Ez meg milyen ítélet már megint?


capisca # 2014.05.28. 09:43

Én nem tartom abszurdnak, van benne valami igazság.

Egykülföldi számára jóval nagyobb büntetés, ha egy olyan országban töltik a büntetést, aminek nyelvét és szokásait nem ismeri, rokonaitól távol van.

Jelen esetben egyébként németek öltek németeket, nem pedig magyar állampolgárokat.

fekete mamba # 2014.05.28. 09:16

"Azt senki nem mondta, hogy 40 év után ki is szabadulnak."

De elég valószínű...

"Ez megint csak ostoba hőzöngés."

Nem, ez egy állampolgári vélemény...

"És azzal mi a probléma? Még az index cikk is érthetően írja le, hogy miért volt ennek befolyása az ítéletre."

Felfogni én is felfogtam. Csak éppen abszurnak tartom ezt a gondolatmenetet, miért maga nem?

Sherlock # 2014.05.27. 21:55

És azzal mi a probléma? Még az index cikk is érthetően írja le, hogy miért volt ennek befolyása az ítéletre.

efi99 # 2014.05.27. 18:32

De azt viszont mondták, hogy azért, mert nem magyarok.

Sherlock # 2014.05.27. 17:53

Azt senki nem mondta, hogy 40 év után ki is szabadulnak. Ez megint csak ostoba hőzöngés.

fekete mamba # 2014.05.27. 16:50

Ez legfeljebb kisebb súlyú, a társadalomra csak absztrakt/közvetett módon veszélyes, az elkövető hazájában legális, vagy lényegesen enyhébb cselekmény esetén jöhet szóba, azzal az indokkal, hogy nem tudta, hogy ezt itt nem szabad/nála ezt nem szokták komolyan venni. (Erre most hirtelen nem is nagyon tudnék értelmes példát, mondjuk ha egy 18 éves olyan országban alkoholt fogyaszt, ahol ennél magasabb életkor alatt a fogyasztó is büntethető, vagy ilyesmi, nem egy olyan cselekmény esetében, amiről mindenki azonnal belátja, műveltségi szinttől függetlenül, hogy a világ valamennyi országában súlyos bűncselekmény.)

fekete mamba # 2014.05.27. 16:42

http://index.hu/…ert_nemetek/

Újabb nagyon értelmes ítélet, ami miatt nekem mint laikus átlagpolgárnak állítólag mérvadónak kellene tekintenem, és tiszteletben tartanom a mai magyar bírsákodási rendszert... Az mi bakker, hogy a külföldi állampolgárság az enyhítő körülmény? Nem ismerem az ügy részleteit, lehet, hogy adott ügyben elég a 40 év, és most a strasbourgi bíróság idióta hülyeségét hagyjuk is figyelmen kívül, de a külföldi állampolgárságon mégis a mi a fészkes búbánat az enyhítő körülmény???!!! Szerintem ha Magyarországon, magyar állampolgárt öl külföldi, az inkább súlyosabb, hisz itt ő vendég, az áldozat meg itthon van...