reintegrációs őrizet


Kattalyn # 2017.02.25. 13:41

Kedves Öreg Tölgy!

Jelenleg is letöltendő van párom.Április óta van bent és a 16 személyes zárkákrol van szó,Bp,Allampuszta,Szeged(itt csak 4 személyes,de a WC minősíthetetlen ).Január 6án kérésünknek eleget téve áthelyezték Tiszalökre ès ugy gondolja szeretne kártérítést.Sztem nem a legjobb ötlet,gondolom bent nem annyira tetszik ez nekik(javítsanak ki ha tévedek),de ha ezt akarja támogatom.
Ha jol olvasom vagy ő vagy a védője,én nem írhatom meg a kártérítési igènyt.
köszönöm a gyors segitségèt!!

Öreg Tölgy # 2017.02.25. 09:58

Kedves Kattalyn!

Olvassa el a következő §-okat:

10/A.-B. §, 70/A.-B. §, 75/A. §, 144/B. §, 436. § (10) - (12) bekezdés.

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ha nem érti, akkor írja le, hogy mikor szabadult az érintett, mikor és mi volt az alapvető jogait sértő konkrét körülmény a végrehajtás során.

T. NagyZ94,

a csalás nagyon-nagyon nem lehet gondatlan.

NagyZ94 # 2017.02.25. 09:38

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne a RÖ-vel kapcsolatban, hogy láttam többen is írták !2 hónap RÖ-t az kaphat aki gondatlanságból követte el a bűncselekményt, az lenne a kérdésem mi számít annak, a csalás az lehet gondatlan?

Kattalyn # 2017.02.24. 21:22

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni,hogy mit tudtok az EFOP rol?
Hogyan lehet kártérítést kérni az àllamtol?Erről tudtok tájékoztatni?
Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.02.24. 05:59

A 12 hónap a gondatlan bűncselekményt elkövetőkre vonatkozik, a többieknek 10 hónap. Viszont azt nem tudom, miért 6 hónap feltételest írt.

2 éves büntetésnél két esetben lehet 6 hónap a kedvezmény (feltételes szabadság). Az egyik, ha valakit a régi Btk. alapján ítélnek börtönre. Ez akkor van, ha az elítélt valamennyi bűncselekményt 2013. július 1. előtt követte el és a régi törvény kedvezőbb rá, mint az új. Ha ez a helyzet, akkor minden oké, azzal a kitétellel, hogy 8 hónapot kell letöltenie, utána jöhet - kizáró ok hiányában 10 hó reintegrációs őrizet és a 6 hónap feltételes. Így jön ki a két év, 8 + 10 + 6 = 24 hónap.

A másik variáció, ami miatt 6 hónap lehet a kedvezmény, az az, ha az elítéltet az új Btk. alapján ítélik el, de az ítélet szerint visszaeső. Ebben az esetben ugyan 2 évből 6 hónap a feltételes szabadság, viszont a reintegrációs őrizet kizárt.

nita19950430 # 2017.02.23. 18:13

Kedves Fórumozok!
Engem az érdekelne,hogy 2017-től valóban felemeltek 10-12 hónapra az RŐ-t? Én még csak a 6 hónap maximumról tudtam. Az ügyvédünk szerint nagy esély van rá,hogy a párom megkaphatja. Kedvezményekre is jogosult. Első körben 2 év körüli letöltendő van kilátásban,tehát ha leül fél évet,megkapja a fél év kedvezményt,akkor a többit otthon töltheti? Nyilván jobb esetben,ha megadják a maximumot,bár ez gondolom ritka eset.

NP01 # 2017.02.23. 08:22

Tisztelt Gebusz!
Tudomásom szerint nem változott azon része a rendeletnek, miszerint az elítélt vagy védője egyetlen alkalommal kérheti a reintegrációs őrizet alkalmazását.
A BV is javasolhatja azt, bár nem szokták ezt megtenni...

Gebusz # 2017.02.21. 21:42

Kedves Fórumozok !

Egy kérdésem lenne, - a férjem nem vonult be, így elvesztette a feltételes szabadlábra bocsájtásának kedvezményét - és ma ( igaz, hogy ez nem kizáró ok ) még a reintegrációs őrizetet is elbukta. ( lefőbb ügyészségig mentünk, hogy bebizonyítsuk, hogy nem kaptuk meg a levelet - nem jártunk sikerrel)

Van lehetőség újra kérvényezni a reintegrációs őrizetet ?

Köszönettel

Pet 44 # 2017.02.20. 06:28

A társadalmi kötödés program, a reintegrációs őrizetet, megelőző esemény ? Hogyan kell ezt értelmezni .

Farkas1977 # 2017.02.19. 12:59

Tisztelt öreg tölgy

Nem kaptam semilyen értesitést.
Nincs elfogato sem . Multhéten igazoltak le az utcán.

Köszönöm a válszadást.

Öreg Tölgy # 2017.02.19. 08:58

T. Farkas1977,

akkor valaminek történnie kellett: addig oké, hogy a halasztási kérelem elbírálásáig a bv. bíró függőben tartotta a végrehajtást, de 2016. júniusa óta már sokszorosan meg kellett volna jönnie a behívónak. Szerintem vagy ott történt valami ügyviteli hiba, vagy már elfogató van kiadva.

Farkas1977 # 2017.02.18. 14:58

Tisztel öreg tölgy

Az első behivonál korházban voltam.
Azt el is fogadták, majd orvosira küldtek.
Ott megállapitották(mi mást) hogy imei ben letőlthetem.
Azt megfellebeztem.
2016 junisban jött annak az elutasitoja.
Azota semmi..
Jelenleg ismét sajnos korházba járok .
Igy nem tudom h ujra leht vajon halasztani?!
2 orvosi zásom is van.

Öreg Tölgy # 2017.02.18. 08:27

Ha az utolsó elkövetés 2013. július 1. utáni, akkor biztosan új Btk. Ha az előtti, akkor attól függ, a bíróság melyiket találta a vádlottra kedvezőbbnek. Az ítéletből ki kell derülnie.

Viszont már bocsánat, természetesen nem kötelező válaszolni, de hogy a fenébe lehet az, hogy van egy majd másfél éve jogerős ítélet, és még nem vagy benn. Ilyen tartamú halasztás csak akkor adható, ha az elítélt az életét közvetlenül veszélyeztető állapotban van. Csak azért kérdezem, mert jogerős halasztás hiányában aztán a feltételes biztosan kizárt, de nagy valószínűségel a RÖ is.

Farkas1977 # 2017.02.18. 04:46

Köszönöm a válaszadást!!
2015 novemberben kaptam a 2. Fokot.
Az az uj btk ?

Öreg Tölgy # 2017.02.17. 18:41

T. Farkas1977,

úgy van, ahogy NP01 írta: legalább hat hónapot le kell tölteni, ezért a 20 napot mindenképp benn kell tölteni. Ha a börtön az új Btk. alapján kapta, tehát egyharmados kedvezménnyel, akkor ez után kb. 4 hó 20 nap a reintegrációs őrizet (nyomkövető, lakás + kijelölt hely) és 5 hó 10 nap a feltételes szabadság (nyomkövető nélkül).

Ha esetleg régi Btk. alapján volt az elítélés, egynegyedes kedvezménnyel, akkor kerekebbek a számok: a kitöltött 6 hónap után 6 hónap RÖ és 4 hónap feltételes.

NP01 # 2017.02.17. 09:06

Tisztelt Farkas1977!

Minimum 20 napra be kell vonulnia, ha a többi törvényi előírásnak megfelel.

Farkas1977 # 2017.02.17. 07:01

Tisztelt öreg tölgy!

Tehát kaptam 1 év 4 honap börtönt.
Ebből 5 honap 10 napot előzetesben voltam, első büntényesként.
Tehát mennyi időre kell visszamenem?
Ha megkapom a RŐ -t akkor meddig van rajtam a nyomkövető kb?

Köszönettel

Öreg Tölgy # 2017.02.17. 06:26

Nem, előbb van a reintegrációs őrizet, és utána feltételesre bocsátható, azaz a feltételes alatt már nem visel nyomkövetőt és nincs helyhez kötve.

Farkas1977 # 2017.02.16. 15:40

Tisztelt forumozók!

Ha megkapom a RÖ-t akkor a teljes mardék büntetést kell
Letöltenem itthon vagy levonják a kedvezményt is?!

Dr.Attika # 2017.02.15. 20:01
Öreg Tölgy # 2017.02.15. 12:23

Komolyan mondom nem hiszem el.

Szerinted az Ítélőtábla előtt másod- vagy harmadfokon folyamatban lévő ügyben ki a jó nyavalya dönt a kényszerintézkedésről? Visszaküldik a törvényszékre, netán a járásbíróságra, hogy ugyan szíveskedjen már elsőfokon eldönteni, hogy a mi ügyünkben le legyen-e a tartóztatva a vádlott vagy ne? A Budaházy-ügyben már volt elsőfokú ítélet, tehát másodfokon folyik, nem?

Majd úgy alkalomadtán ismerkedj meg a Be. 382.-384., és 400.-401. §-aival.

"Egyébként a ÍT kényszer intézkedésre vonatkozó jogerős határozata felülvizsgálata kérhető álláspontom szerint".

Az lehet, hogy álláspontod szerint igen, viszont a törvény kizárja.

A Be. 416. § (1) bekezdése úgy kezdődik, hogy a "bíróság jogerős ÜGYDÖNTŐ határozata ellen felülvizsgálatnak van helye".... utána meg hét pontban taxatíve felsorolja, hogy milyen okból lehet felülvizsgálatot kérni.

Ha megtekinted az ügydöntő határozat fogalmát /Be. 257. § (1) bek./, ebből már önmagában kitűnik, hogy az előzetes letartóztatásról döntő végzés bizony nem a vádról rendelkezik, ezért nem ügydöntő. Akkor hogyan is lehet felülvizsgáltatni?

Arról aztán nem is szólva, hogy a felülvizsgálati okokat elég nehéz lenne egy előzetes letartóztatásról rendelkező végzésre értelmezni (pl. ritkán lehet az előzetes letartóztatásról szóló végzésben a terhelt bűnösségét a büntető anyagi jog szabályainak megsértésével megállapítani, vagy törvénysértő büntetést kiszabni).

Az egyetlen helytálló mondat, hogy a Be. 132. §-a szerinti felülvizsgálat körében hozhatott volna elsőfokon döntést az ítélőtábla (ezzel máris magad cáfoltad meg az előző állításodat), aminek a másodfoka a Kúria, viszont könnyedén kiszámítható, hogy a Budaházyék előzetesének ismételt elrendelésétől még mostanáig sem telt el 6 hónap, így főleg nem telt el addig, amíg a mostani végzéssel megváltoztatott elsőfokú végzést hozhatták.

Dr.Attika # 2017.02.15. 10:22

Az még elképzelhető, hogy nem a Be. XVIII. fejezet szerinti felülvizsgálat, hanem az előzetes felülvizsgálata Be.132.§ során került az ügy a Kúriához.

Dr.Attika # 2017.02.15. 10:01

Az ÍT-hoz nem fordulhatott szabadlábra helyezési kérelemmel, mert az ÍT soha nem jár el elsőfokon.
Egyébként a ÍT kényszer intézkedésre vonatkozó jogerős határozata felülvizsgálata kérhető álláspontom szerint.

Öreg Tölgy # 2017.02.15. 09:12

Szerintem Szikinger azt nyilatkozta, hogy szabadlábra helyezési kérelemmel fordult az Ítélőtáblához, amit az Ítélőtábla elutasított, és azt változtathatta meg - fellebbezés nyomán - a Kúria.

Csak mert még a végé valaki azt hiszi, hogy bármiféle végzés csak úgy felülvizsgáltatható.

Dr.Attika # 2017.02.15. 07:54

Öreg Tölgy!
Erről Szikinger kollégát kérdezd. Ő nyilatkozta.