.06.30. 14:26

Még így is véleményes a dolog, mert lett volna bőven idő másolatot kérni.

nagyne_nemeth_nora # 2013.06.30. 10:32

Kedves lajcsó!
A tárgyalás holnap lesz.

lajcsó # 2013.06.30. 10:05

Ez attól függ:
Ha a tárgyalás most, a napokban lesz akkor, valószínűleg igen.
Amennyiben csupán értesítést kaptatok az ügy áttételéről, tárgyalási határnap nélkül, vagy a tárgyalás valamikor őszre van kítűzve (pl. októberben) akkor válasz nemleges.

nagyne_nemeth_nora # 2013.06.30. 09:21

Kedves Segítők,
az alábbiak miatt szeretnék segítséget kérni Önöktől.
Férjem ellen a Ceglédi Bíróságon büntetőeljárás volt folyamatban csalás bűntette miatt. Az ügyben az utolsó tárgyalási nap 2012. május 4-én volt. Most 2013. június elejéig nem kaptunk semmiféle papírt, így azt hittük, hogy megszüntette a bíróság az ügyet. Most viszont olyan idézést kaptunk, hogy nem Ceglédre, hanem a Budakörnyéki Járásbíróságra kell mennie, mivel az ügy Budapesten lesz tárgyalva. Ekkor a férjem kérte, hogy adják ki neki a nyomozati iratokat postai úton, mivel munkanélküli, és így nem tud felutazni a papírokért, mivel azok eddig nem álltak a rendelkezésére. A bíróság tájékoztatott, hogy a nyomozati iratokat részünkre nem tudja kiadni postai úton, mivel 520 oldal nyomozati irat van, és azt nem tudja postai úton megküldeni. A húgom jogi egyetemre jár, most harmad éves, és ő azt mondta, hogy kérjük a tárgyalás elnapolását a Be. 43. § (2) bek. c, pontja alapján, valamint a Magyar Alaptörvény XXVIII. cikk (3) bekezdése alapján. Azt követően pedig ott a helyszínen kérvényezzük a nyomozati iratok kiadását.

Erre van lehetőség?