Erkölcsi


pazs # 2014.06.20. 08:56

Hamarosan megérkezik. Az első hozzászólásodból nem derült, hogy milyen büntetést vagy intézkedést alkalmaztak veled szemben és anélkül nem lehetett megmondani. A szóbeli megrovás nem szerepel az erkölcsiben, az tuti.

dufa10 # 2014.06.20. 08:16

Kikertem de idő mig megjön... Én meg az őrület határát súrolom! Életem lehetősége múlik ezen!

pazs # 2014.06.20. 08:09

Nem. Amúgy kérd ki, és magad is meglátod.

dufa10 # 2014.06.20. 06:46

Válaszolna már VALAKI?????

dufa10 # 2014.06.19. 15:41

Előző hozzászólásomat kiegészitve: az ügyet kovetően egy levelet kaptama bbíróságtól, hogy szóbeli megrivasban részesítenek.
Tehát a kerdesem továbbra is az, hogy ez valamilyen formában meglatszik-e az erkölcsi bizonyítványban? Nagyon fontos lenne a válasz, Köszönöm szépen!

dufa10 # 2014.06.18. 14:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2011 júniusban egy meggondolatlan felelőtlenül elkövetett áruházi lopásért (1500Ft értékben) és kárositasert (letéptem a csomagolásról a védőcsíkot)bevittek a rendőrségre, ahol ujjlenyomatot vettek lefényképeztek jegyzőkönyveztek.. Most, szeretnék elhelyezkedni egy pénzintézeti cégnél ahol természetesen tiszta erkölcsi bizonyítványt kérnek. A kérdésem az lenne, hogy ez meg fog-e ez látszani az erkölcsimben, vagy lesz-e valamilyen nyoma ahol ez kiderülhet. Soha nem voltam azelőtt büntetve, ez életem legnagyobb butasága volt...
Nagyon nagyon szépen köszönöm a választ! Tisztelettel.

Agent Cooper # 2014.01.07. 12:33

Kedves albert22!

Közmunka büntetés esetén mentesül a büntetett előélet hátrányai alól, azaz kaphat erkölcsit, és jelentkezhet rendőrnek, bár bizonyos beosztásokban szigorúbb az elbírálás, és azokat biztos nem töltheti be.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.01.07. 12:33

Kedves albert22!

Közmunka büntetés esetén mentesül a büntetett előélet hátrányai alól, azaz kaphat erkölcsit, és jelentkezhet rendőrnek, bár bizonyos beosztásokban szigorúbb az elbírálás, és azokat biztos nem töltheti be.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

albert22 # 2014.01.06. 07:48

Tisztelt Ügyvédek!
2013 decemberében a biróság közérdekümunka végzésre itélt. Kérdésem lenne hogy ez bele kerül az erkölcsi bizonyítványba?? valamint jelentkezhtek Rendőrnek?? Nem fognak el utasítani ez miatt??

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.31. 08:58

Az attól függ, gondatlan volt-e az a bűncselekmény vagy szándékos. Ha gondatlan, akkor a kitöltéssel már mentesülsz, ha szándékos volt, akkor három év múlva.
(Ha csak nem mentesítettek már az ítéletben.) Utóbbi esetben másfél év után bíróságtól is kérheted a mentesítést, bár az érdemesség nekem gyanús: hat hónapot miért börtönfokozatban osztották ki? Visszaeső vagy?

Mirelit87 # 2013.12.31. 06:01

Az lenne a kérdésem, hogy 6 hónap kitöltött börtön után mikor kaphatok tiszta erkölcsit, nincs semmilyen mellék büntetés. választ előre is köszönöm.

tamasatya # 2013.11.28. 08:45

Ááááá, b@ssza meg :D Akkor úszott a meló :DDD

Köszönöm a választ!

Sherlock # 2013.11.28. 08:45

A pénzbüntetés nincs kihatással az erkölcsire, a nem jogerős ítélet sem. Csak nukleáris létesítménynél nem lehetsz őr.

tamasatya # 2013.11.28. 08:28

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Lehet, hogy lerágott csont, de: ha valakit pénzbüntetésre ítélnek, de még nem jogerős, mert megfellebbezte, és még jogerős ítélet nem született: ebben az esetben tiszta erkölcsi bizonyítványt kap?

Továbbgondolva: ha a másodfokú bíróság az elsőfokú ítéletet helyben hagyja, és a pénzbüntetés jogerőssé válik: abban az esetben jár a tiszta erkölcsi?

Köszönöm a válaszát! (és másokét is, esetleg:))

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.28. 08:19

Próbára bocsátás nevű büntetés nincs. Téged tehát el sem ítéltek. Ha nem ítéltek el, akkor nem állhatsz az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények hatálya alatt.

Ria72 # 2013.11.28. 06:26

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretnék segítséget kérni!
Vétség miatt elítéltek próbára bocsátásra.
Igaz-e, hogy ez most már bekerül az erkölcsibe, mert eddig úgy volt, hogy nem de ez megváltozott?

Állásinterjúhoz kellene az erkölcsi. Kaphatok-e tisztát, vagy most már nem?

Nem tudom jó helyen kérdeztem-e, bocsánat, hogy 2szer kérdezem!

Köszönettel:
Ri.Andi