Krhetek e közvetítői eljárást


Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.30. 08:45

Az nem kérdés, hogy a vádemelés előtt tett teljes beismerés feltétel. Ami nem egyértelmű, hogy ha ez a feltétel adott, de a vádemelés előtt mégsem volt közvetítői eljárás - többnyire azért, mert az ügyész nem járult hozzá -, akkor kérhető és elrendelhető-e a bírói szakban.

Dr. Jégember # 2014.11.30. 07:04

A Btk. 29.§. alapján írtam, mert ott kategorikusan azt mondja, hogy akkor nem büntethető, ha a vádemelésig beismerte.

Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy nem ésszerű ez az időbeli korlátozás.

Rémlik egy ügyben egyébként, hogy az ügyész szüntette meg az ügyet és utalta közvetítői eljárásra, de pontosan nem emlékszem rá, ezért nem akartam leírni, mert nem vagyok biztos benne. Ezért írtam inkább a Btk. alapján a választ.

Üdv:
Dr. Jégember

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.29. 17:12

Amikor egyszer kerestem erre a választ, azt láttam, hogy nem egyértelmű, nem explicit a szabályozás. Mégis arra jutottam, hogy igen, lehetséges, ha a feltételei - mindenekelőtt a teljes beismerés - már a bírósági szak előtt is fennálltak. Nincs ugyanis semmilyen ésszerű indoka, hogy a bírósági szakban ne lehessen közvetítői eljárást elrendelni, és kifejezett tiltó szabály sincs.

Dr. Jégember # 2014.11.29. 14:24

Ha már vádat emeltek nem.

Dr. Jégember

nimre # 2014.11.28. 11:03

Sziaszok,
érdeklődnék, hogy az alábbi vádirat esetében kérhetek-e közvetítői eljárást:
2 rendbeli a 2012. évi C törvény 373 paragrafus (1) bekezdésbe ütköző és a (2) bekezdés b) pont bc) alpontjára figyelemmel, az (5) bekezdés b) pontja szerint minősülő jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével
a Btk 372 paragrafus (1) bekezdésbe ütköző és a (2) bekezdés b) pont bc) alpontjára figyelemmel, a (3) bekezdés b) pontja szerint minősülő kisebb értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás büntettével

Megköszönném a válaszokat!