reintegrációs őrizet


Öreg Tölgy # 2017.02.15. 07:49

Attika doki,

Felülvizsgálati indítvánnyal élt az előzetes elrendelése ellen????????? Vajon melyik felülvizsgálati okra hivatkozhatott????

Hát hiszen pont te írtad, hogy még a próbára bocsátás ellen sem lehet felülvizsgálattal élni, mert azt végzéssel rendelik el, ezek szerint az előzetesről pedig ítélettel döntenek?

Dr.Attika # 2017.02.15. 07:27

Nagyon szívesen.Sajnos sok újságíró nem érti a jogi helyzetet és publikálnak olyan cikkeket, miszerint Budaházynak házi őrizetben kell letöltenie a 13 évet.

Pet 44 # 2017.02.15. 06:57

Értem , köszönöm a megtisztelő válaszát .

Dr.Attika # 2017.02.15. 06:46

Budaházy büntetése még nem jogerős. Hátra van a másodfokú eljárás. Ilyenkor a büntetőeljárási törvény lehetőséget ad a bíróságnak, hogy a súlyos ítélet miatt fennálló szökés elrejtőzés veszélye miatt a vádlottal szemben kényszer intézkedést alkalmazzon. Az elsőfok eleve házi őrizetet rendelt el, de ügyészi fellebbezés folytán ezt a másodfok előzetesre változtatta. Edöntés ellen élt védője felülvizsgálati kérelemmel és a Kúria úgy döntött, hogy elégséges a házi őrizet nyomkövető eszköz alkalmazásával.

Pet 44 # 2017.02.15. 06:45

Ezt én is tudom, de nem ez volt a kérdésem ?

Öreg Tölgy # 2017.02.15. 06:36

Úgy, hogy a házi őrizet meg a reintegrációs őrizet két teljesen különböző jogintézmény.

Pet 44 # 2017.02.15. 06:25

Azt szeretném megkérdezni , hogy Budaházyt, hogyan engedték ki, házi őrizetbe ,13 évi fegyház büntetéssel ?

Karola76 # 2017.02.14. 17:46

Igen......elnézésüket kérem valóban nem helyes ilyen részletesen így itt "kitárgyalni" csak jószándékból tettem .Bármire szívesen válaszolok privátban ha esetleg valaki kérdezne.

Andrea89 # 2017.02.14. 16:41

Dr.Attika!

Én ezt most nem értem ez most mi akkar lenni?
Amit ide kimásokt azt nem szabadot volna leirnom vagy mi?
mi az az email és jelentem felirat?

Dr.Attika # 2017.02.14. 07:53

Andrea89
#
e-mail
Jelentem!
2016.12.20. 19:56

Sziasztok!lenne egy olyan kèrdèsem hogy az rö-höz kell bejelentet lakcim vagy jo az idèglenes is ha kiengedik

Büntetőjog topic

Andrea89 # 2017.02.14. 05:53

Az a topich mi akkar lenni?

Vadsuhanc # 2017.02.13. 18:57

És Andrea más topicban még segítséget is kért...............

khmmmm.

Ém kérek elnézést, ha Ő nem teszi.

Vadsuhanc # 2017.02.13. 18:57

És Andrea más topicban még segítséget is kért...............

khmmmm.

Ém kérek elnézést, ha Ő nem teszi.

Andrea89 # 2017.02.13. 17:42

Èrtetem! Elnèzèst nem tudtam hogy ilyet nem lehet!

Dr.Attika # 2017.02.13. 17:34

Hölgyeim!
Ugye nem itt akarják kitárgyalni párjuk viselkedését a RÖ-be helyezést követően.Van rá lehetőség, hogy privátban felvegyék a kapcsolatot.

Andrea89 # 2017.02.13. 17:04

Szia Karola76!

Tudsz nekem valamit mondani az haza èrkezèsröl a pàrod viselkedésèröl és a változásokrol?

Köszönöm!

Üdv:Andrea89

Karola76 # 2017.02.05. 10:41

Befogadói nyilatkozatot egyébként is előtte csinálni kell,ezekkel a papírokkal kerül a bîrói elé.
Ha te oda vagy jelentve elég lesz a befogadói amit majd ő kiküld neked.

Karola76 # 2017.02.05. 10:37

Kedves Andrea89!
Ne szaladjunk előre,kedden megyek érte.Egyébként úgy látjuk nem változott sokat sőt nyugodtabb lett.
Igen,az átlagkeresetemet kérdezte,meg a körülbelül havi kiadásokat.Még nekünk is új lesz a helyzet,bővebbet csak több idő után tudok írni ha már tényleg benne leszünk.Villanyból csak az utolsó befizetett.Az nem baj ha nem oda van jelentve,de fogják kérdezni kinek a nevén van a lakóépület.Nekem semmit sem kellett kitölteni ő kérdezett én válaszoltam.Ha más is jelen lesz(család-barát-munkáltató)az ő személyes adataikra is szükség lesz.Nálunk az édesapja volt jelen és a munkáltatója.

Andrea89 # 2017.02.05. 06:08

Meg kérdezték hogy mennyi pénzt keresel és hogy abból el tudod-e tartani? Mennyi ideig tartott neki vissza szokni a rendes kerékvágásba? Változott a viselkedése ott bent és ha igen akkor milyen irányba? A villanyszámlából hány havit kértek visszamenőleg?
Ha valahova menni szeretnénk ami nagyon a hatáskörön kívül esik akkor kell külön engedélyt kérni hozzá?
Milyen papírokat kellet kitölteni?
Ahova ő kijön oda még nincs bejelentve ezt hogy tudom megoldani?
Köszönöm a segítséget!!!

Üdv: Andrea89

Andrea89 # 2017.02.05. 06:08

Meg kérdezték hogy mennyi pénzt keresel és hogy abból el tudod-e tartani? Mennyi ideig tartott neki vissza szokni a rendes kerékvágásba? Változott a viselkedése ott bent és ha igen akkor milyen irányba? A villanyszámlából hány havit kértek visszamenőleg?
Ha valahova menni szeretnénk ami nagyon a hatáskörön kívül esik akkor kell külön engedélyt kérni hozzá?
Milyen papírokat kellet kitölteni?
Ahova ő kijön oda még nincs bejelentve ezt hogy tudom megoldani?
Köszönöm a segítséget!!!

Üdv: Andrea89

Karola76 # 2017.02.05. 05:14

Kedves Andrea89!
Mi faluban lakunk tanyán.A legközelebbi város 12 km ahol ő dolgozik.Úgy kapta meg, hogy Munkanapokon reggel 7-től este 6-ig falu- város szabad mozgás(tehát pl.boltba is mehet nyugodtan az idő intervallumon belül) Munkaszüneti napon pedig reggel 6-tól délig csak a falu,déltől csak a lakóépület.
Kérte az utolsó befizetett villanyszámlát,az hogy neki nincs munkahelye nem kizáró ok.Azt utàna is lehet kérni ha már itthon van .Telefonos egyeztetés után fognak felkeresni egy megbeszélt időpontban.Igazából nem voltak nagyon teendőim mivel hozzám reggel jött később mentem dolgozni.Te ugye otthon vagy így akkor neked jobb lesz.
A pártfogó körbenézett majd leültünk és kitöltötte a papírokat.Szem.ig.szám.adószám ...

Andrea89 # 2017.02.04. 21:33

Kedves Karola76!

Nekem igye most a pici miatt nincs melohely mert gyeden leszek, melyik a jobb ha ö talál munkát vagy a pártfogoja keres neki? Mekkora az a terület amin belűl tartozkidhat? Miket csinálhat amihez nem kell engedèly, pl: vásárolni elmehet? Közüzemi számlákat nem kèrtek töletek? Miket csinál a pàrtfogó ha ott van nálatok, ès neked mik voltak a teendöid hogy ki tudjon jőnni?

Üdv: Andrea89

Karola76 # 2017.02.04. 20:23

Kedves Andrea89!
Ott ahol az én Párom tölti a büntetését a beadásáról a bíróiig átlag másfél hónap.Nekünk 2 volt durván mert közben voltak az ünnepek,parancsnok váltás is történt,már itthon lenne de pont megszűntették a célszállítást.
Amit néznek(saját tapasztalat alapján)alkalmas e a lakóépület a rö.hez.Nekem körbe kellett vinnem a bilincset a zárt épület körül és közben (gondolom van egy központ)nézték hogy veszi e a jelet.Ha rezeg a bilincs akkor nincs jel,de nálam nem történt ilyen.Minden zeg-zugba be kellett vinnem ahol ő majd az itthontartózkodás során megfordul. Munkahelyemet kérdezte és hogy hányan élünk életvitelszerűen az épületben, valamint kinek a nevén van.Mobiltelefon kell hogy majd mindig legyen nála.
Nálatok szerintem maga az hogy a gyermek mikor született azt így nem nézik külön, viszont hogy családba tér haza azt igen. Szerintem jók az esélyeitek,de tényleg sok múlik a benti nevelőn és az intézeten is.Mi beadtuk a munkavállalást is ,a munkáltatójától kért a hölgy igazolást meg mondta hogy jó pont ha a munkáltató is ír egy kérvényt.Azt is én írtam(fogalmaztam) csak elvittem neki aláíratni még lepecsételt.Hirtelen más nem is jut eszembe nyugodtan kérdezz

Andrea89 # 2017.02.04. 19:17

Kedves Karola 76!

Az èn pàrom egy 6 èvvel ezelőtti drog tàrolàsa miatt ül. Van egy most 4 honapos kisfiunk aki a párom bevonulàsa előtt 1 nappal született ezt figyelembe veszik? Nektek miket kellet felmutatni hogy a pàrodat haza engedjèk miket nèzet meg a pàrtfogója? Mennyi ideig tartott az elbirálàsa?

Üdv:Andrea89

Karola76 # 2017.02.04. 18:27

Tisztelt NPO1!
Elnézését kérem,Önnek meg sem köszöntem a dec.16. válaszát!!!Nem vettem észre.Nagyon köszönöm!A benti pártfogó nagyon sokat segített Páromnak.Mi Ügyvéd nélkül oldottuk meg,magunk fogalmaztunk mindent.Hála Istennek sikerült.