jogtalan fogvatartás


android # 2014.09.03. 03:59

mamamacoka
nemtudom voltál már-e teher,tudod-e hogy mivel jár?tudod mit jelent a veszélyeztetett terhesség?voltálmár terhessen fogdán?valószínüleg nem olvastál figyelmesen mert az egészben ami a legjobban kiakasztott hogy az elmúlt három év alatt,több igazoltatáson,országhatárátlépésen tulvagyok és sehol sem bukott ki????inkább ezt magyarázd meg légyszíves ésszerűen ahelyett hogy a vajat keresed a fülem mögött.
Kelvin
a párom behozta a rendőrségre az itéletemet de azt mondták hogy 99%nem engedhetnek el...
A másik lényeges dolog hogy a tárgyalásokon mindig megjelentem,nem volt oka a bíroságnak elfogatóparancsot kiadni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.09.01. 18:01

hétfő reggel azt mondták neki vigyenek fel...ahol kiderült hogy ebből az ügyből éppen tavaly ítéltek el így már levan tudva csak valaki elcs@szte....” - Nekem ez a része nem világos. Korábban ti nem mondtátok a rendőröknek, hogy ebben az ügyben már ítélet is született?

pappcs # 2014.09.01. 16:05

Ami jár az jár. Az ember legfontosabb dolga az életben az egészsége, a második meg a szabadsága. Igenis egy bírói munkakörben dolgozó ember igyekezzen nem tévedni, vagy ha mégis, akkor a törvényben meghatározott kártérítést fizesse meg a megfelelő szerv az állampolgárnak. Az hogy csinált valami bűncselekményt, annak semmi köze ehhez, azért már elítélték, megkapta a büntetését. Még egyszer mondom, itt nem a rendőrség hibázott szerintem, hanem a bíróság. a rendőri intézkedés pedig a bíróság elfogatóparancsa alapján történt.

pappcs # 2014.09.01. 07:42

Csak az a baj, hogy ebben az országban az államnak kell megtéríteni a kért, amit a bíró okozott a hibás döntésével. Ha egy bíró hibázik, akkor gyakorlatilag semmiféle elmarasztalásban nincs része, a kártérítést az állam fizeti, de utána nem hajtják be az adott bírón. Az orvosi műhibáknál is a szolgáltató köteles kártérítésre és nem az adott orvos (kivéve ha ő maga a szolgáltató, tehát pl. egy vállalkozó fogorvos, vagy háziorvos)

Agent Cooper # 2014.09.01. 05:11

Kedves android!

Aki hibázott, annak vállalnia kell a felelősséget, és kártérítést kell fizetnie. Amennyiben nem sikerül megegyezésre jutni, abban az esetben személyiségi jogi pert kell indítani!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ius latratus # 2014.08.30. 18:23

Élettársának meg kiesett (sic!) egy munkanapja. Hölye rendőrség.

ius latratus # 2014.08.30. 18:21

Kelvin

:))

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.30. 18:16

azért valami miatt azt az elfogató parancsot csak elrendelték ;) jaj de magadra vetted ezt a bv-s dolgot :D na mindegy, mehet a kártérítés megállapítása iránti per a millákért.

android # 2014.08.30. 18:02

ja és 2013ban a tárgyaláson is ott voltam mielőtt félreértenéd

android # 2014.08.30. 18:01

Kelvin
Az ügy nem viselt meg és azért mert elítétek az nem jelenti hogy bv-s lennék.És azért mert elítéltek már nem jelenti autómatikusan a fogdárajutást......
ami az egészben a legzavaróbb hogy 2011óta kerestek 2013-ban itélet lett érdekes módón se egy igazoltatáson se egy határátlépésen nem bukkat ez elő?számomra ez a legérdekesebb

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.30. 17:56

és az az ügy, ami miatt tavaly elítéltek, az nem viselt meg? csak ez a fogvatartás? bírom, hogy a bv-s, illetve a valami miatt elítélt ügyfelek a jogaikra annyira kényesen tudnak figyelni, de a kötelességeikre már kevésbé...
a sérelmesnek tartott rendőri intézkedéstől számított 20 napon belül a Független Rendészeti Panasztestülethez lehet fordulni, aztán természetesen ott van a szokásos: kártérítés megállapítása iránti per a bíróságon...

pappcs # 2014.08.30. 17:55

A rendőrség nem hibázott, mert érvényben lévő elfogatóparancs volt. Az államot lehet perelni a bíróság hibája miatt... Vagy 3-4 éven belül lesz esetleg belőle valami...

android # 2014.08.30. 17:22

Szép estét mindenkinek.
Három hete egy közúti ellenőrzés során Bátaszéken kiderült,hogy az élettársam,valamint ellenem is országos elfogatóparancs volt érvényben.A párom ellen 2011 áprilisa óta,ellenem 2011 májusa óta.
Na most 2011-és 2014 között mindkettőnknek volt bejelentett lakcíme két közös gyerekünk is született ebben az időben több közúti ellenőrzésen is átestünk sőt az országhatárt is átléptük az elmúlt pár hónapban 2 heti rendszerességgel is.Amit nem értek hogyan lehetett erre választ nem kaptunk.
Én jelenleg 7 hónapos veszélyeztetett terhes vagyok.Bátaszékről átszállítottak szekszárdra orvos megvizsgált de nem tartott bent a kórházban panaszmentes voltam.Utána átvittek a rendőrségre,pénteken nem tudták elérni a kispestes ügyeletes bírót,akit szombaton elértek az azt mondta nincs rálátása,hétfő reggel azt mondták neki vigyenek fel...ahol kiderült hogy ebből az ügyből éppen tavaly ítéltek el így már levan tudva csak valaki elcs@szte....Na most szekszárdon sokáig csak ültem a folyosón mert nem tudták a fogdaszabályzat engedi e a terhes befogadását ill ha engedi meddig.(a fogdaszabályzatot saját elmondásuk szerint nincs meg)A szekszárdi rendőrfőkapitány így nem cselekedett semmit mert ő nem akarta megütni magát,végül a bátaszéki rendőrörs vezetője írta alá a papíromat hogy így mehetek a fogdára.Azóta kaptam egy levelet a kispesti biróság elnökétől amiben ez állt:Az irat áttanulmányozását követően a bíróság nevében elnézést kívánok kérni öntől,mivel az ügyben figyelmetlenségből adódó olyan mulasztás történt,amely egyértelmű,hogy önre nézve kellemetlen és méltánytalan volt.........így összesen 48 órát voltam fogva tartva,ami nagyon megviselt lelkileg hiszen korábban még nem voltam ilyen helyzetben.Az élettársam utiköltségét sem téritették meg és kisett munkanapját sem.Érdeklődni szeretnék hogy hova tudnék ezzel fordulni?Köszönettel:Hajnalka