reintegrációs őrizet


Dr.Attika # 2016.11.28. 16:57

Azt javaslom, hogy reintegrációs őrizet ügyében hatalmazzanak meg védőt, elé tárva az ügy összes részletét.
A héten voltam Baracskán egy rö. bv bírói döntés ügyében. Amíg a bv. bíróra vártunk vagy 30 fogvatartottal együtt voltam egy tanteremben. A védencemmel alig tudtam értekezni, mert felsorakoztak fogvatartottak és sorra kértek tanácsot. Látszott, hogy szegények nagyon szeretnének tisztán látni e kérdésben, de senki nem adja meg nekik.Főleg most kellene tanácsot adni, amikor ilyen jelentősen változott a törvény.

Farkas1977 # 2016.11.28. 14:53

Tisztel öreg tölgy!

Ezek szerint 100% hogy bent kell töltenem azt a maradék időt?
Akkor nem értem mi értelme van ennek ha első büntényesként , kevés itélettel nem kaphatom meg ezt a regisztrácios őrizetet.
Nem erre találták ki?

NP01 # 2016.11.26. 20:32

Ebben Önnek teljesen igazat kell adnom, hisz' nyáron is csak a halasztást nem tűrő ügyeket tárgyalják.

Öreg Tölgy # 2016.11.26. 20:23

Amiről NP01 beszél, az - már csak a két hétből is kitűnően - a nyári időszak. A téli ítélkezési szünetben is lesz ügyelet, de ez alatt a 4 nap alatt biztos, hogy egyetlen előre kitűzött meghallgatás nem lesz. Sőt iratok alapján sem fognak egyetlen, nem halaszthatatlan határozatot sem meghozni (főleg olyan kérdésben, aminek pár nap múlva már egészen más lesz a jogi megítélése).

NP01 # 2016.11.26. 20:01

Tisztelt Öreg Tölgy!
Ellent kell mondjak Önnek. A BV bíró ítélkezési szünetben is dolgozik. Annyi volt nálunk a különbség, hogy kettő hetente jött, a heti rendszeresség helyett.

Öreg Tölgy # 2016.11.26. 19:31

No azt nem mondtam, hogy (mindig) többször is beadhatja. A Bv.tv. 61/A. § (2) bekezdése szerinti eljárásra csak egyszer kerülhet sor. Azt azonban állítom, hogy ha a BV intézet azért nem készít értékelő vélemény és javaslatot, mert az elítélt nem felel meg 2016-os feltételeknek, és emiatt a BV bíró még 2016-ban elutasítja, akkor az új feltételek mellett, 2017-ben beadhatja még egyszer, mert érdemi elbírálásra nem került sor. Ezért írnám bele mindenképpen, hogy a 2017-től hatályos szabályok alapján kérem, és 2017. január 1. utáni elbírálást.

Egyébként 20 munkanap múlva (a gyakorlatban még korábban) kitör az ítélkezési szünet (jó, tudom, Attika, hogy a büntetőben nincs definiálva, de a bv. bíró akkor sem dolgozik), így elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy akár hétfőn beadott kérelem alapján - nevelői vélemény és értékelés elkészülte után - még idén határozzanak (jogerősen semmiképp).

Karola76 # 2016.11.26. 18:32

Tiszteletem az Ügyvéd Uraknak és a Fórumozóknak!

Pontosan ugyanebben a cipőben járunk,nem tudjuk eldönteni beadhatjuk -e a kérelmet most vagy várni kell januárig.Még olyat is mondtak Páromnak a Bv.intézetben,hogy ha egyszer beadja,többször nem lehet...amit én(bár teljesen hozzánemértő vagyok)igencsak kétlek.A módosított törvény szerint dec. 7-ével jöhetne Rö-be,de a hatályosság miatt jan 1-én.Nem tudom mitévők legyünk,most nem nagyon szeretnék a Ügyvédünkre hallgatni ,Ő azt tanácsolta csak januárban adjuk be.M ire lesz belőle valami az kb.március,akkor még a régebbi 6 hónappal egyébként is kijöhetne Rö-be.
Nagyon tetszett Öreg Tölgy hozzászólása,szerintem azt fogjuk tenni..Legalább azt megtudtam hogy nem csak egyszer lehet beadni...További szép estét Mindenkinek!

Öreg Tölgy # 2016.11.26. 16:17

Én azért benyújtanám azzal, hogy kifejezetten kérném a január 1. utáni elbírálást. Aztán meg ha elutasítanák, beadnám még egyszer, és ha emiatt egyetlen nap késedelmet szenvedne a rö-m, jól beperelném őket. Szerencsére nem vagyok elítélt.

Dr.Attika # 2016.11.26. 10:38

Lényeg. Ha az új törvény rendelkezése alapján jogosult a fogvatartott reintegrációs őrizetbe helyezésre, akkor a kérelmet célszerű január másodikán benyújtani.

NP01 # 2016.11.26. 09:35

Nálunk egy szintén őrnagyi rangban levő szoc. tiszt nyilatkozott úgy, hogy az esedékesség időpontja előtt egy hónappal nyújthatja be a kérelmet az elítélt, kettő hónappal előbb javasolhatja az intézet - de az intézet úgysem fog javasolni senkit, mert "így szól a megállapodás" köztük - ellenben minden kérelmet támogatnak...

Öreg Tölgy # 2016.11.25. 12:19

Hát igen, mivel a bv. bírói ügyek max. törvényszéki szinten befejeződnek, és rossz a törvény, gyakran alakul ki eltérő, téves gyakorlat.

Mindenféle kedvezménynél (evsz., enyhébb fokozat) a törvényhozó beleírja a törvény szövegébe, ha előzetes és a házi őrizet az időbeli feltétel számításánál beszámít (104. § /2/ bekezdés a. pont, 115. § /2/ bekezdés a. és b pont).
Egy dolog ugyanazon a jogszabályon belül csak ugyanazt jelenheti, tehát ahol maga a törvény nem írja le a beszámítást, (104. § /2/ bekezdés b. pont, 115. § /2/ bekezdés c. pont és a reintegrációs őrizetnél 187/C. § d. pont) ott nem számít be.

Erre lehetne azt mondani, hogy de az evsz-nél és az enyhébb fokozatnál börtönben, illetve fogház fokozatban töltést kíván meg a törvény, az előzetes pedig sem nem börtön, sem nem fogház, de a reintegrációs őrizet sem szabadságvesztés olyan értelemben, hogy nem tényleges és teljes szabadságelvonás.

Amit meg a bv. őrnagy mondott, azt minősíteni sem tudom. Mondjuk, eddig nem tudtam, hogy a kérelemről a bv.-s tiszt döntene, azt meg nem igazán értem, hogyan nyilatkozhat előre a bv. bíró nevében. Nem hiszem, hogy bv. bíró szeretne kétszer dolgozni, és mondjuk egy december 5-én benyújtott kérelemnél nem vár egy hónapot, hanem gyorsan elutasítja, hogy aztán szórakozzon a felterjesztéssel, aztán ha a másodfok január 1. után hatályon kívül helyezte, vagy az elítélt január 1 után kérelmezi újra, akkor megcsinálja még egyszer.

Dr.Attika # 2016.11.25. 09:27

Rö-be helyezési kérelem benyújtásával meg kell várni a január elsejét. (Amennyiben a módosított szabályok szerint kérik.) Beszéltem szerdán egy bv. őrnaggyal a rö-be helyezési bírói meghallgatás előtt. Ő mondta, ha a hatályba lépés előtt nyújtják be a kérelmet,akkor egyből elutasítják, mert még nem hatályos a törvény és akkor január 01. után megint be kell nyújtani.

NP01 # 2016.11.25. 08:25

Azért én azt javasolnám, próbálják meg. Nálunk annyira nem voltak / vannak tisztában a törvénnyel, hogy folyamatosan jártam ügyészekhez - ők utasították az igazgatási osztályt a RÖ-m elindítására, valamint szintén az ő meglátásuk az, hogy az előzetes letartóztatás bele számít a RÖ-be, az eltávozásba, a "kinti beszélőbe". Viszont az enyhébb fokozatba áthelyezésbe nem.... Mondom, vicces volt, amit átéltem.

Öreg Tölgy # 2016.11.24. 19:47

Hát ez nem csak gyakorlat, a törvény szövegéből adódik.

T. Farkas1977,

elméletileg a folyamatban lévő másik eljárás nem kizáró ok, inkább ugyanaz lehet a gond, mint csovanyosnál. Ha volt 5 hó 10 nap előzetes, akkor a 6 hónap kötelezően letöltendővel már 11 hó 10 nap, utána már jöhet a feltételes (sőt, kétharmados feltételnél már előbb), úgyhogy nincs idő a reintegrációra (regisztrációra meg plána nem).

bilbaofan # 2016.11.24. 14:34

Tisztelt Csóványos!
AZ a rossz hír,hogy hiába fogja kérvényezni,el fogják utasítani.Történetesen azért meet AZT a 6 hónapot elözetesben töltötte le és nem börtön fokozatban.Így le kell még töltenie 6hónapot börtön fokozatban is,mert AZ elözetest ugyan természetesen egy AZ egyben beszámítják de a törvény szöveghü jogértelmezése miatt nem tekintik börtön fokozatnak.Pedig tudjuk,annál jóval szigorúbb.Ezért mire kérhetné már feltételesen szabadulni is fog.Igazságtalan ez,AZT gondolom de ez a jelenlegi gyakorlat.(elnézést AZ ékezetekért telefonról írok) a .

Farkas1977 # 2016.11.24. 12:12

T. Forumozok
Abban kérném a segitségüket h 1 év 4 honap letöltendőt kaptam.
Ebből 5 honap 10 napot előzrtben voltam.most jelenleg van egy folyamatben lévő ügyem de még csak elsőfokpn. Itélet még nincs.
Ilyenkor jár az uj regisztrácios őrizet ? Mikor adhatom be ha igen?
Köszönöm ha valaki segit.

Dr.Attika # 2016.11.23. 19:29

Tisztelt Csóványos!
Megfelel a leírtak alapján a reintegrációs őrizetbe helyezés feltételeinek. Kérvényezze.

csovanyos # 2016.11.23. 19:24

Kedves Fórumozók!

Másfél év letöltendő börtönbüntetést kaptam első bűntényesként. Előzetben 6 hónapot töltöttem el és dicséretet is kaptam a nevelőtől. A szabályok szerint még hat hónapra kell bevonulnom, de egyébként megfelelek a reintegrációs őrizet feltételeinek. Kérdezném, hogy van -e arra lehetőség, hogy a reintegrációs őrizetet kezdeményezzem és megítélje nekem a BV bíró, hiszen a törvény olvasása során nem láttam olyan feltételt, ami engem kizárna, a várható szabadulásomig már csak hat hónap lesz hátra amikor bevonulok és pont ennyit már le is töltöttem.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Dr.Attika # 2016.11.21. 16:46

Tisztelt Emese!
Tessék lejjebb olvasni a topocot. Ott megtalálja a törvény számát. Itt balra az Optijus-törvénytárra kattintva a vonatkozó törvényt olvasható formátumban is megtalálja.

Emese26 # 2016.11.21. 16:12

Remélem senki nem fog meg haragudni,de kíváncsi lennék hol lehet olvasni arról, hogy a reintegràció 6 hónapról 10 hónapra bővítették. Mert arról egyáltalán nincs szó mennyi időre bővítették!

Dr.Attika # 2016.11.17. 14:12

"Kedves Fòrumozòk!
Valaki tud jò ügyvédet ajànlani a reintegràciòs őrizet kérvényezéséhez.
Nem akarjuk egyedül benyùjtani nehogy hibàt talàljanak a beadvànyban és nem kapjuk meg.
Köszönöm"
Tudom ajánlani magamat.

Öreg Tölgy # 2016.11.17. 04:42

T. bajbizso,

az összbüntetés egy örök sláger olyan értelemben, hogy a börtönhíradóban állandóan megy a pletyka arról,hogy bővítik a lehetőségét. Ehhez képest 1999 óta folyamatosan csak szűkítik azt, utoljára 2013-ban zártak ki egy nagy kört. Azóta semmiféle módosítás nem történt és nincs is napirenden.

Flecky # 2016.11.16. 17:51

Kedves Fòrumozòk!
Valaki tud jò ügyvédet ajànlani a reintegràciòs őrizet kérvényezéséhez.
Nem akarjuk egyedül benyùjtani nehogy hibàt talàljanak a beadvànyban és nem kapjuk meg.
Köszönöm

Soraokina # 2016.11.16. 16:51

Köszönö a választ Öreg Tölgy.

Öreg Tölgy # 2016.11.16. 13:22

Természetesen el lehet indítani, de csak január 1. után kerülhet ki az intézetből.