rendőr és ügyész elleni panasz


mvvm # 2013.07.26. 10:53

Pardon, még egy kérdés lenne : ahelyett, hogy panaszt tennék rá, rágalmazásért feljelenthetem-e a bíróságon a rendőrt ? Bizonyítékaim még vannak is, szóval talán lenne is értelme..

mvvm # 2013.07.26. 10:35

Köszönöm. És szóban nme lehet nyomatékosítani a dolgot ? Szóval mondjuk bemenni a rendőr feletteséhez és szóban is elmondani a vele kapcsolatos problémákat az írásbeli panasz mellett ?
Volt itt minden - bizonyítéknak sittysutty lába kelt, az illetőt és az ügyét kibeszélte ismerőseinek, ami miatt hátrány érhette /érheti a jövőben munkahelyén, illetve hazugságot írt az iratanyagba.

Persze tudom, veszett fejsze nyele az egész, de legalább hallanának a mutyiról és később jobban meggondolná, hogy ilyet csináljon .

Véleményem # 2013.07.25. 20:05

Válaszolnak rá jobb esetben. de a rá se bagóznak eset sincs kizárva... meg persze itt véget is érhet a történet...

mvvm # 2013.07.25. 02:09

Köszönöm. Egyébként ha írok panaszt, köti őket egyáltalán valami, hogy válaszoljanak rá, vagy akár az is lehet, hogy rá se bagóznak és ezzel véget is ér a történet ?

Gabicsek # 2013.07.24. 19:43

Írhatsz persze panaszt is. Teljesen mindegy, minek nevezzük, a tartalma szerint fogják elbírálni.

Kőbeíró # 2013.07.24. 06:09

Így van, húzd be amid van és ülj a kezedre!
...és ne felejts el rettegni!

KOmolyan: ha van bizonyítékod, tisztuljon az a kártevő az igazságszolgáltatásból, de ne éld bele magad, hogy holló a hollónak ki fogja nyomni a szemét.

mvvm # 2013.07.23. 23:54

Köszönöm. Megkérdezhetem, miért evezek ezzel veszélyes vizekre ? Szerintem megérdemelnék a feljelentést de azt nem akarok tenni, valószínűleg értelme nem lenne . A panasztételen viszont gondolkodom, ebből nekem milyen hátrányom származhat ?

Véleményem # 2013.07.23. 21:51

mvvm

Veszélyes vizekre evezel...
Gondold át mennyire éri meg neked ez.

Gabicsek # 2013.07.23. 21:35

Rendőrt a területileg illetéke nyomozó ügyészségen lehet feljelenteni. Ügyészt a Központi Nyomozó Főügyészségen. Más kérdés, lesz-e gyanú arra, hogy bűncselekményt követtek el és ezért a nyomozás elrendelésére is sor kerül-e.
Ezt csak akkor érdemes tehát megtenni, hogy bűncselekményt követtek el.
Ha fegyelemsértést, akkor panaszt lehet tenni a rendőrkapitányság vezetőjénél a rendőr vonatkozásában, és a vezető ügyésznél az ügyész vonatkozásában.

mvvm # 2013.07.23. 05:23

Jó reggelt !

A kérdésem az lenne, rendőr és ügyész ellen hol, hogyan, a sérelmet követően mennyi időn belül lehet panaszt tenni ?
Rendőrt felelősségre lehet-e vonni, esetleg fel lehet-e jelenteni ?
Több dolog miatt is, egy példa : a rendőr olyan tájékoztatást adott egy nyomozati cselekmény eredményéről valakinek, ami nem volt igaz (az ellentéte volt az igaz), és emiatt az illetőt kellemetlen helyzetbe hozta.