albérlet


monalisa1 # 2013.07.26. 07:55

Akár újként vásárolta azt a tévét akár kéz alatt vette, a készülékek évről évre nagymértékben amortizálódnak, ergo nem kérheti a beszerzéskori árat. (Aki albérletet ad ki legfeljebb egy pár ezer forintos készüléket ad a bérleménnyel - nézni a tévét az is megfelel.)

Sherlock # 2013.07.25. 15:30

Pár tízezer forint.

kicsilady # 2013.07.25. 14:20

felajánlottam neki hogy veszek egy másik tv-t de nem érdekli. Ragaszkodik az árához, de olyan árat mondott amit nem akarok fizetni. a tv kb 5000 ft-ot ért, vagy még annyit sem.
Ha esetleg van papírja hoyg az övé, és megnyeri a pert, és nekem kelll fizetni a perköltséget, akkor annak mennyi a költsége? nagyságrendre gondolok.

nem erre hajtok nyilván, de mivel nem érzem jogosnak azt a magas összeget amit kér, inkább belemegyek a perbe.

monalisa1 # 2013.07.16. 09:57

Mondjuk a Vaterán rengeteg olcsó tévét kínálnak eladásra, ha ez esetleg segít...

ObudaFan # 2013.07.16. 09:11

Azt neki kell bizonyítania valóban, hogy a tv ott volt.

kicsilady # 2013.07.15. 12:40

Sziasztok!
Albérletben laktam egy „butorozatlannak” kiadott lakásban. A lakás tényleg az volt, de volt néhány apróság (kép nincs róla), köztük egy tv is, ami összetört a kiköltözésemkor. Most a tulajdonos nem hiszi el hogy összetört, és azt akarja hogy visszavigyem, vagy kifizessem. Mivel visszavinni nem tudom, mert még akkro kidobtuk egy közeli konténerbe, és fizetni sem akarok, hiszen kb 3000ft-ot ér a tv, mellesleg nem kértem hogy akkro hagyja ott, magától hagyta, ha feljelent, akkor mi történhet? Gondolom csak ugy jelenthet fel, ha papírja van róla hogy a tv az övé volt. Vagy bizonyítania is kell hogy volt ott tv? Hiszen a lakást butorozatlanul adta ki.

Előre is köszönöm!