börtön, fogház, evsz


Szpajki # 2016.05.20. 16:25

Igen az utolsó ìtélet jòval 2013 július után lett meghozva.
Írtam a Magyarországi kiadatás című fórumba is, egy másik üggyel kapcsolatban,de sajnos nem kaptam mèg vâlaszt.

Köszönöm az információt!

folyami géb # 2016.05.20. 16:15

A rövidebb büntetés egyharmad részének kell legalább megmaradnia, ez ugye 4 év esetében 1 év 4 hónap. Az összbüntetés tehát 4 év 6 hó + 1 év 4 hó, azaz legalább 5 év 10 hó (feltéve, hogy legalább az egyik ítélet 2013. július 1. után emelkedett jogerőre).

Éppen ezért nem is adható rá reintegrációs őrizet (egyébként is csak egy ítéletre lehetne).

Szpajki # 2016.05.20. 15:06

Üdvözlöm!
A kèrdèsem az lenne, hogy ha van kèt ìtélet, az egyik 4 ès fél év, a màsik 4 , akkor mennyi lesz belőle összbüntetès után?
A másik kèrdès, hogy így, ezeket összbüntetve, kérhető-e majd a reintegrációs őrizet?
A főbüntetès nem érheti el az 5 évet, vagy összbüntetve nézik?
Vâlaszát előre is köszönöm!

nica74 # 2016.05.14. 14:14

ObudaFan Köszönöm!

nagymami51 # 2016.05.13. 14:50

Köszönöm a válaszát.

folyami géb # 2016.05.13. 09:47

Nem. Azt sem hiszem, hogy a közeljövőben bármiféle további kedvezményeket terveznének.

nagymami51 # 2016.05.13. 06:35

Tiszteletem.Olyan kérdésem lenne hogy az elkövetkező időbe hoztak-e olyan törvényt most májusba, hogy összbüntetnek büntetéseket? Válaszukat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2016.05.12. 04:48

Azt a fizetéséből vonják.

nica74 # 2016.05.11. 18:06

Kedves Mindenki!

Férjem 4 honapja a Kozma utcai Bv-ben tolti a büntetését. Edesanyja minden hónapban küld részére egy bizonyos összeget, de saját keresete is van.

Amit szeretnék kérdezni és segítséget kérni, én egyedül kevés voltam ma sajnos, pedig telefonáltam, ahol flegma, nyers stílusban leraztak, az az lenne, hogy létezik az, hogy az összes pénzt, amit rózsaszín csekken édesanyja küldött neki, a BV elvette az ellatasara? Azt nem a fizetesebol szoktak levonni?

Nagyon köszönöm, ha válasz érkezik!

ObudaFan # 2016.04.14. 16:01

Ilyenkor nem a Kúriához, hanem a másodfokú bírósághoz lehet perújítási indítványt beadni. Leginkább ügyvédhez kellene fordulni.

monicica42 # 2016.04.13. 16:32

fiamat elitélték 4 év re jogerös itélet született elsö másodfok is megvoltmár . fiam ártatlan de nem hisznek neki . a kirendelt ügyvéd megigérte hogy beadja a legfelsöbb foku biroságra is a kérelmet de azota nem tudom elérni nem jelentkezik . 1 éve van bent a fiam most a börtönbe egy elitélt aki vele van egy zárkába ezer százalék hogy ö tudja hogy kik az igaz tettesek és valomást is tesz avgyis tanuskodik az ügybe . kit kell ijenkor értesiteni?
nem ülhet egy ember ártatlanul és mi lesz az igazi tettesekkel ?, hova forduljak ?

annamárai # 2016.04.12. 14:25

köszönöm hogy válaszolt!

ObudaFan # 2016.04.11. 17:46

Az EVSZ-t valójában csak 3 hónap vagy attól hosszabb idő esetén adják?

Kizárni szerintem semmi nem zárja ki, bár az valóban kérdés, hogy értelme van-e.
Nem lehetetlen, hogy jutalomból 24, 48 órára kiengedjék, de azért az evsz alatt erre nyilván több esély lenne.

annamárai # 2016.04.11. 08:42

Tisztelt válaszadó!

A férjem 2015-09-23 óta tölti börtönbüntetését,( Nagyfán) május 23 tól kaphatna EVSZ-t, volt meghallgatáson, és azt mondták neki hogy mivel július 23-tól adható neki a reintegrációs őrozet aminek törvényi akadálya az ő esetében nincs ezért lehet hogy nem kap EVSZ-t mert azt állítólag 3 hónapnál rövidebb időre nem igazán adják és neki 2 hónap lenne az EVSZ időtartama! Az EVSZ-t valójában csak 3 hónap vagy attól hosszabb idő esetén adják? ill. a másik kérdésem hogy ő kérhet olyat hogy pl 24 vagy 48 órára hazajöhessen és ha igen mennyi idő után ( 2016 szept. 23 óta még nem engedték haza eddig) vagy esetleg intézeten kívüli beszélőt kérhet e? Dolgozik bent, dicséretei is vannak, egyszer már kapott jutalombeszélőt de intézeten belül!
Tisztelettel várom válaszát!

folyami géb # 2016.03.17. 05:53

A román ítéletre - ha nem kerül sor a büntetés végrehajtásának átvételére - az abban foglaltak és a román jogszabályok az irányadók. Annak egyikünk sem szakértője.

Zsofi89 # 2016.03.16. 21:53

Magyarul összbüntetést nem kaphat.de.miért kene neki leülni csontra? Csak a magyarok zárták ki a kedvezmenybol a romanok nem.es a ket ügy teljesen maskor történt!

folyami géb # 2016.03.16. 20:54

Összbüntetést biztos nem. A többihez tudni kellene, hogy mi miatt ítélték el, a 2013-as ügyben melyik Btk-t alkalmazták, mi a 1,5 év végrehajtási fokozata és korábban ítélték-e el már végrehahjtandó szabadságvesztésre.

Dr.Attika # 2016.03.16. 20:06

Így van. Az időpontok ismeretében a magyar büntetőjog rendelkezése szerint ezt nem lehet összbüntetésbe foglalni. A román büntetőjogot nem ismerjük, tehát arra nem tudunk nyilatkozni. Vélhetően ezt a 8 év 9 hónapot csontra le kell ülni. Persze lehet a "ne bis idem", de ehhez ismerni kell mind a magyar, mind a román ítélet történeti tényállását.

folyami géb # 2016.03.16. 19:45

Rövidebben: nem. Akkor lehetne, ha a román ügyben elbírált bűncselelekményt a magyar ügyben hozott elsőfokú ítélet kelte előtt követte volna el, és a magyar bíróság rendelkezett volna a büntetés végrehajtásának átvételéről.

Dr.Attika # 2016.03.16. 19:37

Ennek megválaszolására kell egy ügyvédet megbízni és meghatalmazni, hogy az ítéletek ismeretében a szükséges lépéseket megtegye. Nem kicsi a tét.

Zsofi89 # 2016.03.16. 19:11

Köszönöm válaszát!de akkoris megkerheti az ossz büntetést ha a magyar ítéletete 2010.11.30-an jogeros lett de o nem vonult be időbe a roman ítéletet pedig 2016.03.07-en kapta.mert en mar ezt egyszer kerdeztem es azt a választ kaptam hogyigy már nem kérheti az összbüntetést.es ha megkerheti akkor hol teheti ezt meg?es hogy a magyarok nem e vennek el a roman kedvezményt?

Dr.Attika # 2016.03.16. 18:33

Jó napot Zsófi!
Ez nem így működik. Sógora nem vitetheti ki magát Romániába a börtön büntetés végrehajtására. Ha román állampolgár, akkor kérheti, hogy a hátra lévőt Romániában tölthesse. Ezt vagy engedélyezik vagy nem. A Romániában kiszabott szabadságvesztést ott majd le kell töltenie, miután a magyart letöltötte. Arra van lehetőség, hogy kérheti a román és magyar büntetés összbüntetésbe foglalását és, ha annak feltételei fennállnak- a román ítéletet a magyar bíróság elismeri- akkor egy határozott idejű büntetést fog kapni amit- ha engedélyezik a Romániában történő végrehajtást akár Romániában is kitölthet.

Zsofi89 # 2016.03.16. 18:04

Jo napot kívánok!
Érdeklődni szeretnék hogy a sógorom itt magyarországon kapott 4év9hónap letöltendő börtön büntetést amit mar 20hónapja tolt de közben kapott romániába is 4évet.Az lenne a kérdésem hogy ha kivitetne magát most romániába ott leülhetné ezt a magyar ítéletet is?
Előre is köszönöm a valaszt!

valaki123 # 2016.03.14. 07:14

Tisztelt Folyami géb ìrtam emailt Önnek,kaphatnàk rá vàlaszt?köszönöm

folyami géb # 2016.03.13. 18:23

Azt azért hozzá kkell tennem, hogymindez akkor igaz, ha Ön pontosan írta le az adatokat és/vagy én meg pontosan értettem. Mert ha pl. az 1 év véletlenül eleve fogház, és most evsz. kérése lenne soron, az épp esedékes lenne három hónap kitöltése után, azaz most 03.13.-án.