Mekkora lehet az itélet?


Agent Cooper # 2014.02.04. 12:22

Küldje.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

maczi0 # 2014.02.02. 18:39

Kedves Agent Cooper!
Az a kérdésem hogy email-ben leírhatom-e Önnek röviden hogy mi is történt konkrétan?Így jobban átlátná a helyzetemet.Előre is köszönöm.M Lajos

Agent Cooper # 2014.02.02. 12:01

Kedves M Lajos!

Biztos lehet benne, hogy a bíróság méltányolni fogja az anyagi helyzetét, viszont az okozott kárt mindenképpen meg kell térítenie (ezért nem mindegy, hogy bizonyíthatóan mekkora a kár).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

maczi0 # 2014.02.02. 11:51

Kedves Agent Cooper!
Köszönöm a kimerítő válaszát.Én sem értem hogy az eseti szaktanácsadó hogyan került a képbe!Nyomozati szakaszban mondta a nyomozó hogy a munkahelyem egyik villamos mérnöke állapította meg az eltulajdonított tárgy tipusát és méretét.Ami nem felel meg a valóságnak.Mivel tudom hogy mit és milyen tárgyat tulajdonítottam el.De elfogadták az Ő véleményét és így állapították meg az értékét.A cég belement a közvetítői eljárásba de én nem vagyok hajlandó a megállapított kárt kifizetni.Így lesz most bírósági tárgyalás belőle.Úgy érzem a volt cégem rám akarja húzni a vizeslepedőt.Természetesen igénybe fogok venni ügyvédi segítséget.Most közmunkásként dolgozom,így elég rossz az anyagi helyzetem.Bízom benne hogy ezt is méltányolja a bíróság.Köszönöm az építő jellegű hozzászólását.Maradok tisztelettel M Lajos

Agent Cooper # 2014.02.02. 09:20

Kedves maczi0!

Pont arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen tényállást állapít meg a bíróság. Az eltulajdonított dolgok értékét miért szaktanácsadó és miért nem szakértő állapította meg? A kárérték nem csak a cselekmény megítélése miatt lényeges, hanem azért is, mert a polgári jogi érvényesítésének az alapja.
Volt már iratismertetés, vádemelés, milyen szakaszban van az eljárás? Nagyon sok kérdés vetődik fel, amelyek ismerete nélkül nem igazán lehet segíteni.
A pénzbüntetés mértéke nem lehet kevesebb 30 000 forintnál, felső határa 270 000 000 forint (ez csupán egy elvi plafon), kiszabása nagyban függ a terhelt anyagi, személyi helyzetétől (néhány százezer forintnál nagyobb pénzbüntetés nem valószínű).
A perköltség (ami jelen esetben bűnügyi költség) sem lehet több néhány százezer forintnál, de könnyen lehet, hogy százezer forint alatt marad. A bűnügyi költség a szaktanácsadó, szakértő díjából, a tanúk költségéből, stb. tevődik össze.
Mikor a védenceim azt kérdezik tőlem, hogy miért van szükségük ügyvédi segítségre, amikor nem tudom biztosan garantálni, hogy enyhe büntetést kapjanak, akkor általában azt szoktam mondani, hogy

  • az eljárás során mindenki a terhelt ellen van, a védő az egyedüli, aki mellette, és akinek törvényi kötelezettsége, hogy mindent elkövessen védence érdekében,
  • a védő a gyakorlatának köszönhetően olyan szempontból tudja az eljárást megítélni, ami olyan külső kontrollt biztosít a védencének, ami segíthet reális célok kitűzésében,
  • ugyanolyan cselekmény esetén enyhébb ítéletet kaphat a terhelt, ha védővel jár el, hiszen a védő esetleg olyan anyagi és eljárásjogi lehetőségeket is meglát, amiről a terheltnek - ismeretek hiányában - nem lehet fogalma. És visszatarthatja a védencét olyan nyilatkozatoktól, ami esetleg súlyosbíthatná a helyzetét.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

egyidegen # 2014.02.01. 19:21

Természetesen igen. Sajnos magam is kijártam azt az ösvényt amit ön most tapos,de tapasztalatból mondom,hogy nincs oka aggódni.

maczi0 # 2014.02.01. 19:19

Kedves Egyidegen!
Köszönöm a válaszát!Esetleg egy jó ügyvéd tud nekem segíteni a büntetés enyhítésében.Üdvözlettel M Lajos

egyidegen # 2014.02.01. 19:04

Kedves Maczi0

A birság nagysága sok minden függvénye.
Igazából szerintem sanszosabb a felfüggesztett börtön.
De nincs mitől tartania.

Szép estét.

maczi0 # 2014.02.01. 18:22

Kedves Agent Cooper!
Köszönöm a válaszát.Tehát akkor ne is bizonygassam az igazamat a bíróság előtt?Most a szaktanácsadó által megállapított kár 1180000ft.Ami nem felel meg a valóságnak,mivel tudom hogy mit és milyen értékben tulajdonítottam el.Hibát követtem el és vállalom is érte a következményeket,de miért fizessem ki a 10x-ét?Plusz még a perköltség,és az Ön által írt pénzbüntetést.Az kb mennyi lenne Ön szerint?Ha badarságokat kérdezek nézze el nekem,de soha nem volt dolgom a törvénnyel.Várom válaszát.
Üdvözlettel M Lajos

Agent Cooper # 2014.02.01. 10:34

Kedves maczi0!

Ha nem fogadja el a bíróság az érvelését, akkor akár szabadságvesztés kiszabására is sor kerülhet, de valószínűleg a büntetést felfüggesztik. Ha elfogadja, akkor pénzbüntetés a legvalószínűbb. A körülményektől nagyban függ, hogy milyen ítélet lesz.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

maczi0 # 2014.01.31. 18:57

Üdvözlöm!
Nagyobb értékre,dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette miatt folyik ellenem eljárás.Az ügyész vádiratot nyújtott be a bírósághoz.Elismertem a lopást.Büntetlen előéletű vagyok.Hajlandó vagyok megtéríteni a sértettnek okozott kárt.Milyen ítéletet hozhat a bíróság?Még annyit hogy a dolog elleni erőszak nem állja meg a helyét.De ezt bizonyítanom kell,amire egy kormányrendelet alapján fogok hivatkozni.A másik dolog még kacifántosabb.Az eltulajdonított tárgy értéke sem felel meg a nyomozás során szakértővel alátámasztott értéknek.Ezt is tudom dokumentumokkal bizonyítani a bíróságon.Mivel ezzel az összeggel nem értettem egyet,így az ügyész erre hivatkozva nem engedélyezte a közvetítői eljárást.Abban kérek segítséget,hogyha nem fogadja el,vagy elfogadja az érvelésem a bíróság,akkor milyen büntetést kaphatok?Előre is köszönöm a választ.

Agent Cooper # 2014.01.28. 18:34

Kedves egyidegen!

Kisebb értékre elkövetett üzletszerű csalás bűntette, a körülmények miatt ezért 2-3 év között letöltendő börtönbüntetés mindenképp várható. Szerintem ha a rendőrség elfogja, akkor szinte biztos, hogy elrendelik az előzetes letartóztatását.
Csúnya ügynek tűnik, és ki tudja, hogy mi bukkanhat még a felszínre.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

egyidegen # 2014.01.28. 13:13

Tisztelt Jogász hölgyek/urak.

Kérem szíveskedjenek válaszolni a kérdésemre!

Maradok Tisztelettel!

egyidegen # 2014.01.17. 09:58

Tisztelt Jogi Fórum.
Tisztelt Jogász urak.

Tömören a probléma annyi,hogy egy nagyon kedves ismerősöm,elég hosszú ideje,pontosan 2013 február óta különböző online csalásokból tartja fent magát.
Apród,Vatera,és több más módszerrel csal.
A sértettek nagyjából 100-an lehetnek,a kicsalt összeg pedig közelít a 4 millióhoz.(Ha időközben meg nem haladta..)
Fogalmam sincs,hogy keresik e már,vagy sem,, Az biztos,hogy most bujkál,és nincs szándékában rendőrségre menni.
Az ügyet megcsavarja még az a tényező,hogy 2 évet ült börtönben többek közt ezért. 2012.11.21.-én szabadul,1 év feltételessel illetve 1 év pártfogóval valamint 200 óra közérdekű munkával. A közmunkán egyszer volt,azaz 4 óra telt le,a pártfogóhoz 6 hónapig járt,utána nem,illetve a feltételes első felében már a csalásból élt. Most pedig szűkölés van.. Igazából mindenki tanácstalan,mert fogalmunk sincs mennyit ülhet most,egyáltalán ilyenkor mi az eljárás? Illetve ez mikor évül el? Ez pontosan milyen bűncselekmény,mert gondolom van minősítő körülmény rendesen.. Kérem világosítsanak fel!