Körözés alatt álló személy orvosi ellátása


Véleményem # 2013.08.04. 12:54

A nyilvános top listás körözést ne tessék össze keverni a valódi körözöttekkel.
Persze, hogy nincs fent minden személy a police.hun. Oda sem férne amennyi valójában van.

android # 2013.08.04. 09:43

Szerintem a police.hu-n nincs fent minden körözött személy...az én volt élettársamat a mai napig keresik de nincs fent redőrség oldalán

monalisa1 # 2013.07.24. 20:46

Az orvosnak kisebb dolga is van annál - meg egyáltalán is -, hogy a nála vizsgálatra/műtétre jelentkező személyt lekérdezze a www.police.hu honlapon az országosan körözöttek listáján., az adminisztrációt az orvosírnok végzi az meg bizonyára nem "beépített" ember a rendőrségtől.

efi99 # 2013.07.24. 20:15

Véleményem hozzászólása teljesen helyénvaló volt.
Dr.Attikáé meg olyan "ügyvédes": "Reménykedni lehet abban, hogy talán nem találja meg az igazságszolgáltatás."
Én meg abban reménykedem, hogy megtalálja. Ezért is hülyeség ez az elévülés, cidrizzen csak egész életén át.
orinontric
A morális kérdések nem hiszem, hogy izgatják az orvost és ez független még attól is, hogy majd sikerül-e a TAJ szám alapján kiszúrnia vagy nem. Egyébként szerintem nem, mert nálunk sportot űznek abból a hatóságok, hogy nehogy véletlenül is két adatbázis össze legyen ám kötve.

oriontronic # 2013.07.24. 18:46

1.) attól hogy valakit elítéltek még nem biztos hogy bűnös
2.) attól hogy a törvény szerint bűnös, még nem biztos hogy megérdemli hogy börtönbe kerüljön, vagy bárkinek jobb lesz ha börtönbe kerül
3.) ugyanabban az helyzetben, ugyanolyan körülmények közt, ugyanazzal a múlttal, neveltetéssel stb, valószínűleg én is ugyanoda lyukadtam volna ki mint akiről éppen szó van.

jenkizulu # 2013.07.24. 18:44

Köszönöm mindenkinek az építőjelegű tanácsot hozzászólásokat

Valahogyan megoldjuk ezt a problémát így vagy úgy

Még egyszer köszönök mindent

Véleményem # 2013.07.24. 17:19

Nem a körözött személy kért tájékoztatást.

A lényegen nem változtat. Egyre jobban belemerülnek a hozzászólok.

Jelentkezzen a körözött illető az illetékes rendőrkapitányságon aztán ennyi. Utána tényleg nem kell gondolkodni hol orvosolják, megoldja azt más...

( amúgy: kórházba menet is bele lehet futni egy igazoltatásba... )

monalisa1 # 2013.07.24. 15:45

Boszka

Sürgős, előre nem ütemezett vizsgálatra, műtétre az állami kórházba kell menni, azonban nem egy olyan magánklinika van ahová úgyszintén "be lehet esni" az utcáról - pénz kérdése a dolog.

És ahogy lentebb írták: TB kártya nélkül is köteles az orvos a beteget ellátni stb., a magándoki meg eleve nem is kéri...

Részemről ennyi.
Üdv.

Boszka # 2013.07.24. 15:22

De kb tucatnyi betegséget fel tudnék sorolni, amit nem magánklinikán látnak el, pl méhen kívüli terhesség, koponyaalapi törés, gerincsérv, kígyómarás, blablabla

Boszka # 2013.07.24. 15:17

Elnézést, féregnyúlvány. Nem vagyok orvos. :)

Boszka # 2013.07.24. 15:16

Ja, és ha vakbélgyulladása van, akkor is elblattyog a magándoki által kiálított recepttel a patikába. Monalisa1, ön annyi butaságot ír: a magánklinikáknak működési engedély kell, és nekik is el kell számolniuk a TB felé.

monalisa1 # 2013.07.24. 14:36

A magándoki másféle formanyomtatványú receptet állít ki ami a patikában teljes áron váltható ki.

monalisa1 # 2013.07.24. 14:33

hattyúdal,
eljön a külföldi nő és megcsínáltatja a mellét, a fogát stb., - harmadáron mint otthon -, attól vajon hogyan kér TAJ kártyát az orvos.

hattyúdal # 2013.07.24. 14:21

monalisa ne írj butaságokat, hogy a magánrendeléseken nem kérik a TAJ kártyát!
Szerinted a receptre mit írnak rá??

oriontronic # 2013.07.24. 14:10

Több konkrét példa alapján írhatom hogy a kórházakban és rendelőkben nem ellenőrzik hogy a beteg rajta van-e a körözöttek listáján legfeljebb akkor bukhat ha valaki felismeri és bejelenti, de ez bárhol megtörténhet.

Ott helyben a TAJ szám érvényességét ellenőrzik és hogy az adott személyhez tartozik-e.
Azt sem nézik hogy az EB be van-e fizetve. (ehhez csak 1 évnél régebbi példákat tudok, lehet azóta már kiépült a rendszer, de az ellátást ebben esetben sem tagadhatják meg, legfeljebb majd behajtják a költségeket)

Kábszer túladagolásos eseteknél szokták néha értesíteni a rendőrséget, azt is jogellenesen.

Ha valaki ennek az ellenkezőjét állítja írja már le hogy mi alapján teszi ezt
(konkrét példát ismer, amikor egy körözött személyt így fogtak el, ismeri a rendszer működését, vagy a jogi hátteret)

monalisa1 # 2013.07.24. 13:54

Nem a körözött személy kért tájékoztatást.

Véleményem # 2013.07.24. 13:43

Sajnálom, hogy nem volt helyén való a hozzá szólás. Körözött személyek részére segítséget, tanácsot, ötletet nem fogok adni. Ti megteszitek ezt. Persze az egészség az első. Ha az illetőnek bv-ben van a helye annak meg van az oka, hogy miért. Ha annyira beteg akkor megoldják azt ott is.

jenkizulu # 2013.07.24. 13:42

Kedves Mindenki !

Köszönöm a segítséget , főként azoknak akik tényleg ezzel a szándékkal írtak ide.Természetesen megfogjuk próbálni ezt a magánorvost témát is.

külön kifejezném véleményemet
"Véleményem-"nek
Az mindegy , hogy miért körözik ,itt nem az a lényeg, ha kicsit is odafigyeltél volna a kérdésemre.... Amúgy olyan dolog miatt amit el se követett, és most lehet huu -hááá-zni , de bizony létezik ilyen Magyarországon és máshol is , főleg ha "kényszer vallatnak" valakit ,és addig sanyargatják órákon át amíg magára nem vállalja/ ezzel olyan embereket sodor bajba mint a férjemet ,ez megint más történet. Szóval Te se mennél ártatlanul börtönbe szerintem !?
Ui: mellesleg , hogy nyilvánosan kérek segítséget páromnak ez megint az Én bajom ,de mivel családtag vagyok nem marasztalhatnak el tudtommal!? Ezt más is megtenné a szerettéért .

monalisa1 # 2013.07.24. 10:54

Attika, el tudom képzelni, hogy valaki bár évek óta lapul de ettől még van neki pénze., bár igaz, akkor nem itt a Fórumon kérne infót a problémájához.

monalisa1 # 2013.07.24. 10:44

Az állami kórházakban is végeznek kp.-ért egészségi szolgáltatásokat, ebben az esetben ott sem kérik a TAJ kártyát.

Javasolnám előszőr egy magánorvosi rendelést felkeresni - pár ezer forint -, a szakorvos megmondja mi a teendő.

Rexor # 2013.07.24. 10:42

A kórház maximum a taj számot néz, ahhoz pedig nincs kötve hogy valaki körözés alatt áll vagy sem. De ha nem fizetett egészségbiztosítási járulékot (aminek elég nagy az esélye) nem fog kapni ingyenes ellátást sem.

Dr.Attika # 2013.07.24. 10:41

Szerinted egy több éve körözött személy meg tud fizetni magánorvost, főleg klinikát?

monalisa1 # 2013.07.24. 10:38

Netán magánklinika, fizetős de nem kérik a TAJ kártyát.

Dr.Attika # 2013.07.24. 10:30

Tisztelt Véleményem!
Nem volt helyén ez a hozzászólás. Nem kioktatást várt a kérdező, hanem tanácsot.

Tisztelt "jenkizulu"!
Ha kórházba kerül a párja, akkor ki fog derülni, hogy körözik és a hatóság lépni is fog. El kell dönteni, hogy bujkál vagy pedig a társadalombiztosítási ellátást igénybe veszi. Ez a tipikus "Nem lehet egyszerre kurválkodni és szűznek maradni" szindróma. Ügyvédként azt tanácsolom, hogy juttassák mielőbb kórházba, mert az egészség az első. Reménykedni lehet abban, hogy talán nem találja meg az igazságszolgáltatás. Szerintem mindig jobb élve börtönbe ülni, mint halva a koporsóban.

Véleményem # 2013.07.24. 10:14

Amúgy miért körözik?