kozmunka mint buntetes


Tibor34 # 2018.05.23. 12:55

Jo napot.Erdeklodni szeretnek hogy kaptam 240 òra közmunkát de sajnos se levelet se ertesitest nem kaptam. Hogyan es hol tudok partfogo irant erdeklodni? Sajnos sehol nem kaptam valaszt. Elore is koszonom.

Tibor34 # 2018.05.23. 12:55

Jo napot.Erdeklodni szeretnek hogy kaptam 240 òra közmunkát de sajnos se levelet se ertesitest nem kaptam. Hogyan es hol tudok partfogo irant erdeklodni? Sajnos sehol nem kaptam valaszt. Elore is koszonom.

drbjozsef # 2018.02.01. 16:01

Nyilván az, ez nem is kérdés. Ezért linkeltem azt, amit.

Vadsuhanc # 2018.02.01. 14:48

Bocs tudatlan3 már leírta. Mellé teszek egy voksot.

Vadsuhanc # 2018.02.01. 14:46

Kedves valaki19!

Azért jó lenne megnézni azt az ítéletet. Nem közérdekű munka az pontosan?

És nem közmunka. Mert nem ugyanaz.

tudatlan3 # 2018.02.01. 14:32

A bünügyiköltséget nem dolgozhatja le.Azt a törvényszékivh szedi be ha tudja.
Közmunkát biztosan nem kapott mert azért havi cca. nettó 54000ft jár.

maradjunk a közérdekümunkánál.(a kettő nem ugyan az)A lakhelye szerinti járási hivatal munkaügyi részlegén kell jelentkezni ott kijelölik hogy hol és mikor kell munkába állnia.

drbjozsef # 2018.02.01. 07:25

Ahogy nézem nem. Aki tudna, nem akar, aki akarna, nem tud.

Én nem értek hozzá. Az első link a gugliban ez :

http://www.kormanyhivatal.hu/…%C3%B3ja.doc

Hátha segít. Ha jogerős az ítélet, már rég jelentkeznie kellett volna. Ott valószínűleg feltehetitek ezeket a kérdéseket, és ott minden bizonnyal meg is tudják válaszolni.

valaki19 # 2018.01.31. 14:56

.

valaki19 # 2018.01.29. 10:13

Tudna valaki tanacsot adni?

valaki19 # 2018.01.28. 13:57

Tisztelt Forumozok!
Baratnom kapott garazdasag miatt tobb mint 100.000ft birsagot (egy resze bunugyi koltseg, masik resze az okozott kar) es emelle 100 ora kozmunkat amit nem lehet atvaltani befizetesre. Az lenne a kerdesem hogy mivel nem a lakhelyen kovette el akkor hol kell ezt ledolgoznia? Mivel nalam sok idot tolt ezert itt akarna (abban a varosban ahol csinalta egyeblent) de nincs ide bejelentve, igy ez mennyire lehetseges? Tovabba en voltam mar itt kozmunkan es lattam milyen alakok jarnak oda, fiatal lanykent tudja kervenyezni hogy ne a c kategorias ertelmisegiekkel kelljen kozmunkaznia hanem valami normalis helyen? Egyebkent o falun lakik ahol nincsenek ilyen alakok de ott nem akar kozmunkazni...

gabika2332 # 2017.10.08. 19:20

Üdvözletem ,
Érdeklődni szeretnék, hogy kaptam 140 óra közérdekű munka büntetést és hogy ezt lehetséges lenne nem önkormányzatnál, hanem más cégnél is ledolgozni?
Például keresek egy céget amely fogadni tudna.
Válaszát előre is köszönöm.

Öreg Tölgy # 2017.08.29. 10:22

T. k.Ádám,

az a baj, hogy azt előtte kellett volna kérvényezni. Ne nagyon számítson további munkalehetőségre.

k.Ádám # 2017.08.29. 10:10

Jó napot!

2015-ben kaptam 90 óra közmunkát,amit pénzbírsággá nem lehetett átváltoztatni,ez idő alatt ledolgoztam 53 órát,a többit hanyagságból nem dolgoztam le.Folyamatosan volt bejelentett munkahelyem,a fennmaradt óraszámról visszakerült a pártfogómhoz és onnan a közjegyzőhöz,ami bírósági tárgyalást von maga után.A pártfogómmal kérvényt írtunk,hogy 2017.08.20-án elköltöztem és megváltozott a levelezési címem.
Mire számíthatok,lehet-e kérvényeznihogy Szegeden folytassam a közmunkát?

Köszönettel:
Ádám

Dr.Attika # 2017.08.21. 05:40

Jó napot!
Ön nem számít büntetett előéletűnek. A bűnügyi nyilvántartás sem tartalmazza. Mivel mentesült ezért nem köteles elítéléséről számot adni, ezért meglátásom szerint nincs akadálya annak, hogy börtönőrként alkalmazzák.

Kuwi84 # 2017.08.21. 05:06

Jó napot!
A kérdésem az lenne, hogy engem 2006-ban 20 nap közmunkára ítélt a bíróság sikkasztás vétsége miatt, amit ledolgoztam. Most 2017 van. Szeretnék börtönőr lenni, de ahhoz büntetlen előélet kell. Ez a 20 nap közmunka bűntetett vagy bűntetlen előéletnek számít? A válaszukat előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 08:52

Hetente egyszer csak tudsz négy órát összefüggően dolgozni? Ennyi a feltétel.

tibold87 # 2017.08.07. 19:56

Üdvözlök mindenkit.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy önhibán kivűl ?
Az én cégemnél megrendelés alapján dolgozunk hol 8 hol 12 óra váltott müszakban.
Elméletiteg ha jol jol tudom a közérdekü munka nem veszélyeztetheti a munkahelyemet, és a szabadidömben kell ledolgozam a büntetést.
A gond az hogy ha regeles vagyok akkor ugye alapbol nem tudok menni, ha délutános akkor maximum délig tudok ott lenni mert mennem kell melozni.A papiromon is az van hogy heti 4 ora kötelezö.
A gond azzal van hogy ez nem tetszik a hivatanak, miért nem járok rendesen?
Kötelezhet ara hogy 4 oránál többet legyek ott, vagy hogy ha este 23:00 ra érek haza másnap regel 6 ra ott legyek, vagy ha 12 öm akkor regel 6 kor végzek ,hogy menjek oda 6 ra ?

Öreg Tölgy # 2017.07.26. 11:19

Először is előzzük meg Attika dokit: nem közmunka, hanem közérdekű munka. Nagy különbség.

Másodszor én is azt hiszem, hogy a közérdekű munka szabadságvesztésre való átváltoztatásáról van szó. Ennek során természetesen van arra elvi lehetőség, hogy a bíróság azt mondja, az eddigiekben az önhibáján kívül kívül nem teljesítette az elítélt a munkakötelezettségét, és visszaadja az ügyet a pártfogónak új munkahely kijelölése végett, de a leírás alapján feltehetően nem ez a helyzet.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.07.26. 10:18

Tisztelt Feri000,

A bíróság a büntetés kiszabásánál figyelembe veszi egészségügyi állapotát! Ha lát lehetőséget a közérdekű munka elvégzésére, akkor olyan jellegű munkavégzésre fogja Önt ítélni, ha pedig nem akkor másik büntetési nemben gondolkozott volna.

Egyebként a végrehajtási feltételeknek megfelelő munkahely hiányában, bizonyos szervekre kötelezettségeket lehet telepíteni, ahol elvégzhető a közérdekű munka büntetés, ilyen például az önkormányzat is.

A közérdekű munka átváltoztatása miatt hallgatja meg a bv. bíró ha jól sejtem.

http://lorik.hu/

Feri000 # 2017.07.26. 09:22

Jó napot.Kaptam 180óra közbüntetést mellékbüntetésként.A pártfogó kijelölte a helyi polgármesteri hívatalt munkaadómnak.Mivel olyan orvosi papírt vittem nekik hogy nem tudtak alkalmazni,így oda-vissza dobálta az ügyemet a polgármesteri hívatal és a pártfogó.Minden alkalommal bementem a hívatalba,ha hívtak.Odáig jutott az ügyem hogy a törvényszékre került,kijelültek egy napot amikor mennem kell bv bírói meghallgatásra most pénteken.Az lenne a kérdésem hogy a bv bíró visszadobhatja-e űjra közmunkára?Vagy mire számítsak:
Tisztelettel és köszönettel:Ferenc

folyami géb # 2016.04.21. 18:45

Hát ha ki tudsz találni valami értelmes indokot, hogy miért nem teljesítetted a munkát ÖNHIBÁDON KÍVÜL, és a bv. bíró elhiszi... Mindenesetre azt ne mondd, hogy dolgoztam és nem értem rá, mert a büntetés nem arról szól, hogy elvégzem, ha van kedvem...

Roland123 # 2016.04.21. 11:06

De màr birosàg van belöle :/
De nem tudtam megjeleni mert nem vettem fel a levelet dolgoztam!
Mèg igy is van rà esèly hogy közmunkàra forditsam a helyzetet?

Roland123 # 2016.04.21. 08:56

Köszönöm a vàlaszodat!
Ès ha mèg nem volt meg a birosàg akor lehetne mèg a munkàt kikèrni?
Valami modon elkerülni ezt a kelemetlen helyzetet ami fenàll?!

folyami géb # 2016.04.20. 14:48

Attól függ, hogy a régi Btk. vagy az új alapján szabták-e ki. Ha a régi alapján, akkor 6-tal osszd el, ha az új alapján, akkor 4-gyel.

(Attika doki: tudom, közérdekű munka, nem közmunka! ) :)

Roland123 # 2016.04.20. 14:38

Sziasztok
Lene 1 kèrdèsem
Van 187 òra közmunka büntetèsem amit vagy ledolgozok, vagy leültetnek..
Ès ott jàrok hogy nem tudtam ledolgozni birosàg van belöle,
Mire szamithatok hàny nap börtön , vagy elkerülhetö mèg valahogy ez a konfriktus?