Magán és közokirathamisítás


zoknikifli # 2018.11.17. 16:59

Sziasztok!

Olyan kerdessel fordulok hozzatok, hogy polgari peres eljaras soran szandekosan meghamisitott bizonyitek felhasznalasa, ami a per kimenetelet tudna befolyasolni rossz iranyba, az kimeriti a hamis tanuzas fogalmat? Ha a bironak ez bizonyitasra kerul, hogy meghamisitott bizonyitek kerult felhasznalasra a masik fel altal szandekosan, a biro tesz feljelentest erte? Szandekos hamis tanuzasnal ugyanez a kerdesem. Mi a biroi gyakorlat ilyen esetekben polgari peres eljaras soran?
Koszonom!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.20. 19:18

Szerintem az a fontosabb kérdés, hogy a valótlan tartalmú nyilatkozat keletkeztet-e valamiféle polgári jogi felelősséget. (Azzal ugyanis nem sokra mész, ha kap egy megrovást, esetleg egy felfüggesztett pénzbüntetést.)

facsiga77 # 2018.08.20. 14:50

Köszönöm a választ!

Most komolyan akkor mi érdekel? :)

Vh kérőként beleállok két perbe mert nagyon valószínű hogy valótlan nyilatkozatot tettek a követelés foglalásnál és letiltásnál.

Az hogy a nyilatkozat valótlan-e az a perben biztosan kiderül.

Ezért voltam kíváncsi hogy lehet-e büntetőjogi következménye a dolognak.
Ezek szerint lehet, ha csak minimális is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.20. 14:17

Igen: nem.

(De szerintem valójában nem is az érdekel, amit kérdeztél.)

facsiga77 # 2018.08.20. 14:13

volt egy kérdésem 3-mal lejjebb.

Valaki tudna rá válaszolni?

Tolnai # 2018.08.20. 05:56

Üdvözletem!

A következő kérdéssel fordulnék Önökhöz. Amennyiben valaki pénzintézethez benyújtott, személyi kölcsön felvételéhez szükséges munkáltatói igazolást és bankszámlakivonatot hamisít, annak mi a várható legsúlyosabb büntetése, amennyiben elítélik? Letöltendővel szokott járni? Az összeg 1 millió forint alatti, és személyes felhasználás céljából lett felvéve. Ez hitelezési csalásnak, gazdasági bűncselekménynek, vagy egyébnek minősül? A bíróság mennyiben tesz különbséget, ha a csalás kiderül még a hitelezés előtt, illetve ha későb derül ki, mikor már kifizette az első pár részletet a felvevő?

Előre is köszönöm a választ!

Xx0930 # 2018.07.23. 20:51

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget ha lesz kérdésem akkor meg irok ha nem gond köszönöm!

facsiga77 # 2018.07.23. 20:47

Kérdés:

Ha egy végrehajtási perben kiderül, hogy a harmadik fél által adott nyilatkozat (nem tartozik adósnak vht 111§ vagy letiltásnál pl hogy nincs ok a sorba állításra) valótlan, az kimeríti a hamis magánokirat felhasználása tényállását?

Megállhat ebben az esetben a csalás is?

facsiga77 # 2018.07.23. 20:45

Nem fognak megdicsérni az valószínű, de azért valószínű túl fogod élni.
Semmi maradandót nem fogsz kapni valószínűleg, az eljárás alatti izgalom lesz a legnagyobb bajod.

Xx0930 # 2018.07.23. 20:39

Tenyleg nagyon köszönöm a segítséget
De nagyon nagy baj fog történni? Sajnálom de eléggé felek

lajcsó # 2018.07.23. 19:34

Szerintem (most még) nem a bíróságra mentek hanem a rendőrségre. Ott valószínűleg találkozol majd a kirendelt védővel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 18:28

Kötelező, hiszen fiatalkorú vagy. Ha nem bíztál meg senkit, akkor kirendeltek egyet. A gyanúsítást se lehet közölni amíg nincs védőd.

Xx0930 # 2018.07.23. 16:08

Nincs védőm semmi ilyesmi az gond?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 15:24

Kötelezően lennie kell védődnek. Miért nem őt kérdezed?

Xx0930 # 2018.07.23. 12:43

Segítséget szeretnék kérni
Előre is köszönöm a segítséget 17 éves lány vagyok és orvosi igazolásokat hamisítottam amit igen tudom nem lett volna szabad nagyon megbántam nagyon sok órát gyujtottem ossze es nem egy két nap de viszont csak a dátumokat irtam át másra évzáró előtt egy nappal derült ki nem rugtak ki de feljelentettek 1hét mulva kell mennem anyukámmal a bíróságra mi lesz a következménye?
Vállaltam olyan következményt is hogy eljárok pszichológushoz de az orvosom nem jelentett fel
Én nem fogok tudni majd kérni igazolást és bevinni az iskolába csak anyukám
Vajon mi lesz a büntetés? A bíróságon?

Szomorú örökös # 2018.07.10. 06:10

F.Laca

Érdekes ember lehet

Igen, úgy hívják, hogy jegyző és elhiheted, hogy ő törvényesen jár el. Ha pedig bajod van vele, akkor van neki fogadó órája, miért nem mégy be hozzá, hogy megkérdezd? Gyáva dolog bárkit is itt ekézni, csak egyet ne feledj, az azonosítód nem elég mentsvár, hogy megúszd a rágalmazást. Meg fognak találni és oda kerülsz érte, ahová való vagy. Nyugi, nem a kiskertedbe, ahol se a vízért, se a szemétszállításért nem akarsz soha fizetni. :-D

Nekem már lőttek el a fejem mellett éles fegyverrel, és állítottak falhoz igazi, csőre töltött géppisztollyal. Továbbá - 2x robbantam fel.
Majd kétszer jött belém a közúton kamion ...

Amatőr módon csinálhatták mind...valódi profi ekkorákat nem hibázik. :-O

Szomorú örökös # 2018.07.10. 05:23

F.Laca

Az ennek okán kezdeményezett törvényességi vizsgálaton a kijelölt kerület jegyzője még gratulált is nekik.

Tehát még a jegyzőt is megvádolod...te komolyan nem félsz? Ő nem szimplán egy lakótársad, hanem a törvény egyik embere...

Szomorú örökös # 2018.07.10. 05:22

F.Laca

Óóó, hát minálunk a tavalyi rendkívüli társasházi közgyűlésre a közös képviselő és a véle "egy követ fújó" csapata majd egy tucat hamis aláírású, és hamis tanukkal láttamoztatott Meghatalmazással jött el.

Látom továbbra sem riadsz vissza a rágalmazástól.
De legfőkébb azt nehéz elfogadnod, hogy rajtad kívül a házatokban mindenki mást akar, mint te.

nonolet # 2018.07.09. 18:37

"De perelni is kellene."

Azt majd utána lehet szerintem.
Ha a deliktum már bizonyított ...

Vagy tévedek?

Vadsuhanc # 2018.07.09. 17:35

Az okmányiroda munkatársa sem volt a helyzet magaslatán....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.09. 16:04

A feljelentés egy dolog. De perelni is kellene.

nonolet # 2018.07.09. 15:02

Egyszerű ez ...

1.
beletörődsz

2.
feljelented

-

3.
Kivereted belőle a morcos barátaiddal.
(ez azonban illegális út)

carmendiaz # 2018.07.09. 14:32

Üdv.
Volt férjem tavaly ilyenkor a beleegyezésem nélkül értékesített egy nevemen lévő gépjárművet, úgy, hogy az adásvételi szerződésben kitöltötte az adataimat és aláírta helyettem.
Mondtam, neki, hogy ne tegye, de nem érdekelte.
Az autót igen kétes és rossz kinézetű egyének vitték el, nem mertem velük kesztyűt húzni. A férjemtől pedig tartottam.
Azonnal futottam is az okmányirodába, nehogy valami kétes ügylethez használják az autót,az pedig még a nevemen van.
A volt férjem a pénzből egy forintot sem adott nekem.
Azt a tanácsot kaptam, hogy jelentsem fel okirat hamisításért.
Nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy ez nincs így jól, de tartok tőle.
Mik a következmények? Kérem szépen válaszával segítsen. Köszönöm!
carmen

Agent Cooper # 2014.04.28. 14:43

Kedves Atti28!

Ilyen cselekmények esetén a leggyakoribb büntetés a pénzbüntetés, de még az is lehetséges, hogy kevesebbel is megússza (pl. próbára bocsátás), ha tényleg csak ennyi történt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Atti28 # 2014.04.27. 08:58

Tisztelt Fórumozok!

Egy olyan gondom lenne vettem egy autót aminek az adásvételijébe bele volt foglalva a törzskönyve elveszett,kaptam egy jobb lehetőséget erre eladtam ezt az autót az egyik ismerősömnek,de adásvételivel amibe beleírtuk szintén hogy elveszett a törzskönyve,nem tudták kifizetni visszakerült hozzám az autó.Meghirdettem jelentkezett egy úr eljött megvette az autót adásvételivel amibe szintén beleírtam elveszett a törzskönyve.Hívott pár napra rá hogy nem tudja átíratni mert bele van írva hogy a törzskönyv elveszett..adjam vissza neki a pénzt 80 ezerért vette meg az autót 120 ezret követelt hívogatott,smst-t írt fenyegetett,jött a lakásomra is.Küldött egy levelet a címemre ami megvan elraktam.. írjak új adásvételit amibe nincs beleírva hogy a törzskönyve elveszett.Én marha megírtam az adásvételit jóhiszeműen de mivel nem értem el az ismerősömet ezért én írtam alá az adásvételit..Nagy hiba volt lepostáztam és ez az illető ment is a rendőrségre feljelentett.

Kérdésem az lenne,büntetlen előéletű vagyok,természetesen elismerem hogy hibáztam..milyen büntetésre számíthatok? Válaszukat nagyon köszönöm szépen!