Költségmentességi nyomtatvány...


Agent Cooper # 2014.04.09. 21:05

Kedves tamasmaci!

Azt tanácsolom Önnek, ha van egy Ön által jónak minősített ügyvédje, akkor ezekre a kérdésekre tőle kérjen választ!
(Csak csendben jegyzem meg, hogy nem csak Önnek, de védőjének is lehetősége lett volna kizárólag az ítélet bűnügyi költséget érintő részletével szemben jogorvoslattal élni.)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tamasmaci # 2014.04.08. 22:09

A másik fontos megjegyzés, hogy ha igaz ami a vádiratban van, tehát igaz az amivel vádolnak/vádoltak engem...
Akkor miért ennyire enyhe az ítélet...nem vagyok jogot végzett ember egyszerű ember vagyok, de ahhoz képest hogy miket állítanak, többségben bizonyítékok nélkül...

Igen enyhe az ítélet, ha valaki elkövette volna azt amikkel vádoltak, ami a vádiratba van szerintem nem pár óra közmunkát kapott volna csak...

Tehát már ez az ítélet is túl enyhe túl gyanús és túl gyorsan is született meg, utolsó 1-2-3 tárgyaláson látszott, hogy azért abból a bizonyos 5 évből kiléptek és sürgeti őket az idő...

Tehát, mint írtam, nekem nem is az ítélettel van a problémám, hanem a szakértők munkájával és annak költségével + ez egy nem olyan komoly ügy,
de akit több évtized börtön fenyeget azt hasonló szakértők szakértése alapján ítélik el...???

tamasmaci # 2014.04.08. 21:45

Tisztelt Agent Cooper úr!

Kérem azért az én helyzetemet is vegye figyelembe...
Azért fogadtam el, nem másért mert nem volt pénzem még X tárgyalásra, ezért lett elfogadva nem másért...
A bűnügyi költség többségét a szakértői vélemény teszi ki, ami szánalmas volt azért ha egy ügyen van 4-5 szakértő és még egymásnak is elentmondanak és amit eddig elfogadtak utána egy szakértő kitalálja hogy még sem jó 5 év utűán ott még egy jogot nem végzett ember számára is látható hogy valami nem stimmel, valami nagyon nincs rendben...

Nekem nem az ítélettel van a problémám, hanem a viccesen magas, felesleges és igen hanyag és ellentmondásos szakértői véleményekkel amit VELEM akarnának kifizettetni...

OK lehet hogy nem fogalmaztam talán mindenhol tökéletesen, meg nem vagyok jogot végzett ember, de azért ez a 1 millió ilyen hanyag és ellentmondásos szakértésekre elég durva...
Volt nem egy tárgyalás ahol már mindenki nevetett MINDENKI kivéve persze engem, mert szakértőt ügyvédet ki kellett fizetnem...

Olyan is volt, hogy a szakértő "úr" nem jött el, ott is mindenki nevetett a tárgyalóteremben csak én nem, mert az ügyvédet ki kellett fizetnem 15 percnél többet nem voltunk bent...

Tehát én senkiben sem keresem a hibát, csak egyszerű emberként nem volt már pénzem finanszírozni ezt az egészet, ez történt nem más...
és nem is láttam nagyon értelmét húzni, mert a bizonyítékokat nem vették figyelembe, szakértő egy vicc volt, még maguknak is ellentmondtak, a többször írásban szóba kért bizonyítékokat nem kérték be...

Önök többségben komoly ügyvédek, komoly tanult emberek, szerintem azért többségük tudják, hogy amiket fent írtam a szakértőkkel kapcsolatban talán még igaz is lehet, nem hazudok, nem túlzok itt...
Már csak azért sem, mert mindennek írásos nyoma van amiket én itt írtam állítottam...

Volt ügyvédem, arra írtam hogy nem volt pénzem ügyvédre, hogy nem akartam már fellebbezni, mert ez az első fok tartott több mint 5 évig, ügyvéd volt vagy 300-400 ezer, ha fellebbezek akkor meddig húzzák, mennyi tárgyalás lesz...

Szerintem nem csak én vagyok az egyetlen akinek nem volt már pénze tovább húzni egy ügyet...

Tehát a ítélettel nekem nincs bajom, csak a viccesen magas bűnügyi költségekkel, amit velem akarnának kifizettetni, a szakértők hanyag munkáját, aminél már párszor mindenki mosolygott a tárgyaláson csak én nem, mert nekem az a "humor" mind pénzbe került nem is kevésbe!

A bűnügyi költséget majd kérem ,hogy csökkentsék vagy engedjék el, de lehet hogy fel is jelentem őket annyira nagy vesztenivalóm végül is nincs,
1 milliót becsületes úton egy átlagember miből fizessen ki...???

Amiket itt írtam még ha esetleg nem is a legtökéletesebb megfogalmazásban mind írásos nyoma van, az ügyvéd is többségben írásban kért mindent pont ezért, hogy nyoma legyen.
Én jónak tartom az ügyvédemet most is, csak nem foglalkoztak a tárgyalás során semmivel, amiket kértünk ezért is nem is nagyon láttam még húzni a dolgot 5-10 évig, mert láttam hogy a bíróság semmivel nem foglalkozik...
500.000 meg nem akartam ügyvédre kifizetni meg idegeskedni sem akartam még 5 évig...

Agent Cooper # 2014.04.06. 09:28

Kedves tamasmaci!

A történetet úgy kezdte: „Született egy jogerős bírósági ítélet, amit elfogatunk…” Senki nem kötelezte rá, hogy elfogadja az ítéletet, élhetett volna jogorvoslattal - akár kizárólag a bűnügyi költség vonatkozásában is. Ön nem élt ezzel a lehetőséggel, és most másban keresi a hibát. Ráadásul a leírása komoly ellentmondásokat tartalmaz, egyszer azt mondja, hogy nem volt pénze ügyvédre, korábban meg arra hivatkozik, hogy a költségmentességi kérelmét az ügyvédje nem adta be. Ha nem fizeti ki a bűnügyi költséget, akkor végre fogják hajtani.
Egyébiránt kérelmezheti a bűnügyi költség megfizetésének elengedését, bár ezzel a mentalitással sok jót nem jósolok Önnek.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tamasmaci # 2014.04.06. 02:25

Tisztelettel, köszönöm a gyors segítséget...

Ha nem tudom kifizetni ezt a humoros összeget akkor mik a következményei végrehajtás és társai, esetleg az összeg csökkentését lehet kérni...???
Egy ekkora összeget egy átlag ember becsületes munkából élő ember nem tudja kifizetni ez tény...
Hitelt nem tudok és nem is fogok ezért felvenni bűncselekményeket sem tervezek elkövetni, hogy állam kapjon egy milliót.

Elég érdekes volt az ügy, ha valaki elmeséli lehet én sem hinném el...
A több mint 5 év alatt 4-5 szakértő volt az ügyben, egymásnak is ellent mondtak, ami X évig jó volt az a utolsó szakértőnek már nem jó, ami X évig törvényes volt jogtiszta volt az a új szakértőnek nem az stb-stb-stb...
Volt olyan, hogy megjelent a szakértő a tárgyaláson ami a bíróság / ügyész kért tőle nem csinálta meg, megkérték hogy majd legközelebbre csinálja meg, ez a humor nekem 50.000-100.000Ft volt...

A szakértés nagy része értelmetlen volt, kértük több bizonyíték bekérését nem tették meg pedig ha azt bekérik akkor egyértelműen kiderül, hogy én vagy nem én követtem el X dolgot ...

De nem is folytatom tovább, mert felesleges, Magyarországon így mennek a dolgok, ha lett volna pénzem akkor végig vittem volna az ügyemet egy nemzetközi bíróságig, de ezt a luxust az átlag magyar nem engedheti meg magának...

és a legszánalmasabb, hogy ezeknek a dolgoknak azért írásos nyoma van, de sokra megyek vele...
Vádiratban is ott van leírva "mit követtem el" de ennyi erővel még akkor pár nem felderített egyéb bűncselekményt is hozzá tehettek volna ennyi erővel...

Dr.Attika # 2014.04.05. 14:41

Tisztelt "tamasmaci"!
A büntetőeljárásban a költségmentesség nem vonatkozik a szakértő díjára. Ügyvédje valószínűleg benyújtotta a költségmentességi nyilatkozatot. Egyébként nem neki kellett volna benyújtani, hanem Önnek.

9/2003. (V. 6.) IM-BM-PM együttes rendelet

a személyes költségmentesség alkalmazásáról a büntetőeljárásban

Személyes költségmentesség

1. § (1) Személyes költségmentesség engedélyezése esetén a terheltet a Be. 74. §-ának (3) bekezdésében, meghatározott kedvezmények illetik meg.
(2) Ha a terhelt külföldi, nemzetközi szerződés alapján részesülhet személyes költségmentességben.
(3) A büntetőeljárásban engedélyezhető személyes költségmentesség feltételeit az e rendeletben foglaltak szerint kell igazolni.

Be. 74.§:
74. § (1) Bűnügyi költség

  1. az a költség, amelyet az ügyben az eljárás megindításától a büntetés végrehajtásának befejezéséig, továbbá a rendkívüli jogorvoslati eljárás, valamint a különleges eljárások során az állam előlegezett,
  2. a terheltnek, a sértettnek, a magánfélnek, a pótmagánvádlónak és a magánvádlónak, a terhelt és a sértett törvényes képviselőjének az ügyben felmerült készkiadása, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte,
  3. a kirendelt védőnek és a sértett, a magánfél, valamint a pótmagánvádló képviselőjének készkiadása és díja, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte.

(2) Az (1) bekezdés a) pontjában említett költség különösen a tanú megjelenésével felmerült költség, a szakértő, illetőleg a szaktanácsadó részére megállapított munkadíj és költségtérítés, a lefoglalt dolog szállításával és megőrzésével felmerült költség, valamint a tolmács díja és költségtérítése.
(3) Ha a terhelt a jövedelmi és vagyoni viszonyai folytán a bűnügyi költséget előreláthatóan nem tudja megfizetni, és ezt a külön jogszabályban meghatározott módon igazolta, a terhelt vagy védője kérelmére a bíróság, illetőleg az ügyész határoz arról, hogy a terhelt részére személyes költségmentességet engedélyez. A személyes költségmentesség engedélyezése esetén

  1. a terhelt kérelmére a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság védőt rendel ki [48. § (2) bek.],

b)

  1. a kirendelt védő díját és költségét az állam viseli.

(4) A személyes költségmentesség tárgyában hozott határozat, illetőleg az okozott költség viselésére kötelező határozatnak a költség viselésére vonatkozó rendelkezése elleni jogorvoslat halasztó hatályú.
(5) Az elővezetéssel (162. §), valamint a terhelt elfogása és megtalálása esetén meghatározott bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság elé állításával [73. § (3) bek.] felmerült költség nem számolható el bűnügyi költségként, az ilyen eljárási cselekménnyel okozott költség megtérítésére külön jogszabály az irányadó.
III

tamasmaci # 2014.04.05. 13:54

Nem tudom, hogy ez számít-e, az ügy szempontjából:

A vádirat kézhezvételétől, tehát amikor a nyomozati szakasz lezárult.
Úgy tudom 5 éven belül ítéletet kellett volna hozniuk, ebből az 5 évből egyébként kicsúsztak, nem tudom, hogy ez jelent-e valamit…
Utolsó tárgyaláson úgy hoztak ítéletet, hogy nem is számítottunk rá hogy ítéletet hoznak, látták ők is hogy kicsit sokáig húzták a dolgot, ezért az utolsó pár tárgyalásba látszott, hogy sürgős nekik a dolog lezárása…

Úgy tudom, hogy ha lenne rá pénzem, ami persze nincs (átlag embereknek szerintem nincs is pénze megfelelő jogi védelemre…) akkor lehetne egy kártérítési pert kezdeményezni nemzetközi bíróságon, , hogy a törvény szerinti 5 év alatt nem született jogerős ítélet első fokon.
De ha annyira tele lettem volna pénzel, akkor az ügyet végig vittem volna, csak nem volt felesleges X millióm, meg tényleg húzták volna még ki tudja hány évig.

Tehát nem is az ítélettel van a bajom, mert komoly büntetést nem kaptam, pont ezért húzták eddig és azért volt ennyi szakértő, mert nem találtak bizonyítékot, ami egyértelműen a bűnösségemet bizonyítja, de attól még elítéltek persze.
(Ítéletet áttudom küldeni aki kéri, nincs titkolni valóm, a vádiratba ott van mivel ítéltek el, csak épp a bizonyíték az ami hiányzik ,hogy én követtem el, innentől meg miért is lenne bármi titkolni valóm.)

A probléma, hogy nem számítottam ilyen magas bűnügyi költségekre, én abban, a hitben voltam, hogy a Költségmentességi nyomtatvány be lett nyújtva és azért mérlegelik a költségeket, főleg hogy a szakértői költségek nagy része felesleges is volt + egy laikus számára is láthatóan hanyag, az a 4-5 szakértő meg egy vicc, csak én nem nevetek rajta, mert az a vicc kb 1 millió Ft.

tamasmaci # 2014.04.05. 13:42

Tisztelt Fórum társak!

A segítségüket szeretném kérni egy ügyben.
Remélem jó tophelyen teszem fel a kérdésemet, ha esetleg nem akkor megköszönöm, ha segítenek hogy hol tegyem fel a kérdéseimet…

Született egy jogerős bírósági ítélet, amit elfogatunk…
Azért fogadtam el az ítéletet, mert nem volt pénzem ügyvédre még 5-10-15-20 évig, fizetésekhez képest nagyon nem volt olcsó /tárgyalás
Gondolom nem csak én vagyok így vele Magyarországon, munkanélküli vagyok sajnos nem tudtam már az ügyvédet sem fizetni szerintem érthető a dolog…

  • így még mindig olcsóbban jöttem i mintha húzom 50 évig és lesz még 10-20 tárgyalás stb-stb bíróságot nem nagyon érdekelte, hogy mi mire hivatkozunk és milyen bizonyítékokat kérnénk be, amik ugye az én ártatlanságomat bizonyították volna, tehát húzni a dolgot Magyarországon már nem volt értelme.

Tehát a problémám:
Az ügyvédem tanácsára kitöltöttem egy Költségmentességi nyomtatvány-t
Mely ha jól tudom azt a célt szolgálná, hogy csökkentse vagy eltekintsen a bűnügyi költségektől az állam…
A probléma, hogy az ügyvéd nagyon úgy tűnik, hogy a „Költségmentességi nyomtatvány-t” elfelejtette beadni a bíróságra…
Így a kb 1 milliós bűnügyi költséget nekem kellene fizetnem…

180 nap közérdekű munkára ítéltek, tehát ez a büntetés. (Ha elkövettem volna ami a vádiratban van, amivel „vádoltak” akkor szerintem nem ennyi lett volna a bűntetés, de ez már egy másik történet lenne.

Az eljárás során felmerült bűnügyi költségek kifizetésére költekeznek, tehát ez nem büntetés hanem a bűnügyi költségeket kellene kifizetni mely keletkezett…

Jól feltételezem, hogy nem nyújtotta be a kérvényt, mert úgy halottam ,hogy ha benyújtotta volna akkor nekem arról papírt kellett volna hogy kapjak, hogy elfogadják-e vagy nem, de papírt én nem kaptam erről…

Mit lehet ilyenkor tenni utólag be lehet nyújtani ezt a kérvényt, értelemszerűen egy átlag ember, átlagfizetésből 1 milliót nem tud kifizetni…
(Egy magyar ember becsületes úton ekkora összeget nem tud kifizetni, szerintem ez elég egyértelmű, bűncselekményeket meg nem kívánok elkövetni.)
Ilyenkor mit lehet tenni, be lehet esetleg a Költségmentességi nyomtatvány-t később is nyújtani, vagy lehet kérvényezni, hogy csökkentsék a költséget, amit ki kellene fizetnem, hiszen munkanélküliként nem tudom kifizetni (bár ha valaki dolgozik, akkor sem tudja kifizetni, mivel nem 500.000 fizetések vannak általában az országba…)

Kérem adjanak számomra tanácsot, mit javasolnak.
Ha jól látom a helyzetet akkor ügyvéd hanyagságából keletkezett nekem körülbelül mínusz egy millió forint.

(Azt zárójelbe jegyezném meg, hogy a bűnügyi költség kb 80-90% a felesleges és igen hanyag szakértői munka volt, nem túlzok 4-5 szakértő volt, olyan hanyag munkát végeztek, hogy másik szakértő szakértette a szakértő munkáját, még humoros is lehetne a dolog, ha azokat nem mind velem akarnák megfizetni. Volt olyan, hogy szakértő eljött tárgyalásra semmit nem csinált, ez nekem kb 50-100 ezer volt, és a bíró megkérte, hogy majd legközelebb amikor eljön akkor csinálja meg amit kér az is 50-100 ezer Ft volt, tehát nem folytatnám a dolgot, mert oldalakat is írhatnék a ítélet meg már jogerős, a fentieket is látva érthető, ha nem akartam még 50 évig húzni a dolgot…)

Előre is köszönöm a segítségüket.