Üzletszerű csalásért mire számíthatok ?


ObudaFan # 2014.09.04. 13:20

Ha a rendőrség kéri, a bank kiadja értékhatás nélkül.

hoszi kinga # 2014.09.02. 18:28

Üdv!

Szeretném megkérdezni hogy pár ezer forintos csalásért érdemes-e feljelentést tenni? valamint hogy a bank milyen "csalási összeg" határnál adná ki a csaló adatait a rendőrségnek.?

Vivi

ObudaFan # 2014.07.18. 14:20

Visszaesőként azt ítélik el, aki a végrehajtandó szabadságvesztése ítélése után követ el újabb bűncselekményt.

apolo111 # 2014.07.18. 12:11

köszönöm a gyors választ!
És ezt igy külön bírálják el vagy egyben? ezt az összeget én majdnem 1 év alatt "szedtem" össze és eddig semmi nem volt belőle..de akkor,ha a többi is kiderül visszaesőként fognak ítélni? igy nem súlyosabb?
Köszönöm!

Agent Cooper # 2014.07.18. 11:35

Kedves apolo111!

Idézni telefon útján is lehet, tehát Önt idézték. Miután üzletszerű csalást követett el, és az egy cselekménynek számít, így attól függetlenül, hogy hány sértett válik ismertté a nyomozóhatóság előtt, várhatóan egy marasztaló ítélet születik Önnel szemben. Cselekménye szabálysértési értékre elkövetett üzletszerű csalás vétségének minősül, ami miatt pénzbüntetésre, esetleg közmunka büntetésre számíthat.
Valóban ne csináljon hasonló butaságot, mert legközelebb már biztos nem ússza meg ennyivel.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

apolo111 # 2014.07.17. 20:35

Üdvözletem!
Olyan kérdésem lenne hogy mit tegyek a következő van.:
Üzletszerü csalást követem el.Ma voltam a rendőrségen mert behivtak(nem idéztek) egyszerűen telefonon..a kár amit okoztam összesen 400.000ft 34 embertől és az értékek 3000ft-tól 41.0000ft-ig vannak.És nekem ma ezért kelett bemenem de csak 30.000ft ról tudnak.Nos elmomdtam hogy megtéritem a kárt mondták,hogy jólvan elmehetek de több ijen ne legyen mert akkor már visszaesőnek számítok..nagyon félek 17 éves vagyok eddig bűntetlen előéletű..de ezek szerint,ha az ügyem kiderül akkor visszaesőként fognak elitélni?Mire számítsak?
Köszönöm!

Agent Cooper # 2014.03.11. 07:58

Kedves frida1111!

Attól nem kell félnie, hogy ott tartják, mert akkor nem idézték, hanem vitték volna. Amennyiben a kár meghaladja az 50 ezer forintot, abban az esetben már bűncselekmény miatt fogják felelősségre vonni.
Az elzárást a kijelölt büntetés-végrehajtási intézetekben (fogházakban) kell letölteni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2014.03.11. 06:34

Ha nem volt ilyen szabálysértésed az elmúlt két évben és büntetve sem voltál, akkor valószínűleg pénzbírság lesz belőle. A kárt viszont minél hamarabb meg kell téríteni.

frida1111 # 2014.03.10. 19:54

Tiszteletem elzárás alatt börtönt ért? ha igen mennyire számithatok? 50 ezer körül van egyébként a kár lehet hogy megis haladja!Keddi napon kell bemennem rendörségre itmég csak kikérdeznek utana jöhetek haza? vagymár lehetséges hogy visznek is?

Agent Cooper # 2014.03.10. 18:37

Kedves frida1111!

Ez azt jelenti, hogy szabálysértőként kívánják felelősségre vonni 50 ezer forint kárértékre elkövetett csalás miatt. (Tipikusan ilyen cselekmények az internetes aukciós és hirdetési csalások.) Legrosszabb esetben elzárást kaphat, de ha a kárérték nem közelíti meg az 50 ezer forintos határt, akkor a pénzbírság valószínűbb.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

frida1111 # 2014.03.10. 14:34

Ma kaptam egy idézést Tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt előkészitő eljárásban tartandó eljárás alá vont személyként lettem beidézva segitenének elagyarazni ez pontosan mitits takar? éshogy mire számitsak most ? válaszaikat elöre is köszönöm

Agent Cooper # 2014.02.18. 07:54

Kedves frida1111!

Akkor szabálysértési értékre elkövetett üzletszerű csalás vétségét követte el. Legvalószínűbb a pénzbüntetés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

frida1111 # 2014.02.17. 21:50

Félre értet 2-3 ezer forintok voltak a termékek

Agent Cooper # 2014.02.17. 15:22

Kedves frida1111!

Teljesen lényegtelen, hogy a húsz emberből hány jelentette fel, mert a nyomozóhatóság úgyis megpróbálja a sértetteket felkutatni. Ráadásul, ha több termék ára is 50 ezer forint fölött volt, akkor az már bűntett. Szerencséje, hogy soha nem volt még büntetve!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

frida1111 # 2014.02.17. 10:32

Köszönöm szépen a válaszát

ObudaFan # 2014.02.17. 08:57

A letöltendő nem valószínű. A felfüggesztett plusz pénzbüntetés az már annál inkább.
Azért nem lenne célszerűtlen meghatalmazni egy védőt.

frida1111 # 2014.02.17. 00:58

tiszteletem 20 éves vagyok kb 20 embert átvertem olyan terméket kináltam ami nincs is és elöre utalás után nemküldtem el mivel nemis volt mit... 40-50 ezer forint körül van az össz értéke a 20 ember kárának nemvoltam még soha büntetve nemtudom a 20 emberböl hányan jelenthettek fel mire számitsak fogok kapni letöltendő börtön büntetést?

Agent Cooper # 2014.01.17. 16:39

Kedves egyidegen!

Egészen biztosnak látszik, hogy letöltendő szabadságvesztést kap az ismerőse. Ha szerencséje van, akkor a hatóságok előbb elkapják, mint valamelyik sértett.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

egyidegen # 2014.01.15. 17:38

Kedves Jogi Fórum.

Egy nagyon fontos tanácsra lenne szükségem!
Van egy ismerősöm,aki kb. 2012 február óta különböző online piactereken csal ki pénzt. Ismétlem,folyamatosan,a mai napig. Ebből él,nincs is más megélhetése. Tudomásom szerint elég komoly összeget csalt ki ez idő alatt,meglátásom szerint közelít a négy millióhoz. Azt,hogy a rendőrség keresi e,nem tudom,szerintem ő sem.. Mindenesetre bújkál,és nincs szándékában sem abba hagyni,sem a tények elé állni,és feladni magát.
Az még az ügyhöz tartozik,hogy 2 évig börtönbe volt,többek közt ugyanilyen csalásért. Kedvezménnyel szabadult és 1 év pártfogót kapott,amit az utolsó 4 hónapban nem látogatott,illetve a 200 óra közmunkát se csinálta végig. 2012.11.21.-én szabadult.
Tehát kb 3 hónap után neki állt csalni,és azóta is...

Lehet,hogy bután hangzik,de mit lehet ilyenkor tenni? Mennyire komoly ez az ügy?
Mire számithat,és mennyit ülhet most?
Ez mikor évül el?

Köszönöm!

Agent Cooper # 2014.01.14. 06:38

Kedves Akrio!

Igy szerepel a levélben : Szabálysértési kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás
ez mit jelenthet ?

Ez a bűncselekmény minősítését jelenti, azaz azt, hogy milyen törvényi tényállást (büntetendő cselekményt) valósított meg az Ön cselekménye. Bizonyítottság esetén ez alapján fogják kiszabni a büntetést.

Kedves pappcs!

Azért kell házkutatást tartani, mert interneten elkövetett bűncselekmények esetén elengedhetetlen a bűncselekménnyel kapcsolatba hozható információs rendszerek vagy ilyen rendszerekben tárolt adatokat tartalmazó adathordozók átvizsgálása az eljárás eredményessége érdekében. Magyarul az elkövető számítógépén olyan információk lehetnek, amelyeket bizonyítékként lehet majd értékelni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Akrio # 2014.01.13. 23:15

Az lesz ha majd megtudom a sértettek nevét,számlaszámukat... de ez sajnos majd szerdán derül ki a zsaruknál..

monalisa1 # 2014.01.13. 22:27

Fizesd vissza amit elcsaltál, ez jó pont a bíróság előtt. (Ha magatól nem teszed, a bűnügyi per után várhatod a fizetési meghagyásokat...)

Akrio # 2014.01.13. 20:54

Én sem tudom . Szerintem nem is lesz .

pappcs # 2014.01.13. 19:38

Egy internetes csalásnál mit lehet várni egy házkutatástól? milyen bizonyítékot lehet azzal gyűjteni. Nem értem benne a logikát.

Akrio # 2014.01.13. 19:03
Igy szerepel a levélben : Szabálysértési kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás
  • ez mit jelenthet ?