Tanú védelem


ObudaFan # 2013.11.15. 10:47

Pártfogó ügyvédet azt éppen kérhet a sértett is, ha olyan az anyagi helyzete, de annak a tanúvédelemhez nem sok köze van. Tanúvédelem ügyében a rendőrséghez lehet fordulni.

2006-os ügy # 2013.11.14. 11:17

Tisztelt Fórumozók,Szakemberek! Segítséget szeretnék kérni az alábbi esetben:Fiamat aki akkor még 12 éves volt,2006 dec.14.-én edzésre menet kirabolta és életveszélyesen megfenyegette 1 fiatalember.Az ügy azóta is tart,az eset után nemsokkal mintha megismerte volna a tettest, aki szintén oda járt edzeni, ahova ő,ezért azonnal értesített minket szülőket,mi a rendőrséget, ezért azóta, Ő a vádlott.Hozzáteszem 12 éves megfélemlített gyerekről van szó,nem tudom, hogy valóban az illető volt -e, vagy csak hasonlított,hiszen decemberben 6.47 perckor már teljesen sötét van,ami biztos,azóta persze kitart emellett,mert még a végén Ő lesz bajban.Bár azóta betöltötte a 18.életévét, nem tudom,hogy akkor nem kellett -e volna újrakezdeni a tárgyalást,hiszen akkor még egy kisgyerekről beszélünk.Ami a problémánk, hogy évek óta úgy elfajult az ügy,hogy a tárgyalásokon szinte már a fiamat vonják kérdőre,miért nem emlékszik minden pillanatra,minden apró részletre,és ha véletlen a 7 év alatt elhomályosodott részletekből valamire mást mond, rögtön rá förmed az ügyészség,hozzáteszem a vádlott és családja kisebbség,a tárgyalás előtt állandó üvöltözés,fenyegetőzés a folyosón,rettegünk,félünk, sajnos egy kisvárosban élünk, több esetben megfenyegették a fiamat azóta,hogy nem akkor lesz lezárva az ügy,ha a bíróság lezárja, hanem ha majd Ők a két kezükkel,nekik állandóan más a kihelyezett ügyvédjük,nekünk sajnos nincs semmi segítségünk,nem is tudjuk,hogy jogosult lenne -e a fiam erre.Valaki segítsen,mert már idegileg nem bírjuk ezt,jó lenne ha már vége lenne ennek a rémálomnak,mit tudunk tenni, a bírónő azt mondta,hogy semmilyen módon nem lehet lezárni az ügyet,a tárgyalásokon úgy érezhető,hogy ő is a fiam ellen van,szinte meg hazutolják,egyszerűen provokálja az egész testület,nagyon kellemetlen ,de kérem ki az aki vissza tud pontosan minden részletre emlékezni 7 évvel ezelőtt,nov.24.-én újabb tárgyalás, kérem valaki segítsen mit tegyünk,nem kérünk kártérítést sem,csak legyen valahogy vége ennek a rémálomnak.Kérhetünk mi is kihelyezett ügyvédet tanúvédelemre,ha igen hol?Várjuk a segítséget, köszönettel Wilhem Ferencné Melinda


W.Linda