Sikkasztás


józsef45 # 2014.10.25. 06:40

Tisztelt Fórum!
Az alábbi ügyben kérek segítséget!
2013. júliusáig dolgoztam egy szervezetnél, mint titkár és ügyintéző. Egy hónappal ezelőtt a vezető felhívott, hogy a könyvelés szerint közel 2.000.000.-Forint hiányom van. A könyvelő szerint ez abból adódik, hogy nem írtam számlát és a pénzt nem raktam be a kasszába. Igaz, olyan előfordult, több esetben is, hogy nem írtam számlát figyelmetlenségből, de nem szándékosan, a pénzt pedig a kasszába raktam. A plusz összeg a bevételi oldalon nem jelentkezhetett, mivel nem írtam róla számlát de viszont a kiadási oldalon többletköltségem lett .( számlákkal tudom igazolni) A vezető ezt azzal magyarázza, hogy a kiadási oldalon jelentkező többletköltség más bevételi forrásból származik. Ezért sikkasztással gyanúsítanak és feljelentéssel fenyegetőznek. Nem tudom bizonyítani az igazamat. Azt mondták, hogy kérhetek könyvvizsgálatot vagy akár rájuk küldhetem a NAV-ot is az ő könyvelésük jó. Azt hozzá teszem, hogy be voltam jelentve, de munkaszerződésem és megbízási szerződésem nem volt. Közös megegyezéssel történt felmondásomkor semmiféle hiányt nem említettek. Mire számíthatok ez ügyben?