Idézéssel kapcsolatban.


Sammy17 # 2014.03.31. 05:15

Tisztelt Agent Cooper!
Küldtem önnek privát levelet,ha megtenné,hogy válaszol,nagyon megköszönném!Rövid kérdés,nem tartom fel nagyon!Köszönet érte,hogy önzetlenül segít ennyi embernek itt a fórumon!
Sammy17

Sammy17 # 2014.03.28. 12:25

Nagyon szépen köszönöm,reméljük tényleg erről lehet csak szó!További szép napot!

Agent Cooper # 2014.03.28. 11:54

Kedves Sammy17!

Akkor azt tudom még elképzelni, hogy pártfogó felügyelet utólagos elrendelése kerül majd sor. Ugyanis a fiatalkorú a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt pártfogó felügyelet alatt áll.
Tehát aggódnia nem kell.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sammy17 # 2014.03.28. 11:25

Köszi.Sajnos többet nem tudok.Egy biztos.Semmilyen magatartási szabályt nem szegett meg,mondjuk én csodálkozom azon,hogy nem rendeltek mellé pártfogó felügyelőt fiatalkorú lévén.Pedig szoktak,nem?Illetve 1 alkalommal volt nálunk,de akkor,amikor bőven az intézetben volt még a fiam.Viszont az ítéletben sincs erre vonatkozó rész.

Agent Cooper # 2014.03.28. 10:53

Kedves Sammy17!

Sajnos ennyi információ alapján nehéz összerakni, hogy valójában mi is történt. A Bv. tvr. szerint, ha a magatartási szabályok súlyos megszegése miatt a feltételes szabadság megszüntetésének lehet helye, az ügyész az elítélt tartózkodási helye szerint illetékes büntetés-végrehajtási bírónak indítványt tesz. Ez lehet egy magyarázat, de nem akár más is lehet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sammy17 # 2014.03.28. 10:26

Most nézem,hogy nem pontosan írtam le az idézés szövegét.Szóval a főcím az valóban Idézés büntetés-végrehajtási ügyben,a tárgy viszont a feltételes szabadságra bocsátás.Meghallgatásról van szó,engem most,mint fiatalkorú hozzátartozóját be sem idéztek(nyilván menni fogok),de nem tudom,konkrétan miért van erre szükség.Esetleg az évforduló miatt felülvizsgálják?Az elsőfokú határozat ugyanis szinte napra pontosan 1 éve született,igaz jogerőre csak novemberben emelkedett.Elküldték még a levélben a legutolsó nevelői jellemzését,ami,lévén hogy 1 éve itthon van,ettől régebbi keltezésű.Bár nem írták,hogy bekérnének bármilyen iratot,de majd visszük a félévi bizonyítványáról a fénymásolatot,az azóta szerzett középfokú nyelvvizsgájáról,illetve van jellemzésünk arról a helyről,ahol a közösségi szolgálatát letudta(az érettségihez kell majd).Valamit vigyünk még?Miért van erre szükség,tudja valaki?Ugye őt úgy engedték el,hogy különös méltánylást érdemlően a fele részt kellett csak "leülnie",de ez még az előzetesben megvolt,amit a nevelőintézetben töltött.

sajti110 # 2014.03.24. 19:10

Üdvözlök mindenkit!

Közeli hozzátartozómat idézték be a cégbíróságra tanúként több mint fél évvel ezelőtt. Ő akkor már külföldön dolgozott, egy levélben jelezte is ezt a bíróságnak a tárgyalás előtt. Hazautazni nincsen pénze és nem is válaszolt többé a bírósági levelekre. Azóta a helyi rendőrkapitányság is kereste többször tartózkodási hely megállapítása céljából.

Kérdésem, hogy mi lehet az ügy fejleménye, meddig húzódhat ez? Körözést is kiadhatnak vagy EU-s országból kérhetik az elfogatását?

Köszönöm a választ előre is!

ObudaFan # 2014.03.13. 10:18

A bíróságon be tud nézni az iratokba.

Sammy17 # 2014.03.13. 08:56

1 éve itthon van a fiam feltételesen és most kapott egy ilyen levelet a bíróságtól,illetve a BV bírótól:Idézés Büntetés-végrehajtási ügyben.Mire lehet itt számítani?Kell valamit vinni,vagy miért van erre szükség?Semmi konkrétumot nem írtak.

Agent Cooper # 2014.03.10. 18:52

Kedves zsanrieta1231!

A leírásából én arra következtetek, hogy a rendőrök lehetőséget látnak a vádemelés elhalasztására. Vádemelés elhalasztására rendkívüli enyhítő körülmények esetén van lehetőség (pl. szükséges a teljes kár megtérítése). Számomra meglepő lenne, ha egy ilyen súlyú ügy nem kerülne bíróság elé (tekintettel a sértettek számára), de elvileg van rá lehetőség.
A bűnügyi költség várhatóan pár százezer forint lesz.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsanrieta1231 # 2014.03.10. 18:18

Üdvözlet
Hát az ismerősömet tényleg haza engedték. :-)
Azért jöttek le a helyi kapitányságra hogy egy részletes gyanusitott kihallgatást hajcsanak végre.Mint kiderült a helyi kapitányság nem volt olyan körülményes mint kellett volna.
A lényeg 40 kárisult van,a kár 560.000 ft de ezen felül már megtéritett kb 400.000 ft-ot.Ugy nez ki zárják a nyomozást,állitolag muszáj is,mert lassan 2 éve hosszabbitgatják az ügyet.Kérdésem az lenne igy tudnak e már valamit mo dani megközelitőleg?Mármint büntetésre gondolok.Természetesen vallomásában elmondta a hölgy hogy lehetöségeihez képest törekszik a vissza fizetésekre.Volt 2 számotógép szakértőnél,milyen bűnügyi költségre számithat.
Ja a nyomozók azt mondták lehet ügyészi szakban lezárul az ügy.Ez mit takar?
Kérem válaszoljanak kérdéseimre.
Köszönöm szépen.

Agent Cooper # 2014.02.25. 08:36

Kedves Gigi350!

Nincs számszerűsítve, hogy hányszor lehet igazolni a távollétet. De ugye azt nem gondolják komolyan, hogy a bíró majd az idők végezetéig ezt engedni fogja? Ezzel a hozzáállással csak a saját helyzetén ront...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gigi350 # 2014.02.24. 14:28

Üdvözlök mindenkit!

Ügyemmel kapcsolatban szeretnék egy hozzá értő szakembert megkérdezni.
Élettársam 4-éve jár tárgyalásra,sajnos rablás és más bűncselekménnyel vádolják.
4-év alatt volt már bent jó párszor a tárgyaláson,de egy ideje,minden tárgyalásra orvosi igazolást küld be kb már a negyediket.
Megszeretném kérdezni,hogy hány ilyen igazolást fogad el a bíróság,meddig lehet ezt így húzni?
Válaszát előre is köszönöm:Gigi

Agent Cooper # 2014.02.19. 08:52

Kedves zsanrieta1231!

Valószínű, hogy azért hallgatják meg közvetlenül, mert befejezéséhez közeledik a nyomozás. Amennyiben a terhelt nem követett el újabb bűncselekmény, nem fogják őrizetbe venni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsanrieta1231 # 2014.02.19. 08:31

Ma reggel hivott az ismerősöm,beszélgettünk,kiderült hogy eddig mindig a helybéli nyomozók jártak el az ügyében,tehát ők hallgatták ki,de most a nyomozást folytató hatóság lejön ide és ők akarják kihallgatni.Ennek van valami jelentősége.Biztos hogy nem fogják őrizetbe venni?Egyébként a nyomozás a végén jár,lehet csak azért jönnek le ők személyesen?

ObudaFan # 2014.02.18. 21:55

Akadálya nincs, hogy kiírd, de sok értelme sem. A Btk. az egész országra hatályos. (Amivel nem azt mondom, hogy a büntetéskiszabásban nincsenek különbségek, de ettől még nem fogja tudni megmondani senki, hogy mi lesz a büntetés.)

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 21:46

Köszönöm a választ.Öhm nem tudom kiirhatom hol folyik a nyomozás!?

Agent Cooper # 2014.02.18. 14:15

Kedves zsanrieta1231!

Igen, biztosan haza fog menni, de ettől még tényleg megtippelni sem lehet felelősségteljesen, hogy milyen büntetést kaphat. Találkoztam olyan esettel, amikor az ügyészség vádat sem emelt, de olyannal is, amikor letöltendő szabadságvesztést szabtak ki. Sok minden függ a körülményektől, de attól is, hogy melyik bíróság jár majd el. Sajnos ezeknél az ügyeknél akkor lehet bármit is mondani, ha teljes egészében ismerjük az ügyet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 13:01

Nem nem Ildikó vagyok,olvastam az ő kérdéseit is.Az 1m. megközelitőleg irtam,nincs annyi nem tudom,pontosan.Persze,tudom hogy itt nem hozhat senki itéletet,csak az ismerősömnek tudjajk valamit mondani azért érdeklődtem.Én vigyázok a gyerekekre mikor megy csütörtökön a kihallgatásra,remélem haza fog jönni. Biztosan nagyon megbánta,csak nagyon el van most keseredve.

Véleményem # 2014.02.18. 07:19

Sok minden számít, de itt a topicban nem fognak ítéletet hozni sem olyan állásfoglalást ami 100 % lesz a tárgyaláson. Megközelítőleg van itt tájékoztatva, de élesben a bíró amit éppen gondol az ember jelenlétében, magatartás, körülmények stb. majd mérlegel az elmondottak és a tények alapján.

Hivatkozhat arra amire csak akar, csak hazugság ne legyen. ( Ez sántít kicsit 40 ember 1 millió Ft. eléggé elvesztette a fejét )

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.18. 07:15

Még mindig Ildikó, vagy ennyire divatba jött ez a fajta csalás a fiatal nők körében?

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 06:25

Biroságon hivatkozhat a az újabb terhességre,hogy félt az anyagiak miatt,hogy a gyerekeknek nem tudják megadni amire szükségük van stb. és fejét elvesztve ilyeneket csinálr.Ugyanis ez akkor kezdődhetett mikor a picivel terhes lett.

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 06:20

Akár felfüggesztett is lehet?Számit hogy mennyire kicsik a gyerekek?

ObudaFan # 2014.02.18. 06:15

De egyébként az előzetest a leírtak alapján valószínűtlennek tartom.

ObudaFan # 2014.02.18. 06:15

Kizárni nem lehet. Mondjuk előbb őrizet, aztán előzetes. Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, de ennyi nem lesz belőle.