Zaklatás mi várható?


Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.30. 10:30

Iceman, most vádló vagy feljelentő? Nagyon nem mindegy.

tusika1971 # 2014.01.30. 08:57

Még annyit szeretnék kérdezni az egyik ismerösöm azt mondta,hogy kérjek kártéritést a zaklatás miatt. Lehet erre kérni? és mennyi az az összeg amit kérhetek?köszönettel

iceman21 # 2014.01.24. 09:18

Ha a vádló (feljelentő) jelen esetben a barátnőm el szeretne állni a vádtól van rá lehetőség? Visszavonni nem lehet ha jól értem, ezek után mindenképpen birósági peres ügy lesz? A rendőrségen azt mondták neki, hogy nem vonhatja vissza a feljelentést.
Viszont nem szeretne élni a továbbiakban a feljelentéssel, van arra mód hogy peren kivül le zárják az ügyet?

Agent Cooper # 2014.01.24. 06:39

Kedves tusika1971!

Azért kérdezem mert félek töle, ahogy megkapta az idézést megint fenyegetett.
Amennyiben fenyegeti Önt, akkor ismételten feljelentést tehet, és a következő eljárás végén már nem pénzbüntetést fog kérni rá az ügyészség. Próbálja meg valamilyen módon dokumentálni a párja fenyegetését, hogy bizonyítható legyen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gabicsek # 2014.01.23. 13:38
  • a tárgyalás (ok) addig tartanak, míg a bíróság döntésre nem jut, ez akármeddig elhúzódhat.
  • a pénzbüntetést az államnak kell megfizetni. Ha erre nem kerül sor, átváltoztatják elzárássá.
  • akkor kap büntetést, ha bűnösnek mondják ki.
tusika1971 # 2014.01.23. 12:16

Felvilágositást szeretnék kérni mire is számithatók.Az exemtől 8 hónapja váltam el,1 éve jelentettem fel zaklatás miatt,számtalanszor zaklatott és zsarolt az utóbbi miatt kórházba is feküdtem.A rendörség 4 hónapig nyomozott majd az ügyészségre küldte akik vádat emeltek ellene, 2 hét múlva tárgyalás.Az ügyész pénzbüntetést kért, meddig tart egy ilyen tárgyalás mire itélet születik?Ha pénzre büntetik azt nekem kell fizetnije?Mindenképpen kapni fog büntetést?Azért kérdezem mert félek töle, ahogy megkapta az idézést megint fenyegetett.

Köszönettel.