Üzletszerű csalásért mire számíthatok ?


Arkham # 2018.05.18. 11:44

Tisztelt Fórumozok!
Érdeklődni szeretnék ,hogy 1 rendbeli (BTK 2012 C. törvény 373. (1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés b) pontjának bc) alpontja szerint minősülő) szabálysértési értékhatárt meg nem haladó, kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalásért milyen büntetést kaphatok? Az átverések voltak 3-20 ezer ft között a teljes összeg max 160-200 ezer 14 ügy. A rendőrségen beismertem mindent, mediációs eljárást is kértem. a nyomozást befejezték, vádemelési javaslatot az ügyészség részére megtette a rendőrfőhadnagy. felfügesztett vagy próbára bocsájtás alatt nem állok. Trollok off ilyenek ,hogy 5év kötél stb...

batka75 # 2018.05.18. 10:22

ez nem egy reklám újság, hogy ezért ennyit kell fizetni... összetettebb a kérdés. mi a kár, mi a minősítés mi a bizonyíték, van e bűntárs stb. így erre nem fogsz választ kapni...

Kálvária # 2018.05.17. 19:24

Bocsánat, valóban nem . Kb másfél éve történt és most kaptam a rendőrségtől egy idézést csak már nem tanúként, hanem gyanúsítottként .

Vadsuhanc # 2018.05.17. 17:33

Írásodból nem tűnik ki egyértelműen rendőrségi vagy bírósági szakban van az ügy. Az sem, hogy ez pontosan mikor történt. Kicsit pontosíthatnál.

Kálvária # 2018.05.17. 15:42

Üdvözlöm.
Segítséget szeretnék kérni Önöktől.
Régebben T-Home-nál dolgoztam, mint ügyfélszolgálatos - értékesítő. Volt egy fiatal ember (akit a kolléganőm mutatott be, hiszen előtte nála intézte a különböző szerződéseit) akiről én úgy tudtam , hogy üzletszerűen abból él, hogy ő intézkedik az ügyfelek helyett. Megkötöttem neki egy szerződést ( vagyis többet ) aminél ő lefotozva hozta a személyes adatokat illetve az ő àltala készített meghatalmazást ( a meghatalmazással annyi volt csak a probléma, hogy ő nem írta alá, de minden más helyesen volt kitöltve) , ami miatt eddig tanúként behívtak ketszer , most viszont mar vadlott vagyok. Nem mertem elmomdani a rendőrsegen , hogy ő hozta s nevet es adatokat csak azt hogy igen en kotottem a szerződest es nem emlékszem ki volt az ügyfél. Eléggé felelmetes szamomra a ferfi.
A feljelentést az ügyfèl tette meg es kozel 400 ezer forintrol beszelünk.
A kerdesem az lenne , hogy mi a legrosszabb amit en ezert kaphatok ?
Anno 21 eves koromban tortert ez a dolog es a mai napig buntetlen eloeletu vagyok . Elore is koszonom a segítséget .

nonolet # 2017.12.20. 15:01

Igen, szerencséd!
De ettől még egy rohadék vagy sajnos.

Akinek olcsó volt a becsülete...
és immár örökre el is veszett.

Akkor is, ha a válaszod alapján
ez téged láthatóan nem zavar,
mert zsigeri a becstelenséged.

truelove # 2017.12.20. 08:55

Összesen 100 ezer ft koruli a kár. Van akit 3000 forinttal, van akit 15 ezer stb. Soha nem volt még semmilyen ugyem es buntetve sem voltam.
Kosz nonolet még szerencse hogy nem te leszel a biro.

nonolet # 2017.12.11. 17:23

truelove

Tőlem kötélre számíthatnál... mert egy rohadék vagy.
Remélem a bíró sem kímél majd.

ObudaFan # 2017.12.11. 13:54

Mennyi a kár? És voltál-e már büntetve?

truelove # 2017.12.11. 13:48

Üdvözlöm!
Segìtségét kérném. Üzletszerű csalás vétségével vagyok gyanúsítva. Nemrég folytatott nyomozást ellenem a rendőrség és 7 rendbeli ügy van, a kár összesen 100 forint körüli. Termeszetesen beismertem es hajlando vagyok a karokat megteriteni. Soha nem voltam még buntetve . Ön szerint mégis mire szamithatok es korulbelul mikor lesz az ugybol targyalas ? Várom mihamarabbi valaszat koszonom szep napot!

Dr.Attika # 2017.06.05. 07:38

A sok iratolvasás rontja a szemet.

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 16:26

Ha bele sem nézett az iratokba, még szebb.

Dr.Attika # 2017.06.04. 14:21

Van ilyen is. Hitegeti, hogy nem lesz gond. Az ügyfél fizet, fizet a remény miatt. Azt sem tartom kizártnak, hogy nem tud az előző elítélésről.

borzy # 2017.06.04. 11:19

Lehet, kicsit furcsa megközelítés, de azt gondolom, hogy annak a valószínűsége, hogy valaki ilyen kérdést tegyen fel és így tudja moderálni a névválasztásához képeset nagyon csekély. Akrio átrendezve a betűket kario, csak remélhetem, hogy nem si-cariora hanem pre-cario-ra gondolt. Ez utóbbinak a szerepe vitathatatlan az érvelésében. Lehet, hogy ez egy még megoldatlan vizsgakérdés?

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 09:10

Hát ez sajnálatos. Ezek szerint az ügyvéd pénzért, tudatosan hazudik a védencének.

Dr.Attika # 2017.06.04. 09:04

Ez sajna leülős lesz. A kár megtérítésével a mérték lehet rövidebb. Az előző 2 évet mindenképpen le kell ülni.

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 06:49

Akkor most már egyértelmű. Fiatalkorúaknál a felfüggesztett nem eredményez büntetett előéletet, tehát a törvény erejénél fogva mentesült. Természetesen a próbaidő nem szűnt meg. Pénzbüntetés esetén nem kell végrehajtani a felfüggesztettet, csak szabadságvesztésre ítélés esetén, ami viszont nem lehet újra felfüggesztett.

Úgyhogy sajnálom, de - a leírtak alapján - ebben az ügyben sem kaphat újabb felfüggesztettet, azt még csak nem is mérlegelheti a bíró. Úgyhogy úgy tessék gondolkodni, hogy 2 év, plusz amit itt kap, természetesen akkor, ha a bűnösségét megállapítják.

Azért a védő, ha kirendelt is, óránként 5000-ért ennyit elmondhatott volna.

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 05:49

Már ne haragudjon, de ha Ön nem tudja, hogy milyen büntetést kapott, akkor hogyan várja, hogy én megmondjam annak a következményeit. Próbaidőre felfüggesztett közérdekű munka nincs, felfüggesztett pénzbüntetés volt, ha jól emlékszem 2010-ig, egyébként van felfüggesztett szabadságvesztés és van próbára bocsátás.

Továbbra sem értem, hogy mi az a "2013-ban mentesítettek". A próbaidő felének letelte után lehet kérni a mentesítést a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól, ami egy külön eljárás, és a végén születik egy határozat. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a próbaidő megszűnik, csak azt, hogy nem tekintendő büntetett előéletűnek a próbaidő hátralévő része alatt, de ha újabb bűncselekményt követe el, akkor ugyanúgy kizárt az újabb felfüggesztett és a korábbit is le kell tölteni.

Úgyhogy a biztos válaszhoz el kellene dönteni, mi is volt az a korábbi elítélés, és hogyan történt a "mentesítés", bár valószínű, hogy 389 rendbeli csalás bűntette akkor sem úszható meg felfüggesztettel, ha az nem törvény alapján kizárt.

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 04:22

taxi94,

nagyon fontos: hogyan történt az a mentesítés és mennyi volt a bíróság ítéletében megállapított próbaidő eredetileg?

Amúgy akkor 389 rendbeli, kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, három hónaptól 4 év 6 hónapig terjedő büntetési tétellel, szinte kizárt, hogy felfüggesztettel megúszható legyen, de az előző kérdésre, ha választ kapok, az mindent eldönthet.

Öreg Tölgy # 2017.06.03. 16:32

Pavel7920002,

"Igazából a tb miatt adtam a nevem a cégnek mivel súlyos fogyatékkal élő vagyok.."

Ja értem, akkor ez is csalás volt.

"van e rá mód h egy súlyos fogyatékkal élő ember korlátlan enyhítést kapjon??"

A nehezített börtöntűrő képesség enyhítő körülmény, eredményezhet enyhébb végrehajtási fokozatot, de korlátlan enyhítést nem.

"Háziőrizetben letölthető e a 2év??"

A házi őrizet az eljárás alatt alkalmazható kényszerintézkedés, a büntetést meg az eljárás végén szabják ki, és nem lehet otthon tölteni (legalábbis egy részét bizonyosan nem).

Öreg Tölgy # 2017.06.03. 16:18

Taxi94,

ha 389 sértett van, akkor 389 rendbeli cselekményről is van szó, és nem az számít elsődlegesen, hogy az összkár 50 millió forint, hanem az, hogy mekkora volt az egyes sértettek kára. Volt-e olyan, ami önmagában meghaladta az 5 millió-t, volt-e 500.000 és 5.000.000 közötti, hány volt 50.000 és 500.000 között, és hány esetleg 50.000 alatt. A 389 cselekmény szinte bizonyosan üzletszerű is, az is megdobja eggyel a büntetési tételt.

Hasonlóképp nem az az elsődleges, hogy most milyen az előélete, hanem az, hogy az elkövetéskor mi volt. Mondjuk az eleve nem nagyon értem, hogy ha a felfüggesztett alól 2013-ban mentesítették (???), az elkövetés meg 2012-es, akkor hogyan lehetett nem próbaidő alatt.

Ezzel együtt nehezen hiszem, hogy ez megúszható felfüggesztettel.

Vadsuhanc # 2017.06.03. 15:39

Pavel792002

Akkor lenne igazán alapja az általad hivatkozott védekezésnek, ha az utalások és pénzfelvételek is a meghatalmazottól származnak, amely meghatalmazás írásban van foglalva. Ekkor sem mentesülsz a felelősség alól.

Bíró függő. Ügyvéd ? Mert gondolom nem 100.000. forintról van szó.

ius latratus # 2017.06.03. 12:38

Ja, hogy fellebbeztél. Akkor meg? Miért nem az ügyvédedet kérdezed?

ius latratus # 2017.06.03. 12:37

Megtévesztettek,átvertek..fiktív számlákat adtak ki áru sehol..szóval a kérdés a következő:van e rá mód h egy súlyos fogyatékkal élő ember korlátlan enyhítést kapjon??

Korlátlant? Nem hinném. Van itt pár büntetős ügyvéd, szakember, majd biztos kapsz pontosabb választ is.

Háziőrizetben letölthető e a 2év??Ha átvertek megtévesztettek üljek börtönbe??

Mármint házi őrizetben a letöltendő? Mi van?

mit tegyek??

Talán, keresned kellene egy ügyvédet, nem?

Állapotrosszabodásom lenne ha nem venném fel a kezeléseket..

Azt nem te fogod eldönteni. Állapotrosszabbodás? Szegény, szerencsétlen magyar nyelv...
Így, jún. 4.-e előtt különösen bánt mindez.

Pavel792002 # 2017.06.03. 10:16

Biztosan nem..