Sértett vallomása


Dr. Jégember # 2014.10.20. 14:21

Tisztelt Tamasatya!

Az nem tisztázott, hogy milyen eljárásjogi pozícióban hallgatták ki.

Ha gyanúsított - ott lehet az ügyvéd
Ha sértett és egyben tanú is - ott lehet az ügyvéd

De ha csak "sima" tanú - az ügyvéd nem lehet jelen a kihallgatáson.

ÜdV:

Dr. Jégember

tamasatya # 2014.10.19. 19:12

Értem. Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.10.19. 15:48

Stre szerintem két esetben mindenképpen érdemes ügyvédet megbízni:

  1. ha a sértett valamilyen igényt, különösen ha nagyonn pénzösszeget kíván érvényesítani, elsősorban, mint a bűncselekménnyel okozott kár miatti kártérítést,
  2. ha a sértettnek is van valamilyen félnivalója az eljárással kapcsolatban.
tamasatya # 2014.10.19. 15:02

Köszönöm a válaszokat, valahogy én is úgy éreztem, hogy mindenképp ki kellett volna adniuk a másolatot. Igazán nem értem, hogy a rendőr mégis miért szeretne kihallgatni mégegyszer. Esetleg ilyenkor érdemes ügyvédet fogadnom? Ő gondolom bejöhet a kihallgatásra, de tulajdonképpen tud ott nekem "segíteni" valamiben? Önök szerint érdemes lenne fogadni ügyvédet?

Dr. Jégember # 2014.10.18. 15:43

Saját vallomását bármikor megismerheti és arról bármikor kérhet másolatot.

Dr. Jégember

ObudaFan # 2014.10.18. 11:47

A saját vallomásodat ki kellene adnia.

Be. 70/B. § (2) A nyomozás befejezéséig a gyanúsított, a védő, a fiatalkorú törvényes képviselője, a sértett és képviselője másolatot kaphat a szakvéleményről, valamint az olyan nyomozási cselekményről készült iratról, amelyeknél jelenlétüket e törvény lehetővé teszi; az egyéb iratról pedig akkor, ha ez a nyomozás érdekeit nem sérti. A sértett a nyomozás során keletkezett más iratokról a tanúkénti kihallgatását követően kaphat másolatot.

A sértett jelen van a saját vallomástételénél, így kérhet másolatot.

tamasatya # 2014.10.18. 09:10

Tisztelt Ügyvédek!

Olyan lehetséges, hogy engem kihallgattak a rendőrséget, kb egy héttel később a kihallgatásom jegyzőkönyvét szerettem volna megnézni, de a nyomozó azt mondta, hogy nem adja ki, mert még egyszer ki kell majd hallgatnia. Ezt nem igazán értem, mert az az én vallomásom, olyat csinálhatnak, hogy nekem nem mutatták meg? Mert én nekem azt mondták, hogy a rám vonatkozó dokumentumokat megismerhetem, ezért sem értem a dolgot, hogy a saját vallomásomat mégsem adták oda?

Köszönöm a válaszokat, remélem, hogy fognak tudni segíteni.