Hivatalos személy által elkövetett vesztegetés


Dr.Attika # 2013.11.16. 14:55

Igen az ügyvédi munkadíjról beszélünk. Megelőlegeztük a felmentés esetén járó, állam által kifizetett azon díjat, amit a büntetőeljárás miatt az ügyvéd kollégának ki kellett fizetnie.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.16. 14:35

Az ügyvédi munkadíjról beszélünk.

rolandl # 2013.11.16. 11:49

Nem volt semmilyen megállapodás, hogy hogyan mennyen a műszaki. Csak megjelentek vizsgán, akkor találkoztam velük előszőr. Az ügyintéző a vizsga végén jött, őt ismertem, de vele sem beszéltünk meg semmit. Tehát ezért nem értem az egészet. Igaz engem még nem hallgattak ki majd 19-én. Az eset óta fél év telt el. nekem semmi hasznom nem volt, hogy átment a jármű műszaki vizsgán. nem kaptam semmilyen ajánlatot sem a vizsga elején, közben sem a végén.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.16. 08:45

Elég a megállapodás.

Dr.Attika # 2013.11.16. 08:38

Feltéve, ha van számla a 150 ezerről.

ObudaFan # 2013.11.16. 08:24

Ha felmentenek, bűnügyi költségként érvényesítheted.

rolandl # 2013.11.15. 19:05

Az megtörtént tegnap. Csak miért hoznak ilyen helyzetbe? 150000-et kért az ügyvéd. Annyira a pénz nem érdekel, csak záródna le, nem szeretném ha kitalálnának ellenem valamit.

Dr.Attika # 2013.11.15. 19:01

A napi izgatottság helyett talán védőt kellene meghatalmaznia.

rolandl # 2013.11.15. 18:48

Egyáltalán nem tudtam az egészről, hogy ki mennyit ígért a másiknak, hogy le legyen vizsgáztatva a jármű. Pár napja megtudtam, hogy utólag fizette ki a jármű tulajdonosa annak a félnek a pénzt aki vizsgáztatta a járművet. Engem nem keresett fel senki sem a vizsga előtt, sem a vizsga után azzal, hogy ennyiért és ennyiért engedjem át a járművet a vizsgán. Abban hibáztam, hogy a járművön voltak hibák amin "átnéztem" , nem vettem észre. De ezeken a hibákon nem azért mentem át mert ígéretet kaptam valamire, hanem a nem odafigyelés. Ígéretet arra - hogy ha átmegy a jármű a vizsgán akkor valami jutalomba ( pénz stb. ) részesülök - nem kaptam. - Ezt elmondta a rendőrségen az a fél is aki vizsgára hozta a járművet és a jármű tulajdonosa + a sofőrje (akik ott voltak a vizsgán). Ezek a dolgok nem elég bizonyítékok ellenem, hogy én nem vettem részt a vesztegetésben? Ezért engem miért kezelnek gyanúsítottként? Ez eddig nekem 150000 forintomba került, úgy hogy teljesen ártatlannak tartom magam a vesztegetéssel kapcsolatban. Ezt a pénzt utólag valakin be tudom perelni?
A válaszokra nagyon várok és számítok. Ezek miatt napok óta nagyon izgatott vagyok.

rolandl # 2013.11.13. 16:14

Üdvözlöm!
Utólag tudtam meg mikor elém rakták a levelet amiben ez a vád állt. A levél tartalma, vagyis a lényege: hogy le lett vizsgáztatva a jármű, amiért 60000 forintot fizettek ki, amiből csak a műszaki volt 35000 a 25000-et az "ügyintéző" rakta el. Amit a rendőrségi kihallgatáson el is mondott, hogy a pénzt Ő kapta és az ügyfél is elismerte, hogy az "ügyintézőnek" adta.

ObudaFan # 2013.11.13. 06:19

És tudtál te erről?

rolandl # 2013.11.12. 19:37

Üdvözlöm!
Kormánytisztviselőként idézést kaptam a rendőrségre. A vád hogy pénzt fogadtam el ( ami persze egyáltalán nem igaz ), hanem egy másik ember kért pénzt a feljelentőtől, aki intézte a jármű műszakiját. Műszaki vizsgabiztos vagyok, vizsgán átment egy olyan jármű amit utólag mint rájöttem, hogy nem szabadott volna átengedni, ezért engem fel is függesztettek 30 napra a műszaki vizsgáztatás alól. Sok jármű volt aznap vizsgán és sietni kellett, azért voltam felületes. Az ügyfél a másik embernek fizette ki a műszaki vizsga árát, szerelést és pluszba az ügyintézésért pénzt kért. Az ügyfél sokallta a kifizetett pénzt és ezért tett feljelentést a rendőrségen. De mivel én vizsgáztattam a járművet engem is gyanúsítottként " kezelnek ". Pedig aki a pénzt elfogadta világosan elmondta a rendőrségi kihallgatáson, hogy ő rakta el a pénzt, neki is adta az ügyfél.
Mire számíthatok az üggyel kapcsolatba? Magamat teljesen ártatlannak tartom, mert én semmit nem fogadtam el az ügyféltől és senkitől sem! Aki elfogadta a pénzt az elmondta, hogy a teljes összeg hozzá került, ez nem elég az én védelmemre? Mert semmi bizonyíték nincs ellenem az ügyfél felől.
Válaszát előre is köszönöm!