Különösen védett tanú


Balazs227 # 2014.12.20. 15:16

Tisztelt Uraim!

Köszönöm a segítséget!

Üdv.: Müller Balázs

ObudaFan # 2014.12.20. 14:06

Köúti baleset okozása ügyében kizárt, hogy különösen védett tanú szerepelhessen. Egyébként különösen védett tanú esetén jegyzőkönyv-kivonatot készít a nyomozási bíró és ezt ismerheti meg a vádlott. Ez a tanú vallomását tartalmazza, de a tanú személyazonosítására alkalmas adatokat nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.19. 22:13

A különösen védett tanú vallomása teljes egészében megismerhető, a személyi adatai titkosak. Alapvető jogelvekkel ellenkezne, ha a bíróság olyan tanúvallomás alapján hozna ítéletet, amelyet csak ő maga ismer.

Öreg Tölgy # 2014.12.19. 14:24

Felteheteően nem húzták ki az idézésén az erre vonatkozó részt, kizártnak tartom, hogy egy ilyen ügyben különösen védett tanú legyen.

Balazs227 # 2014.12.18. 22:28

Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudom megtekinteni a különösen védett tanú vallomásának a jegyzőkönyvét? Továbbá, hogy hogyan indítványozhatom a különös védelem megszüntetését? Egy közúti baleset gondatlan okozása ügyben vagyok vádlott. Az én értelmezésemben semmi értelme, hogy a tanú különösen védett legyen. Egy egyszerű balesetről van szó amiben a felelősségemet a nyomozati szakaszban elismertem. Sajnos az ügyész kerék kötője volt a tárgyaláson kívüli közös megegyezésnek, ezért most aggódom, hogy pontosan mi is szerepel abban a tanúvallomásban és hogy miért kell különösen védettnek lenni a tanúnak.

Előre is köszönöm a segítséget!