Perújítás, felülvizsgálat - kirendelt védő


xita # 2014.11.03. 12:43

ObudaFan, köszönöm.

Dr.Attika # 2014.11.03. 11:42

Ügyvéd kollégák! Mennyi is a "virtuálisan kirendelt, fogadott védő" munkadíja?

ObudaFan # 2014.11.03. 11:20

Mivel a felülvizsgálati eljárásban a Kúria a megállapított tényálláshoz kötve van, kizárólag a perújítás jöhet szóba.

xita # 2014.11.03. 09:51

Kérem, mondjátok meg nekem, mint "virtuálisan kirendelt, fogadott védőim": mit tegyek? Perújitás vagy felülvizsgálati kérelem?

  1. A büntetőeljárás jogerős ítélettel másodfokon befejeződött. Az alábbiakban leírtakkal a bíróság nem foglalkozott.
  2. A bírósági iratjegyzékből végig hiányzott az a dokumentum, aminek az iratjegyzéken a sorszáma meg volt. Ez a dokumentum azt bizonyítja, hogy gyanúsítotti pozíciómban, egynyomozati cselekményről, egy igazságügyi szakértő általi kirendelésről nem értesítették a kirendelt védőmet. Az értesítendő személyek listáján csak a szakértő es én vagyok feltüntetve a Kapják soron.
  3. A meggyanúsításomkori kirendelt védő irásban nyilatkozott a napokban, hogy őt erről az eljárási cselekményről nem értesítették, a vizsgálatról nem volt tudomása.
  4. A szakértői véleményt a nyomozó hatóságnál is megtekintettem a napokban, nincs aláírva, nincs lebélyegezve.

Az ítélet alapja ez a szakértői vélemény volt.

Dr.Attika # 2014.10.24. 12:19

Nem olvastam vissza Béla, de miért is. Konkrét ügyet az iratok ismeretében lehet véleményezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 11:30

Nem tudjuk, hogy mi az ügy.
Elég sokat írt már róla xita ahhoz, hogy tudjuk.

Dr.Attika # 2014.10.24. 10:30

Nem tudjuk, hogy mi az ügy. A kirendelés a másod fokú eljárással befejeződik.
A perújítás és a felülvizsgálat nem ugyan az. Az előző új bizonyítékra alapoz, az utóbbi a már megállapított tény jogi minősítését támadja.
Nem kérdés, hogy a kirendelt és meghatalmazott védő "védői intenzitása" nem ugyan olyan. Ezt magam is tapasztaltam október 22-én, szerdán. (Több vádlottas ügy.) Kirendelt védő nem jelent meg az ítélet kihirdetésekor. Védence megjelent. Bírói kérdésre, hogy megértette-e az ítéletet (10 hónap börtön, 2 évre felfüggesztve) azt mondta, hogy: igen.
Jogorvoslati nyilatkozatnál kérdezte a bíró, hogy tudomásul veszi-e. Azt nyilatkozta, hogy : igen. Láttam rajta, hogy a megértettem, illetve a tudomásul veszem nála ugyan azt jelenti.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 08:25

Ebben az ügyben?

Egyjogász # 2014.10.24. 07:28

De egy "Ügyvéd Úr! És ha megbízom és rendesen megfizetem?" kérdés is nagy valószínűséggel csodákra lenne képes....

groszfater@gmail.com # 2014.10.24. 06:31

egy másik ügyvédhez...

xita # 2014.10.24. 06:19

Büntetőügyben szeretnék vagy perújítást, vagy felülvizsgálatot kezdeményezni.
Írtam a másodfokon aktuális kirendelt védőmnek, de azt válaszolta: "kirendelésem az Ön ügyében a másodfokú jogerős döntéssel megszűnt."

Mit tehetek ilyenkor? Hová forduljak?