Sikkasztás vagy mégsem? S.O.S


stev87 # 2014.12.24. 02:56

Tisztelt Fórumozók.
Az esetem nem egyszerű. 2012 ben dolgoztam egy cégnél ahol kiderült nem vagyok bejelentve. Készpnzes számlákat állítottam ki üzleteknél. Miután kiderült otthagytam a céget. Ügyvédhez fordultam segítségért. Az ügyvédhez a munkáltatóm egy leveletet küldött h nem is ismernek szeméklyesen. Gyakorlatilag le is tagadtak. Majd egy hasonló cégnél kezdtem el dolgozni de az előző munkáltatóm visszahívott. Időközben megbékéltünk. Ugyanazon feltételekkel dolgoztam nála, 500 ft os orabér.
Árut teríttetem országosan annyi különbséggel hogy ezuttal nem volt nálam készpénzes számlatömb, az ő áruját hordtam, eladtam és azzal el is számoltam felé eladási áron. Munkaszerződést ekkeor sem kaptam pedig aláirtam ekkor is. egy egész paksamétát. 3/4 év mulva kiderült ismét nem jelentett be alkalmazottként. Ekkor kértem h tegye meg. Majd kb 2 hét mulva vám és pénzügyör ellenörzésbe futottam ahol kiderült valoban nem vagyok bejelentve. Otthagytam a céget, az autót amivel ők adtak áruszállításra a benne lévő összes áruval leadtam. Az arukisérő jegyzéket egész évben az én nevemre állította ki a cég amit én aláirásommal át is vettem. Az a bökkenő hogy amiket év közben levett a cég a kocsiról, sem az üzemanyagot nem irták jóvá stb. Minekután én mivel nem jelentettek be felmondtam és a konkurens céghez felvételt nyertem, hirtelen a volt fönökmöm leltárhiányt álklapított meg, 5 millió ft ot. Feljelentett a rendőrségen sikkasztás ért. A rendörségen egy ugynevezett megbízási szerződést tettek elém - Melyen valszeg az én aláirásom van, egy másolat lehet mert nem eredeti... érdekes módon eltünt az eredeti pl a cégnél. ugyanakkor a volt fönököm egy készpénzes számlát állított ki a nevemre 5 millió ft ról. Segítséget kérek mert nemtom mire számíthatok hogy bizonyítsam h elszámoltam feléjük mindennel. ?? Mire számíthatok a tárgyaláson?? Nagyon tartok ettől a mocsadéktól. Nem vagyok büntetett előéletű és soha nem szegtem meg a törvényt. :(