Önbíráskodás helyett


Agent Cooper # 2013.09.27. 09:47

Kedves csabahalasz73!

Tapasztalt tűzoltók tudják, hogy általában a tűzvészek is kis füsttel indulnak...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csabahalasz73 # 2013.09.27. 08:23

Kedves Agent Cooper!

A rendőrségen már negyedszer voltam. Mindent bekértek, alátámasztottnak látták, amit mondtam. Majd értesítenek. Nem tudom, hogyan tovább. Az illető büntetlen előéletű és emiatt úgy fogalmaztak, hogy ennek az egésznek nagyobb a füstje, mint a tüze. Hát igen... szép mondás. Csak a rendőrbácsik azt felejtik, el, hogy ha valaki kamerák és tanúk előtt teszi, amit tesz, meg autót rongál másnap, akkor az a "füst" igazából több kárt okoz, mint a "tűz", amiből ered.
Ha privát levelezésbe át tudunk menni, lenne más kérdésem is.

Üdvözlettel:
csabahalasz73

Agent Cooper # 2013.09.24. 00:41

Kedves csabahalasz73!

Nekem sértetti képviselőként soha még csak célzást sem tettek arra rendőrök, hogy nincs idejük, vagy hogy túlságosan leterheltek - pedig biztos azok. Könnyebb egy laikust leszerelni, mint azt, aki pontosan tudja és ismeri a sértett jogait, a nyomozás menetét, a büntetőjogot. Meg Ön teljesen tisztában van azzal, hogy milyen módon lehet majd bizonyítani az elkövető cselekményét, mik lehetnek bizonyítási eszközök?
Nyilvánvaló, hogy mérlegelni kell, hogy mi mennyit ér meg, de ha egy ilyen történet nagyon eldurvul, akkor mindenképpen célszerű hozzáértő ügyvédet megbízni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csabahalasz73 # 2013.09.23. 16:15

Kedves Agent Cooper!

Arra gondol, hogy talán egy ügyvéddel próbáljam meg az ügymenetet felgyorsíttatni?
A rendőrség részéről még nem történt továbblépés Szeptember 9 óta. Az illető részéről viszont folyamatos zaklatás, meg egyéb dolgok történtek. Most az üzlettársam autóját rongálta meg - bár ez még nem bizonyított, csak korábbi ígéretét látszik beváltani ezzel, mert már két hete ezzel is fenyegetőzött.
Az a rossz, hogy nincs aki megállítsa ezt az illetőt.

Agent Cooper # 2013.09.22. 21:06

Kedves csabahalasz73!

Mindenkinek a saját ügye a legfontosabb, ezért számomra nem elfogadható az, hogy így gondolja: „Semmi sem történt még a rendőrök részéről. Megértem: sok az ügyük.
Nem lehet hivatkozási alap az, hogy „nincs időnk”, „sok az ügyünk”, „nagyon leterheltek vagyunk”, stb. Ezért buknak el gyengék, és azért győznek az erősek, mert kiállnak az érdekeik mellett. A rendőrséget jogszabályok kötelezik, és ha a rendőrök nem hajlandóak a kötelezettségeiket teljesíteni, akkor kényszeríteni kell őket erre. Ha Ön nem képes erre, akkor keresnie kell mást, aki képes az érdekeit képviselni. És nem szabad arra várni, hogy egy az egyben majd lejátszhatják ezt a történetet, mert korántsem biztos, hogy lesz rá alkalom, vagy ha mégis, akkor is mindig két esélyes egy ilyen történet.
Ezért célszerűbb a törvényes érdekek érvényesítése, és ebben a rendőrség korrekt partner tud lenni, ha megfelelő indítványokat kap.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csabahalasz73 # 2013.09.22. 10:59

Kedves Agent Cooper!

Mióta ez az illető elkezdte a "dolgait" azóta kb 4 naponta járok a rendőrségre. Feljelentettem már: csalásért, zaklatásért, bántalmazásért, rágalmazásért, zsarolásért, életveszélyes fenyegetésért - ezek többségét nagy nyilvánosság előtt vagy biztonsági kamerák előtt tette. Tanú van. A rendőrség már kicsit ki van tőlem. Semmi sem történt még a rendőrök részéről. Megértem: sok az ügyük.
Azért írtam ebbe a fórumba, hogy megtudjam, mit tehetek. Milyen jogaim vannak. Erre már pepe28 -tól kaptam választ. Ami értelmezésem szerint azt takarja, hogy vigyázzak magamra, semmiképpen se kezdjek magán megtorló akciókba. Vagy önbíráskodásba. Nem is tenném. Viszont ha lenne konkrét javaslat arra, hogy mit tehetek, akkor azért hálás lennék.

Agent Cooper # 2013.09.20. 15:42

Kedves csabahalasz73!

Akkor meg miért nem tesz feljelentést zaklatás miatt?

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csabahalasz73 # 2013.09.20. 12:10

Kedves Agent Cooper!

A Rendőrség addig semmit sem tesz, amíg vér nem folyik. Most jelenleg csalás miatt nyomoznak az ügyben. Addig viszont ez az illető gyakran "felkeres" váratlanul. Folyamatosan hazudik rólam, amin sokan már nevetnek is, mert szánalmas a mondandója és közeli kapcsolatai révén már a lányom minden lépéséről tud. Ami a legrosszabb az egészben, hogy ezt emberek megtehetik.

Agent Cooper # 2013.09.19. 22:36

Kedves csabahalasz73!

Olyan nincs, hogy a a „rendőrség tehetetlen”...

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csabahalasz73 # 2013.09.19. 17:22

Köszönöm pepe28,
Nem tervezem ellene a direkt fellépést, viszont valamilyen engedélyhez nem kötött önvédelmi eszközzel szerintem fel kell készülnöm. A lányomat nem tudom hogy tudom megvédeni...
40 évem alatt nem találkoztam még ilyen elvetemült emberrel. Van egy olyan érzésem, hogy az a férfi már csak saját szórakoztatására is csinálja ezt.

pepe28 # 2013.09.19. 14:17

JOGOS VÉDELEM
Pontosítja és szélesíti a jogos védelmi helyzetet.
Magyarország új Alaptörvényével összhangban a törvény a súlyos, erőszakos bűncselekmények
elleni hatékonyabb fellépés biztosítására kiszélesíti a jogos védelmi helyzetet. . A jogos védelem
eddig is megengedett volt, és az Alaptörvény felhatalmazása alapján az új Btk. szerint – a
hatályossal szabályozással egyezően – továbbra sem büntetendő az a cselekmény, amely a saját
vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézet jogtalan támadás elhárításához
szükséges. Az elkövető akkor sem büntethető, ha az elhárító cselekmény a szükséges mértéket
ijedtség vagy menthető felindulás miatt túllépi. A jogalkotó ugyanakkor felismerte, hogy
bizonyos élethelyzetekben az államhatalom által nyújtható védelem nem képes elhárítani az
azonnali veszélyt, ezért az új Btk. az eddiginél erőteljesebb önvédelemre ad lehetőséget azokban
az esetekben, amikor a megtámadott személy joggal feltételezheti, hogy a támadás akár az élete
ellen is irányulhat. Ilyen eset lehet az, amikor éjjel, vagy fegyveresen, vagy felfegyverkezve (az élet kioltására alkalmas eszközzel) vagy csoportosan (legalább hárman) támadnak valakire, vagy
hatolnak be a lakásába, úgyszintén, akinek a lakásához tartozó bekerített helyre fegyverrel
hatolnak be. Fontos megjegyezni ezzel összefüggésben, hogy a fegyverhasználat szabályai nem
változnak, az nem a Büntető Törvénykönyv része.
Fontos tudni, hogy a megelőző jogos védelem szabályai nem változnak. Ezek azokat a
védekezési formákat jelentik, amelyek a védekező személye, vagy javai ellen irányuló jövőbeni
támadás elhárítását célozzák. Ezek akkor jogszerűek, ha az élet kioltására nem alkalmasak. A
megelőző jogos védelem során azonban maga a védekező is kockázatot vállal. Nem zárható ki
ugyanis az, hogy a jogtalan támadás végül nem következik be, ám az annak eshetőségére történő
védekező felkészülés mégis büntetőjogilag tilalmazott eredményre vezet. Jogtalan támadás
hiányában a megelőző jogos védelem e kockázatát a védekezőnek kell viselnie.
Nem alkalmazható a jogos védelem azokban az esetekben, amikor a védekezés elvileg
megengedett, de nem áll fenn a már említett törvényi vélelem és a védekező úgy oltja ki a támadó
életét, hogy túllépi a védekezés szükséges mértékét, ijedtség vagy menthető felindulás nélkül.
(Egyszerűbben: a kertbe, nappal almát lopni bemászó személy a teraszról nem lőhető le jogos
védelem címén).
Néhány konkrét példa a jogos védelem eseteire:

  1. Éjjel jogtalanul hatol be egy idegen a lakásba, a lakás tulajdonosa leüti és ezzel halálos

sérülést okoz a jogtalan támadónak.
Ebben az esetben fennáll a törvényi vélelem és a lakásba éjjel jogtalanul behatoló
cselekménye úgy tekintendő, mintha az a védekező életének kioltására irányult volna.

  1. Éjjel az utcán hazafelé tartó személyre egy idegen rátámad és ütlegelni kezdi. A

megtámadott a nála lévő zsebkéssel a támadót úgy szúrja meg, hogy az a sérülésébe
belehal.
Fennáll a törvényi vélelem, azaz az éjjel személy ellen támadó cselekményét úgy kell
tekinteni, mintha a védekező életének kioltására irányult volna. A jogtalan támadás az élet
kioltásával is elhárítható, a védekező cselekménye nem büntetendő. c) A délután otthonában televíziót néző személy észleli, hogy három idegen jogtalanul
behatolt a lakásába. Az engedéllyel tartott fegyverével a jogtalan behatolókra lő és ezzel
halálos sérülést okoz az egyik jogtalan támadónak.
Ebben az esetben is fennáll a törvényi vélelem és a lakásba csoportosan (hárman)
jogtalanul behatolók cselekménye úgy tekintendő, mintha az a védekező életének
kioltására irányult volna.

  1. A tulajdonos arra lesz figyelmes, hogy nappal a bekerített udvarából a kerékpárját el

akarják tulajdonítani. A tulajdonos a kezében lévő hólapáttal a lopás megakadályozása
érdekében fejbe üti a tolvajt, aki az ütés következtében meghal.
A törvényi vélelem nem áll fenn. A lakáshoz tartozó bekerített helyre történő behatolást
csak abban az esetben lehet a védekező életének kioltására irányulónak tekinteni, ha az
fegyveresen történik. A példabeli esetben a bíróság az eset összes körülményeit
mérlegelve fogja vizsgálni, hogy fennállt-e jogos védelmi helyzet, a tulajdonos
cselekménye szükséges és arányos volt-e.

  1. Egy gazda a tolvajokat megelégelve áramot vezet a terméseit védő kerítésbe, amely

halálos áramütést okoz egy tolvajnak.
A megelőző védelmi eszközzel szemben támasztott egyik legfontosabb követelmény az,
hogy az élet kioltására nem lehet alkalmas, tehát nem vezethető olyan erősségű áram a
kerítésbe, ami halált okoz, de pl. olyan erősségű, mint amilyen az állatokat őrző
villanypásztorban van, igen.
Amennyiben az emberélet kioltására nem alkalmas erősségű áramütés okoz mégis – más
okokkal együtt – halálos kimenetelű eredményt, a bíróság az eset összes körülményeit
mérlegelve vizsgálni fogja a körülményeket, illetve, hogy a gazda mindent megtett-e, ami az
adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz
senkinek ne okozzon sérelmet.

Hol az önbíráskodás határa?
Ha retorzió következne a részedről az önbíráskodás lenne.

Ez a férfi, hogy nyomatékot adjon fenyegetésének, már megtámadott - tanúk előtt - könnyű testi sértést elkövetve - figyelmeztetés gyanánt. Korábban feljelentettem, de a rendőrség tehetetlen.

Garázdaság (271.§)

csabahalasz73 # 2013.09.19. 12:38

A cégemet felkereste egy férfi, hogy vállakozásához pénzt szeretne, mivel cégem fő profilja ez, ezért azt mondtam, hogy nézzük meg, hogy el tudjuk-e vállalni. Mivel instabil a project minden szempontból, ezért nem-et mondtam, az ügyvezető (főnököm) javaslatára. Innentől kezdve a férfi zsarol, fenyegeti a családomat. Ez a férfi, hogy nyomatékot adjon fenyegetésének, már megtámadott - tanúk előtt - könnyű testi sértést elkövetve - figyelmeztetés gyanánt. Korábban feljelentettem, de a rendőrség tehetetlen. A lányom életét akarja először kioltani. Mit tegyek, ha nem akarom, hogy bekövetkezzen ez? Hol az önbíráskodás határa? Mi a jogos önvédelem fogalma?