Sikkasztás


Valaki0818 # 2017.10.09. 11:13

Kedves forumozok. Ma egy honapja, hogy megalapozott kisebb erteku sikkasztasal vadolnak. De meg semmilyen papirt nem kaptam a birosagtol. Azt szeretnem kerdezni,hogy mennyi ido ez kb. mire targyalas lesz belole? a valaszt elore is koszonom


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

ObudaFan # 2017.10.01. 20:37

harmankardon

Nincs benne az erkölcsiben és most már a nyilvántartásban sem, tehát el fogsz tudni helyezkedni.

harmankardon # 2017.10.01. 11:15

Tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy esetleg a 2017.09.27-én 19:24 és 20:08-kor feltett kérdéseimre tudnátok segítségül válaszolni?
Nagyon köszönöm előre is!

Valaki0818 # 2017.09.29. 08:07

Koszonom a valaszt Nonolet. Mivel ezt lopasnak nyilvanitottak egybol, igy a valomasomban be valottam, hogy " igen el loptam a kocsit" amikor ki hallgattak ott azt mondtak, hogy ez lopas volt. Egy parnapra az illetekes rendorsegtol kaptam egy papirt, hogy az auto termeszetesen .... xy urat illeti, es megalapozott sikkasztas gyanúja miatt vadolnak. A masodik kerdesedre a valasz: Akivel elcserltem a kocsit, semmit se semmit nem irt ala. Csak el vitte az adasvetelit ami az en reszemrol, vagyis az elado reszerol ki volt toltve. Azt en szepen ala irtam, tannukal egyutt.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

nonolet # 2017.09.29. 07:51

" ő nem, és nem is irta alá"

Hátezaz... itt rontottad el, nagyon.

Vadsuhanc # 2017.09.29. 07:46

Rendőrségen tett vallomásodban mi szerepel ? Mit mondtál pontosan..

Valaki0818 # 2017.09.29. 07:35

Egy szoval a lenyeg azert is hoztam haza a kocsit, mert feltem mar a tobbi csekktol. Mivel megtudtam, hogy ha a pl.: a vezetott megbuntetik akar rossz parkolas miatt, azt va csekkt is nekem kell kifizetni.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Valaki0818 # 2017.09.29. 07:13

Koszonom Vadsuhanc a valaszod. Azert mentem ell a kocsimert, mert 8 honap alatt 3 ember keze alatt fordult meg a kocsi, es egyik sem volt hajlando at iratni a sajat nevere. Mivel a kocsi sajnos meg mindig az en nevemen van. Es nem tudom le adni a nevemrol. Az onkormanyzat, es a biztosito meg allandoan kuldi a csekket. Amit teljesen joggal kuldenek, mivel papiron nagyon sajnos az en tulajdonom a kocsi. Egy kicsit mar ossze vagyok zavarodva az alvas hianyatol, mivel ez tortent. Muszaly voltam valamit cselekedni a kocsival kapcsolatban,mert honapok ota konyorgok, a papirokert. Elnezest kerek, tegnap kicsit erthetettleneket irtam de mar nem csodalkozom magamamon. Egy adasveteli papirt toltottunk ki azzal a ferfival, akivel elcsereltuk a kocsit. Es azt el is vitte. Es nem postazta nekem vissza, hogy azzal a papirral tudjak menni az okmany irodaba. Amugy meg nagyon ertek az ilyen adasveteli papirokhoz, meg jo hulye voltam, hogy meg biztam abba a ferfiba. Csak azt nem tudom, hogy mire volt ez jo neki. Es amiert haza hoztam a kocsit, hogy valaki vegre


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 14:59

Valaki0818

Ott kezdődik a baj, hogy meg kellene magyaráznod miért mentél az autó után, ha megkaptad az ellenértékét amikor azt elvitték Tőled.

Az iratok pontos ismerete nélkül az általad leírtak alapján már nehéz tanácsot adni, mert egy jó nyomozó, ügyész, de egy bíró is romba döntené azon állításod, hogy azért mentél a kocsi után mert nem fizették ki.

Esetlegesen csökkentheted a cselekményed súlyét, de mint írtam ez már irat és ügyvéd kényszeres és találgatásokkal nem lehet tanácsot adni, hogy mit csinálj.

( panasz a lefoglalás megszüntetése ellen, feljelentés csalás miatt stb )

nonolet # 2017.09.28. 14:25

Fogd már fel, hogy ...

vagy elcserélted egy csere szerződésben

vagy csináltál egyszerre két szerződést

  • egy eladásit

és

  • egy vételit

Az, hogy csere volt vagy vétel+eladás nem mindegy!

-

Azonban úgy tűnik a vétel+eladás a valóság.
(és nem csere... csak egyidejű vétel+eladás)

Tehát lennie kéne két szerződésnek nálad.

Az eladási (a te autód a vevőnek) megvan?
Rajta a vevő+eladóval?

A vételi (a vevő autója neked) megvan?
Rajta az eladóval+vevővel?

Tehát: mi van meg pontosan?

HA ezt tisztázod, akkor lehet a többi kérdésedre tovább lépni...

Valaki0818 # 2017.09.28. 13:29

Igy van.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Valaki0818 # 2017.09.28. 13:29

Igy van.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 12:25

Tehát akkor nem csereszerződés történt, hanem kötöttek két adás-vételi szerződést? Amit eladtál kocsit ( tőle kaptál ) annak az adás-vételije rendben, amit Te adtál kocsit annak nincs adás-vételije ?

Valaki0818 # 2017.09.28. 12:12

Koszi a valaszt, nagyon ferre ertettuk egymast. A kocsit akivel elcsereltem, ide adott egy adasvetelit, hogy toltsem ki. En az en reszemrol ki is tolttotem es le is tanuztuk. Mondta neki, hogy toltsuk ki az o reszet is meg irja ala. Es igy tudok menni az okmany irodaba, hogy le tudjam vetettni a nevemrol. A pasi elkezdte kutatni a zsebeit es ezt mondta" basszus otthon hagytam a belyegzot, es en cegnevere akarom iratni a kocsit" kerdeztem, hogy akkor mi lesz? Mondta, hogy semmi en elviszem a papirikat otthon ki tolttom ra nyomom a belyegzomet, es igy eltudsz menni az okmany irodaba. En meg mondtam, hogy jo. Uttana rengetegszer hivtam, hogy mi van mar? erre azt mondta semmi baj csak kuldjem el a torzskonyvet. En el is kuldtem. Aztan megint hivtam, hogy mi lesz mar? es azt mondtam neki, hogy fel jelentem. Erre o eladta egy masodik ferfinak. Az fel hivott, hogy kuldjem el a torzskonyvet. Vagy vegyem meg. En el magyaraztam neki a helyzetett, es azt mondtam neki, hogy feljelentem. Erre o is el adta. Hivott egy masik ferfi. hogy o vette meg a kocsit. Na ehez elmentem. El mondtam neki, hogy mi a helyzet. Kerdeztem tolle, hogy van e nalla valami papir, hogy nalla van a kocsi. Azt mondta, hogy nincs. Mondtam neki jo semmi baj, a kocsi meg az en nevemen van, akkor irjunk egy adasvetelit es ugy jo lesz minden. A kocsi az ove lesz, en meg le tudom venni a nevemrol, mert mar annyi csekkem van a kocsirol, hogy az borzaszto. O azt mondta, hogy o nem ir ala semmit adjam oda a torzskonyvet. Nem ertette, hogy nincs nallam. Nem tudtunk meg egyezni es en igy elhoztam a kocsit. Lopasnak nyilvanitottak a rendorsegen, mikor masnap ki hallgattak. A kocsit le foglaltak itt a hazamnal. Egy jo parnapra jott egy papir a rendorsegtol, ahol ki hallgattak, hogy a kocsi a 3. ferfit illeti, es arra a papirra volt irva, hogy meg alapozott kiseb erteku sikkasztassal vadolnak. Ami a 3. fefinal volt adasveteli, azt a 2. ferfi irta, o hamisitotta ala az alairasomat. Na es ebbol lesz targyalas.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 11:39

Valaki0818

Még mindig elhallgatod, hogy hogyan adtad el Te a cseregépjárművet.......

Te is hamisítottál ugye?

ObudaFan # 2017.09.28. 10:04

harmankardon

De, most már el tudsz helyezkedni.

Valaki0818 # 2017.09.28. 09:32

Persze, mas nap. Ez most vicces lesz, amit irok oda adtam az Ugyved Urnak a jegyzo konyvet. Elolvasta, ram nezet es elkezdet mosolyogni. Kerdeztem, hogy mi a baj!? Erre O. Ezt a vallomas nem a maga e ugye? mert latszik! A rendor aki engem ki hallgatott le egyszerusitette az ugyet egy simma be ismero lopassal. Egyebbkent nem hallgatok el semmit.


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 09:24

Az előbb leírtam szerintem nem sikkasztás......

Lényeges körülményeket elhallgatsz vagy nem írsz le, így mentő körülményeket is nehéz előadni vagy megpróbálni az ellened folyó eljárásban.

Egyáltalán kihallgattak már gyanúsítottként jegyzőkönyvileg ?

Valaki0818 # 2017.09.28. 09:18

Koszi a valaszt, remelem meg tudja tudakolni a kedves Ugyved Ur. Nincs felfuggesztesem, szerinted mire szamithatok?


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 09:15

Azon, hogy miért a 3 ember kapta meg a kocsit azon én is csodálkozom, de azért nem ártana tudni, hogy Te hogyan adtad el az a gépkocsit amit cserébe kaptál.

Azt, hogy mikor lesz tárgyalás szerintem nem hogy hétre de még hónapra is nehéz megmondani......De hátha Ő meg tudja :-)

Valaki0818 # 2017.09.28. 09:09

Arrol nem is kerdeztek engem. 3 nappal ezelott elmentem egy ugyvedhez, csodalkozott azon, hogy miert a 3. ferfit illeti a kocsi. De en mondtam neki, hogy engem nem erdekel csak menjen le a nevemrol. Kerdeztem az Ugyved Urat, hogy meg tudja e nekem tudakolni, hogy mikor lesz a targyalas? azt mondta meg probalja. Ti Ugyvedek ezt meg tudjatok tudakolni? meg azt mondta, hogy valoszinutlen, hogy szabadsag vesztes lesz bellole. Amugy az Ugyvedek azt mondjak az embernek amit hallani akar, vagy a lehetosegeket?


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Valaki0818 # 2017.09.28. 09:08

Arrol nem is kerdeztek engem. 3 nappal ezelott elmentem egy ugyvedhez, csodalkozott azon, hogy miert a 3. ferfit illeti a kocsi. De en mondtam neki, hogy engem nem erdekel csak menjen le a nevemrol. Kerdeztem az Ugyved Urat, hogy meg tudja e nekem tudakolni, hogy mikor lesz a targyalas? azt mondta meg probalja. Ti Ugyvedek ezt meg tudjatok tudakolni? meg azt mondta, hogy valoszinutlen, hogy szabadsag vesztes lesz bellole. Amugy az Ugyvedek azt mondjak az embernek amit hallani akar, vagy a lehetosegeket?


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Vadsuhanc # 2017.09.28. 09:02

Nem lényegtelen egyáltalán.....

Valaki0818 # 2017.09.28. 09:01

Arrol a kocsirol nincs szo a rendorsegen sem. Az lenyegtelen


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al

Valaki0818 # 2017.09.28. 08:59

Arrol a az roh@dek adott papirt, azt eltudtam adni. 40e ft ert. Szerinted mi lesz ebbol ?


Jo napot. Az a lenyeg, hogy volt egy kocsim. Elcsereltem. Irtunk egy adas vetelit, mi azt a mi reszunrol ki tolttotuk, tanukkal minden. o nem, es nem is irt al