ülnökkel kapcsolatos kérdés


Anikita # 2020.02.20. 17:52

Kedves Tagok! NEm tudom, hogy van e aktív résztvevője még ennek a csoportnak, de szeretnék segítséget kérni a szakdolgozatomhoz, amelyet az ülnökökről, pontosabban a laikus bíráskodásról írom. Olyan volt és jelenlegi ülnökök segítségére lenne szükségem, akik - természetesen névtelenül - kitöltenének egy általam összeállított rövid kérdőívet, illetve röviden elmondanák a tapasztalatukat, véleményüket a volt és a jelenlegi szabályozást illetően? Ha ezt valaki vállalná, kérem jelezze. Köszönöm előre is.

Dr.Attika # 2015.05.07. 10:43

Írjál már magyarul. Mi az a "contemt of court"?
A bíróság megvetése, lenézése lenne?

Sherlock # 2015.05.07. 08:24

Abban amelyikben a contempt of court. De Mo.-n is magukra veszik.

Dr.Attika # 2015.05.07. 07:59

Melyik illemtankönyvben van ez leírva?

Dr.Attika # 2015.05.07. 05:24

Valószínűleg a bíróság magáévá tette "A hamar munka ritkán jó." mondást.

Egyjogász # 2015.05.06. 19:16

"2009. novemberében kezdődött a tárgyalás. 2014. december 01-én lett kihirdetve az ítélet. A bíró 2015. április 21.én foglalta írásba"

Mindíg azt mondom, hogy kár ezért az iszonyatos kapkodásért a magyar királyi bíróságokon.
Bőven ráért volna kihirdetni azt az ítéletet úgy 2030 körül, 2040-45-re meg írásba foglalni.
Addigra az ülnök néni problematikája is biztosan megoldódott volna (talán akkor már senkiről nem derül ki, hogy SZT tiszt, besúgó vagy náci háborús bűnös volt).

Dr.Attika # 2015.05.06. 17:08

Béla! 2009. novemberében kezdődött a tárgyalás. 2014. december 01-én lett kihirdetve az ítélet. A bíró 2015. április 21.én foglalta írásba és küldték ki az érinteteknek. Most vagyunk fellebbezés indoklási szakban, tehát friss ügy.
Az ülnök asszony 2011. május 16-án került be a tanácsba.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 12:03

2011-es?! Hát milyen ügyről beszélünk? "Ezeréves lekvár-"?

Dr.Attika # 2015.05.06. 10:40

Most elkövették. Annyit sikerült kiderítenem, hogy az előző ülnökről kiderítették, hogy III/ akárhányas SZT- tiszt volt. Ezt megszellőztette a helyi sajtó. Az ülnök ezért hírtelen lemondott. A bíróság már megkapta a 2011-es új elnökök listáját és valószínűleg nem vették figyelembe, hogy nem volt még meg az eskütétel, amikor beosztották.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 09:07

Ha nem volt,akkor azért nem volt, mert ez olyan hiba, amelyet nemigen szoktak elkövetni.

Dr.Attika # 2015.05.06. 07:15

Nekem is ülnök problémám van. Kollégáktól kérdezem, hogy védőként találkoztak-e a problémával.
Az egyik ülnök megválasztásra került, de még nem tett esküt. Így vett részt 3 tárgyalási napon. Tudom bizonyítani önk. ülnök megválasztó jegyzőkönyvével, tudom bizonyítani szintén megválasztási jegyzőkönyvvel, hogy előző ciklusban nem volt ülnök (tehát a 30 nap sem jöhet szóba. Tudom bizonyítani az eskütétel időpontját.

Volt már valakinek ilyen okból hatályon kívül helyezése?

Agent Cooper # 2014.03.25. 11:10

Kedves Riki13!

Egészen biztos, hogy a másodfokú bíróság az ítéletet hatályon kívül helyezi és az elsőfokú bíróságot új eljárás lefolytatására utasítja.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Riki13 # 2014.03.25. 09:52

Tisztelt Cím!

Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, ha büntetőügyben az első fokú tárgyaláson és az ítélet meghozatalakor is a bírósági tanácsban az egyik ülnök beöltötte a 70. életévét, akkor a másodfokú bíróságnak az elsőfokú ítéletét hatályon kívül kell helyeznie mivel ez abszolút hatályon kívül helyezési ok? Nem tehet mást ugye, mert a tanács nem volt szabályosan megalakítva. Nálunk ez lenne a helyzet, de a másodfok még nem reagált, lehet, hogy nem helyezi hatályon kívül az ítéletet?
Köszönettel