Nem csak gyanúsítottól foglalhatnak le számítógépet?


pindy # 2014.08.15. 06:06

Mikor először kihallgattak, megkérdeztek tőlem egy nevet, hogy ismerem-e. Ő a volt lakótársam, és ő követte el a csalást is, nem én. Viszont tény, hogy mivel neki nem volt semmije (laptop, PC), használta az enyémeket.
Köszönöm a válaszukat, egy ügyvédet ma felkeresek.

Dzsetro # 2014.08.15. 06:03

Én nem lennék ebben olyan biztos. Bűnjelet már tőlem is foglaltak le, mégsem lettem gyanúsított.
Ha a kihallgatáson megkérdezték, hogy más is hozzáférhetett-e az adathordozókhoz, illetve tudod is, hogy ki volt, ebből nem lesz nehéz kimosakodni, már ha egyáltalán a gyanúsítás megtörténik.

Agent Cooper # 2014.08.14. 21:41

Kedves pindy!

Komoly összegben mernék fogadni arra, hogy Ön lesz a gyanúsított.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

pindy # 2014.08.14. 13:54

Nyilván úgy értem, ha mondjuk találnak is rajta valamit. Mert nem véletlen vitték el.

pindy # 2014.08.14. 13:48

Köszönöm a válaszokat!
De ugye az azért nem 100%, hogy én leszek a gyanúsítottja a bűncselekménynek?
Konkrétan azt is tudom, hogy ki használta a gépem, és nekem abszolút semmi közöm nem volt az üzérkedéséhez.
Végül is az érdekelt volna leginkább, hogy: ha valakinek bűnjel van a tulajdonában, az feltétlen gyanúsítottá válik-e?

Agent Cooper # 2014.08.14. 08:26

Kedves pindy!

Nyugodjon meg, biztos lehet benne, hogy kellő időben a gyanúsítása is meg fog történni!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lajcsó # 2014.08.14. 08:19

Valószínűleg adat merül fel arra vonatkozóan, hogy a számítógépet is felhasználták a büncselekmény elkövetéséhez. Ennek kiderítéséhez meg kell vizsgálni a számítógépet is. Ha netán jogsértő tartalom van a gépeden, na akkor van okod izgulni!

ObudaFan # 2014.08.13. 20:32

Ha gyanúsítanak, azt majd közlik. Ez még nem gyanúsítás. Legalábbis hivatalosan nem.

pindy # 2014.08.13. 18:29

Tiszteletem!
Tegnap kint járt nálam a rendőrség, méghozzá ismeretlen tettes ellen nyomoznak csalás vétségében.
Mint kiderült az én telefonomról adták fel a hirdetést, ami nincs kizárva, bárki bármikor hozzá férhetett, és ezt hetekkel ezelőtt el is mondtam, mikor megkeresés útján behívtak.
Viszont: miért vitték el az összes internetezésre szolgáló digitális eszközömet (PC, laptop, a telefont megértem)
Nem tűnt úgy, mintha engem gyanúsítanának, és a papíron is az volt, hogy bűnjel (vagy valami hasonlót írt a határozat) van a tulajdonomban. (olyan bizonyítási eszköz amiről bcs.t követtek el)
Válaszaikat előre is köszönöm!