Határsértés


frontier # 2014.09.08. 15:50

Tisztelt Jogiforum.

Szeptember elején, biciklitúra közben egy olyan határátkelőhelyen léptem be Romániába, amit még nem adtak át és sorompóval le volt zárva( mellette földút kijárva de ez most nem ide tartozik). Az első román falu előtt igazoltattak(ellenállást nem tanúsítottam, nem menekültem,személyi okmányaim nálam voltak,). Az eredmény helyszíni szemle lett fényképezéssel, majd bevittek a legközelebbi városba kihallgatásra. Itt vallomást tettem, majd "rabosítottak". Ezután átadtak a legközelebbi magyar határállomásnak, ahol szabálysértési feljelentést tettek ellenem. Romániában ez bűncselekmények számít a kihallgató román rendőrök szerint, hozzátették megnyugtatásul hogy semmilyen következménye nem lesz, nem fog zaklatni a román bíróság.

Mire számíthatok ezzel kapcsolatban? Magyar oldalon a szabálysértést aláírtam(hstársértés címen), gondolom majd jön a csekk ahogyan egy autós szabálysértésnél. Viszont a román oldalról semmilyen tapasztalatom nincs. Várható-e hogy az ügynek lesz utóélete? Bírósági idézés, tárgyalás, stb?