Megvesztegetés


Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.02. 11:10

Bűnsegédként? Megengedem. :)

Dr. Jégember # 2014.12.02. 08:18

Véleményem szerint azért nem befolyással űzérkedés, mert a vizsgabiztos nem hivatalos személy, így az oktató hiába kér pénzt azért, hogy a vizsgabiztost befolyásolja, ez vesztegetés marad.

Üdv:
Dr. Jégember

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.01. 16:42

Ha az oktató kéri azt a pénzt, az inkább befolyással üzérkedés. Azt pedig nem nagyon értem, hogyan lenne természetes, hogy a vizsgabiztos "borítékot" kap. Mégis miért? Már a vesztegetésen kívül...

Dr. Jégember # 2014.12.01. 16:28

Ha nem előre adta, hanem utólag (SIKERES vizsga után) és a borítékban mondjuk nem pénz, hanem egy "Köszönöm" képeslap volt akkor nincs vesztegetés. Egyébként mindkét fél vesztegető lesz.

Üdv:
Dr. Jégember

husvetinyuszi # 2014.11.29. 11:34

Kedves Mindenki,

Egy olyan problémával állok szemben, hogy pár hónapja behívtak a rendőrségre tanúként, mivel a volt gépjármű vezető oktatóm ellen eljárás indult.
Azzal vádolják, hogy kenőpénzt fogadott el a tanulóktól, többek közt tőlem is, a sikeres vizsga érdekében. A rendőrségi kihallgatáson bevallottam hogy adtam borítékot és ugyan csak tanúként hívtak be és azt mondták hogy számomra ez csak figyelmeztetéssel járhat mégis aggódok.
Esetleg indulhat ellenem eljárás megvesztegetés miatt? Annyira természetes a borítékadás a mai világban, a vizsgabiztosok 50%-a legalább elvárja ezt.
Előre is köszönöm a segítséget.