Kiskorú elleni cselekmények


paxy # 2014.03.10. 11:59

Sziasztok! A rendőrség nem adta át az ügyet az ügyészségnek,megszüntette az eljárást bizonyítékok hiányában,az iratok nincsenek sem a rendőrségen sem az ügyészségen,innen oda,onnan ide küldözgetnek,egyszerűen nem értem.Állítólag múlt héten kiküldték nekem a megszüntető határozatot,a volt élettársam megkapta,én nem.A nyomozó azt mondja,az ügyészségen meg tudom nézni az iratokat,az ügyészségen azt mondják,náluk nincs semmi,csak a megszüntető határozat.Feladom.

paxy # 2014.02.23. 17:48

Köszönöm szépen Agent Cooper.

Agent Cooper # 2014.02.23. 12:05

Kedves paxy!

Az iratismertetés a nyomozás legutolsó mozzanata, miután további nyomozati cselekmények elvégzését már nem tartják szükségesnek (azaz befejezték a nyomozást). Az iratismertetést követően - függetlenül attól, hogy megjelenik-e vagy sem - a rendőrség vádemelési javaslattal átadja a nyomozás iratait az ügyészségnek. Ezt követően az ügyészség maximum 90 napon belül vádat emel vagy az eljárást megszünteti (más lehetőségek is vannak, de az Ön szempontjából ezek a lehetséges variációk).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sherlock # 2014.02.23. 11:30

Azt jelenti, hogy nem fejezték be és még nyomozni fognak, ezért is írták, hogy befejezték (logikus, nem?). #janem

paxy # 2014.02.23. 11:27

Esetleg más hozzáértő ember tudna nekem választ adni?KBS válaszát borítékolni mertem volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.22. 17:34

A "befejezték" egy viszonylag ismert szó...

paxy # 2014.02.22. 17:15

Sziasztok! Kaptam egy levelet a rendőrségtől tegnap,az áll benne,hogy a nyomozást befejezték,és az iratokat megtekinthetem a megadott időpontban.Mit jelent az,hogy befejezték? Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 19:02

Ugyan. Ezzel nem megy semmire, az egyszer már aláírt jegyzőkönyvet nem fogják neki megváltoztatni. Akkor már inkább vonja vissza a vallomását.

paxy # 2014.02.02. 18:19

Volt élettársam írt e.mail-ben egy tanúvallomást a rendőrségre,melyben azt írta hogy a tényleges kihallgatása során nem azt írták amit ő mondott.E-mailben történő tanúvallomást is figyelembe vesznek?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.27. 11:23

Hát te ki vagy?

Capricorno # 2014.01.27. 08:31

Kovács Béla Sándor!

Ezekkel a kétszavas haszontalan válaszaival nehéz lesz "kuncsaftot" fogni. Írhatna egy normális választ (esetleg semmit) és odaírhatná: keressen meg a mail címemen s segítek, felajánlom szolgálataim.

paxy # 2014.01.27. 08:27

Köztes megoldás nincs? (pénzbüntetés-lelövés)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.27. 08:24

Igazad is van: le kellene lőni!

paxy # 2014.01.27. 07:30

Az ügyvéd azt mondta volt élettársamnak hogy maximum 2 év felfüggesztettet fog kapni legrosszabb esetben,de lehet hogy csak pénzbírságot fog kapni.Amit az államnak kell megfizetnie. Ez most úgy jön ki,hogy azért mert a kisfiam at meg is ölhette volna,kap állam bácsi egy rakás pénzt amit szét oszthatnak a dolgozni nem akaró segélyen élő állampolgárok között.A pontos vád: védekezésre és akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés. Erre pénzbüntetés???

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.24. 18:30

És panaszt tehet a kamaránál. Persze, nagyon valószínű, hogy a prókátor vigyázott, hogy ne legyen bizonyíték.

Agent Cooper # 2014.01.24. 17:43

Kedves paxy!

Azzal én is egyetértek, hogy nem nagyon van esély tevékeny megbánásra (ahogy ezt korábban írtam is).
Viszont kirendelt védő ugyan tájékoztathatja a védencét a meghatalmazott védői tevékenységről, viszont nem kérhet munkadíjat. Emiatt volt élettársa kérheti másik védő kirendelését.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

paxy # 2014.01.24. 17:25

Sziasztok. A kirendelt ügyvéd azt mondta a volt élettársamnak,hogy ebben az esetben kizárt a kártérítés lehetősége,és hogy nehéz az ügy. Ugyanakkor 120 000 Ft-ot kért munkadíj gyanánt,hiába kirendelt ügyvéd,azt mondta,hogy a "fizető" kliensek előnyben részesülnek. Na ehhez szóljatok hozzá.

paxy # 2014.01.23. 17:08

Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2014.01.23. 15:05

A hazugságvizsgálatot egy esetleges hamis gyanúsítás okán adott esetben magamra szeretnék kérni.

Annak nincs akadálya. De túl sokat sem szabad tőle várni.

Gabicsek # 2014.01.23. 13:58

Ezt erre írtam:
Többet nem írok,majd a bíróság eldönti,mi és hogy lesz.

Gabicsek # 2014.01.23. 13:56

Csak előbb még a rendőrség kinyomozza, mi történt. Ne fussunk rögtön a bíróságra.

paxy # 2014.01.23. 13:10

Agent Cooper!

A gyermek 8 éves. És valóban jól látod, súlyos nyomozóhatósági mulasztások történtek, s ennek köszönhető, hogy a nyáron történt eset miatt csak most hallgatták ki először a volt élettársam. Igaz közrejátszott, hogy két alkalommal is toxikológiai szakértői véleményre vártunk hónapokig.

ObudaFan!

A hazugságvizsgálatot egy esetleges hamis gyanúsítás okán adott esetben magamra szeretnék kérni.

Agent Cooper # 2014.01.23. 09:18

Kedves paxy!

Azért fontos lenne tudni, hogy a gyermek hány éves, és még számos más körülményt is. Ha 12 éven aluli, akkor a bűncselekmény minősített esete valósult meg, és ebben az esetben jóval kisebb az esély bármilyen közvetítői eljárásnak. Hogy arról ne is beszéljünk, hogy a kiskorú veszélyeztetése is erősen felmerülhet...
Hazugságvizsgálatot pedig önmagára nézve bármikor kérhet. De számomra annyira zavaros a történet, és a leírtak alapján olyan súlyos nyomozóhatósági mulasztások történetek, ami alapján ennek a történetnek sok esélyes kimenetele van...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2014.01.23. 08:05

Ez azért nem ilyen egyszerű. Kérhet közvetítői eljárást, ha te beleegyezel, és ha ott megegyeztek abban, hogy milyen jóvátételt ad, vagy tesz, akkor megszűnik ellene az eljárás. Ha nem egyeztek meg, vagy nem teljesíti a vállalását, akkor megy tovább az eljárás.
Hazugságvizsgálatot azt csak a terhelt hozzájárulásával lehet rajta elvégezni.

paxy # 2014.01.23. 07:00

Sziasztok. Meg volt a volt élettársam kihallgatása tegnap.Állítólag azt mondta neki a nyomozónő,hogy nem fog eljutni a bíróságig,ha ő beismerő vallomást tesz és bocsánatot kér tőlem meg a kisfiától. És persze ha meg is bocsájtunk neki. A vád: kiskorú ellen elkövetett 8 napon túl gyógyuló testi sértés,mivel nem rajta múlt hogy nem itta meg a gyerek a narancsot. Azt mondta a volt élettársam ,ha nem bocsájtunk meg neki,és ülnie kell,akkor rám keni az egészet.Azt szeretném kérdezni hogy ilyen van,hogy ez így működik,hogy bocsánatot kér és akkor el van felejtve minden? Ha rám akarja kenni,tudok hazugságvizsgálatot kérni? Érdemleges válaszokat irjatok légyszi. Köszönöm.