Halmazati büntetés.


zsofar # 2014.02.11. 07:49

Köszönöm szépen és a megadott kapcsolat formon keresztül jelentkezünk.

Üdv,

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.10. 17:07

Ott jobbra, kissé fent van egy "e-mail" nevű link.

zsofar # 2014.02.10. 14:08

Kedves Cooper!

Köszönöm és hol érjük el önt?

Üdv,

Agent Cooper # 2014.02.10. 14:03

Kedves zsofar!

Az ügy részletes ismerete nélkül nagyon nehéz érdemlegeset mondani. Azt az érintettnek kell eldönteni, hogy érzi-e szükségét a segítségnek. Én védőként biztos nem fogom senkinek azt mondani, hogy ne lenne rám szüksége.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsofar # 2014.02.10. 12:57

Kedves Cooper!

Sajnos én is találkoztam ilyen ügyekkel, de kérdésem az hogy mire számíthat? megússza egy felfüggesztettel és pénz büntetéssel? szerezzen védőt magának?

Üdv,

Agent Cooper # 2014.02.10. 12:54

Kedves zsofar!

Majd meglátjuk, hogy a bíróság hogyan értékeli a cselekményeket. Számos internetes csalással találkoztam, ahol a védekezés lényege mindig az volt, hogy az elkövetőnek nem állt szándékában senkit sem megkárosítani. Azonban nem elég ezt állítani, az az igazi, ha ezt egyértelműen alá is lehet támasztani.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsofar # 2014.02.10. 12:47

Kedves Cooper!

Igen, érthető, hogy a mai világban az üzletszerű csalás az csak előre eltervezett lehet. Pedig nem. Én tudom min ment keresztül és tudom hol tart most. Se vállalkozás se munka. Egyszerűen tönkre ment a srác és most itt tart. Aki ismeri tudja nem károsítana meg senkit szánt szándékkal. A zsarolásról csak annyit, hogy 4 hónapig volt fenyegetés és zsarolás alatt és kislánya életével fenyegette. Tudom kellet volna szólnia jelezni de így kívülről mi nem tudjuk min ment keresztül.

Agent Cooper # 2014.02.10. 12:40

Kedves zsofar!

A régi ügy most újra előkerül, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy a bíróság most benyeli a „zsarolás és életveszélyes fenyegetés alatt” történő elkövetést. Erre mondják, hogy lehet eső, lehet szél.
A legnagyobb baj az, hogy az üzletszerű csalás előadása nem igazán életszerű számomra.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsofar # 2014.02.10. 12:31

A lopást a munkahelyén követte el amikor zsarolás és életveszélyes fenyegetés alatt állt. Ott is beismerő vallomást tett és szerintem a bíróság csak ezért szabott ki 2 év próbára bocsájtást.

Üdv,

zsofar # 2014.02.10. 12:28

Igen teljesen együttműködő volt és vallomást tett amihez csatolta a károsultak számlaszámét is.

Üdv,

ObudaFan # 2014.02.10. 12:28

Az újabb bűncselekmény miatt még simán lehetne belőle pénzbüntetés, én a korábbi miatt aggódnék. Az is kérdés, hogy abból annak idején hogyan lett csak próbára bocsátás.

ObudaFan # 2014.02.10. 12:26

Tudtommal, ha már vádirat van, akkor ott már nem lehet közvetítői eljárás.

De, lehet, ha még a nyomozati szakban beismerő vallomást tett a terhelt.

zsofar # 2014.02.10. 11:32

A zsaroló 2010 óta letöltendőt kapott és ezért kapott csak 2 év próbára bocsájtást. Itt az a kérdés, hogy megussza-e pénz büntetéssel vagy felfüggesztet netán letöltendőre számíthat-e?

pappcs # 2014.02.10. 11:28

a bíróság nincs kötve a vádirathoz, de sokszor azt szabja ki a bíróság, amit az ügyész indítványoz. Emiatt nem szokás alapesetben letöltendőt kapni. "zsarolás miatt lopott" aha... érdekes... mert ha a zsarolás bizonyított lett volna, akkor nem ítélték volna el lopásért, vagy legalább is a zsaroló is kapott volna a pofájára a bíróságon!

zsofar # 2014.02.10. 11:28

Sajnos tényleg csődbe ment. Mindenét elveszítette a lakás elvitte a bank a munkahelyét. S próbált egy céget sikeressé tenni, de sajna nem sikerült és most itt áll.
Üdv,

pappcs # 2014.02.10. 11:26

Tudtommal, ha már vádirat van, akkor ott már nem lehet közvetítői eljárás.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.10. 11:25

Mivel anyagilag csődbe ment csinált egy céget
Világos. Úgy szokott az lenni.

zsofar # 2014.02.10. 11:16

Sziasztok! XY emberke 2012-ben kapott 1.280.000Ft lopás miatt amit egy zsaroló kényszerített ki 2 év próbára bocsájtást. Mivel anyagilag csődbe ment csinált egy céget ami ment is meg nem is. Internetes kereskedelem során 4 embernek nem tudta kiküldeni a megrendelt árút ás a pénzt sem mert a cég akkor már nagyon rosszul ment a számláról a várakozó utalások azonnal elmentek. az összeg egyszer 60.000Ft és 18.000Ft 3 részre osztva. Sajnos ez mind a 2 év próbára bocsájtás közben történt. Az ügyészség a közvetítői eljárást elutasította először, de most amikor megkapta a vádiratot megint indítványozhatta. Az ügyészség kérte hogy a 2 év próbára bocsájtást fügesze fel és halmazati büntetéssül a btk 50 (2) bekezdése alapján pénzbüntetésre ítélje. Megírta az indítványt a közvetítői eljárásra és 60 napot kért, hogy a károsultaknak visszafizesse a pénz. Mire számíthat? Csak pénz büntetés, vagy letöltendő is?

Üdv,