ATM videófelvétel ismeretlen tettes


Dr. Jégember # 2014.10.24. 10:35

Nem feltétlen biztos, hogy ebben az esetben is van, ugyanis a kérdés feltételes módban van megfogalmazva.

"Ha van ATM felvétel......"

Ebből gondolom, hogy nem biztos hogy van felvétel ERGO
lehet, hogy a pénzt külföldön vették fel azzal a módszerrel amit leírtam.

Dr. Jégember

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.23. 17:45

Nem valószínű. De fogadnék, hogy ATM videófelvétel sem.

Dr. Jégember # 2014.10.23. 12:12

Egyébként konkrét eset volt ilyen, amikor az embernek 200.000 Ft. tűnt el a kártyájáról és kiderült, hogy Madagaszkáron használták fel.

Az ember azt sem tudta, hogy az ország vagy falu. Sosem járt arra. Egy korábbi bankkártyás vásárlásnál klónozták a kártyáját, az adatokat eladták és ennyi.

Szerintetek lett tettes az ügyben?

Dr. Jégember # 2014.10.23. 11:59

Az hol van leírva, hogy hazai ATM-ben vették fel a pénzt?????

efi99 # 2014.10.23. 09:11

A legtöbb ATM-en egyértelműen látszik a kamera helye.
Mennyire alacsony IQ kell hozzá, hogy lopott kártyával való ügyködés előtt ne takarja le a delikvens oldalról, majd utána lépjen csak oda és próbálkozzon?

Dzsetro # 2014.10.23. 08:49

Azért nem olyan rosszak azok az ATM felvételek.
Nem tudom... Nekem valamiért az az érzésem, hogy a kérdező nem az áldozat, inkább a tettes...És akitől megszerezte a kártya kódját az bizony nagyon is közeli ismerőse.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.23. 07:13

Életszerű: az afrikai bűnöző Afrikában lemásolja a kártyát, megszerzi a kódot, aztán repülőre (hajóra, vonatra, tevére stb.) ül, és eljön Magyarországra, hogy egy itteni ATM-ben használja a klónozott kártyát.

Dr. Jégember # 2014.10.23. 05:57

Tisztelt Egyszemély!

Szerintem meg nem sok esélye van. Sok ATM kamerás felvételt láttam, amiről csak annyit lehetett megállapítani, hogy ember van a képen nem jegesmedve.....

A kamerák rosszul vannak beállítva, ellenfényben vannak, gyakran csak egy sötét sziluett látszik. Sok ATM-ben nincs is kamera.......

Ha pedig jó lenne a kamerafelvétel, akkor egy sapkás, napszemüveges, arca többi részét sállal eltakaró ember látszik rajta.

Persze lehet, hogy vannak még amatőrök ebben a "szakmában" is és éppen olyan ATM-et használt, ahol jó a kamera, jó minőségű képet is ad, és az arcát sem takarja de csak a felvételre nem lehet alapozni a nyomozás sikerét.

Ha rokon vagy ismerős sem tudta a PIN kódot, akkor a leírtakból nagyon gyanús, hogy valahol "klónozták" a kártyát, vagy ellopták az adatokat róla elektronikusan és mondjuk Afrikában valahol nyúlták le a pénzt. Akkor az esélye nullával egyenlő, hogy ebből elkövetőt fogjanak.

Üdv:
Dr. Jégember

lajcsó # 2014.10.22. 21:44

"Ha az illetőről van ATM videófelvétel mennyi az esélye hogy előkerül?"
Szeritem elég nagy az esélye. Tekintettel arra, hogy a leírtak alapján, valamelyik általad ismert személyről lehet szó.

Dzsetro # 2014.10.22. 18:56

Elég nagy, pláne ha ismeri is a személyt.

ius latratus # 2014.10.22. 09:34

Itt esélyekről senki nem fog neked tippelgetni. Arról nem beszélve, hogy ez így -még- nem kerek történet, ugye?

EgySzemély # 2014.10.22. 07:28

Eltűnt a bankkártyám. Valaki pénzt vett fel róla 100.000 Ft értékben PIN kód használatával holott azt senki nem tudta rajtam kívül. Nem is volt a kártya mellet tárolva csak fejben volt meg a kód. Ha az illetőről van ATM videófelvétel mennyi az esélye hogy előkerül?