Rezesovát visszavitték a sittre


Dr.Attika # 2014.09.12. 08:07

Béla! Neves kollégánk megállapítása szerint a védőbeszéd a félnek és a falnak szól. Fél alatt a védencet, fal alatt a tárgyalóteremben a fal mellett álló hozzátartozókat érti.
A bíró, bírói tanács már kialakította az álláspontját. A védőbeszédben a felet és a falat (hozzátartozók) nyugtatjuk meg, hogy jó ügyvédet választottak.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.12. 06:49

Bokros kolléga, ne legyél álnaiv! Ne csinálj úgy, mintha nem tudnád, hogy a perbeszédeknek (végindítványnak) inkább csak szimbolikus jelentősége van - nemigen befolyásolják a bírói döntést érdemben.
Az igaz, hogy az ítélethozatalra visszavonulásnak szintén van szimbolikus jelentősége, amelyet nem illik lenullázni.

Dr.Attika # 2014.09.11. 18:54

Gábor!
A Gödöllői Járásbíróság nem téren van, hanem egy egyenes úton. Vagy talán az első mondatod metafora volt?

bokros # 2014.09.11. 18:16

Gödöllőn a tér is másként görbül.
Pár éve szabálysértésiben előterjesztettem a végindítványt
Ezután a bírónő felállt és mi is és indultunk kifelé, gondolva arra, hogy majd beszólítanak a határozathozatalkor, de a megállítottak bennünket, majd a bíró felolvasta a végzést amit ezt követően azonnal a kezünkbe is nyomtak.
Azt hittem nem találok ki a tárgyalóból.
Ügyfelem rögtön kihasználta a gyors döntésből származó időnyereséget és hivatalosan is kijelntkezett Gödöllőről


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Dr.Attika # 2014.09.11. 17:17

Jogászként, ügyvédként úgy látom, hogy az első fokon eljárt bírónő lemond bírói tisztségéről.Arra érdemtelen.

Egyébként azon is el kellene gondolkodni, hogy milyen üzenet az, hogy első és másod fokon ugyanabban a tárgyaló teremben marasztalják a vádlottat.

Aki járt már el a Gödöllői Járásbíróságon az tudja, hogy a tárgyalótermek max. 10 hallgatóság befogadására alkalmasak. Nyilván ezért tartották az első fokú tárgyalást a törvényszéken. Arra azért gondolni kellett volna, hogy a másod fokú eljárást ne ugyanabban a tárgyaló terembe tartsák. Lehetett volna a Kúria légkondis tárgyaló termében is.

Dr.Attika # 2014.09.11. 13:16

Nem kell, hogy törvénysértő legyen. A túlzott mérték is megalapozhatja. A büntetési tétel"kettőnél több ember halálát okozza" tényállásra vonatkozik. A 4. halálos áldozat talán lehet olyan súlyosító, hogy a 9 év nem eltúlzott. Védőnek kötelessége ebbe belekapaszkodnia, hogy ez lehet-e túlzott mértékű.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.11. 12:34

Felülvizsgálati eljárásban csak akkor lenne helye a büntetés megváltoztatásnak, ha a kiszabott büntetés törvénysértő.

Dr.Attika # 2014.09.11. 12:28

A decemberi jóslatom részben bevált. Börtönt kapott fogház helyett és súlyosabb az évek száma. 9 évre én sem számítottam. Elviszik felülvizsgálatra az ügyet. Ott még sanszos a 7.5 -8 évre mérséklés.

groszfater@gmail.com # 2014.09.11. 11:44

Dr. Kovács !

A nyegleséged és a felsőbbrendűséged...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.11. 11:21

Groszfaternek igaza van: mindig legyen harmadfok is! Sőt, továbbmegyek: nincs igazság, ha nem lehet negyed-, ötöd-, hatodfokra is fellebbezni. Sic itur ad astra.

Sherlock # 2014.09.11. 10:05

Éppen hogy akkor van. (Ami dogmatikailag logikus is, hiszen abban a tekintetben a másodfokú bíróság nem felülvizsgálati bíróságként jár el)

groszfater@gmail.com # 2014.09.11. 09:00

a másodfok olyan cselekmény miatt állapít meg bűnösséget, amiről az első fok nem rendelkezett.

Ez egy nagyon-nagyon rossz rendelkezés !

Ha ez első fok nincs a helyzet magaslatán akkor kimarad
a jogorvoslati lehetőség !?!?

Sherlock # 2014.09.11. 08:36

Mert csak akkor van harmadfok ha első fokon elítélik, másodfokon pedig felmentik (vagy fordítva), ill. ha a másodfok olyan cselekmény miatt állapít meg bűnösséget, amiről az első fok nem rendelkezett.

groszfater@gmail.com # 2014.09.11. 08:08

http://index.hu/…dfok_itelet/

"Az ítélet ellen nem lehet fellebbezni."

Miért ?!

Dr.Attika # 2013.12.12. 13:18

Másodfok korrigálni fogja az első fokú ítéletet.
Hét és fél év börtön. Ezt valószínűsítem.

groszfater@gmail.com # 2013.12.12. 11:59

bármiről legyen szó Henriknek is mindig önmaga jut
eszébe... :))

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.12. 11:49

:)

Dr.Attika # 2013.12.12. 07:13

Egyebek miatt is tanulságos volt ez a HVG cikk.Voltam én is igazságügyi vámszakértő. Rendre elutasította a bíróság a csempészet miatti eljárásokban a védelem felkérését, hogy vonjanak be , mint kirendelt szakértőt. Melegh kolléga leírása szerint őt meg rendre bevonták.Nyilván változik az ítélkezési gyakorlat.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.11. 14:47

„Nem vállalnám el újra a Rezesova-ügyet”
Minek is? Az ilyesmit elég egyszer.

Dr.Attika # 2013.12.11. 14:09

A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény.
Balra az Optijus-törvénytárra katintva megismerheted a hivatkozott rendelkezést.

wers # 2013.12.11. 13:35

:)) nekem ez már ott bukik, hogy nem tudom mi a Be.

Dr.Attika # 2013.12.11. 13:30

Olvasd át a Be. IV. cím rendelkezéseit. Be. 99-105. §§-ok.

wers # 2013.12.11. 13:22

bíróságok nem szokták bevonni a védelem által indítványozott szakértőt kirendelt igazságügyi státuszba

Ez pontosan mit jelent? Hogyan kell értelmezni.
Ha védelem szakértője állapít meg valamit, azt kevébé kell figyelembe venni, mint a kirendelt szakértő megállapításait?

Dr.Attika # 2013.12.11. 13:07

Ebben az ügyben az az alapvető probléma, hogy a bíróságok nem szokták bevonni a védelem által indítványozott szakértőt kirendelt igazságügyi státuszba. Ennek jelentősége a Büntetőeljárásról szóló törvényben olvasható.
Dr. Fülöp Ágnes mégis bevonta Melegh Gábort, aki történetesen szerzőtársa egy közlekedési büntető jogi szakkönyvben.
Ezzel a bíróság pártatlansága teljességgel kizárt. Persze biztosak a teljes első fokú ítélet ismeretében lehetünk, mert abban kell megindokolnia a bíróságnak, hogy miért a "befogadott" szakértő véleményét fogadta el.

Egy pozitívum van ebben a -sajnálatosan négy ember életét kioltó- ügyben, hogy a Rezes Éva vissza talál nemzetéhez. Az is lehet, hogy a harmadik férje egy magyar ember lesz és nem Fisher vagy Varhalovik.

wers # 2013.12.11. 12:11

http://hvg.hu/…ezesovaugyet

nem tudom, hogy jól hoztam-e be, remélem sikerült, a hvg.hu készített interjút Melegh Gáborral