Jogszerű e ez a rabosítás?


Öreg Tölgy # 2015.01.06. 09:24

Dehogyis nincs, ott írja a topicnyitó az utolsó előtti bekezdésében. :)

ObudaFan # 2015.01.05. 22:01

A zaklatásnak nincs gondatlan alakzata.
De ha megszüntetik az eljárást, vagy felmentenek, akkor törölnek a nyilvántartásból.

Öreg Tölgy # 2015.01.05. 15:58

De biztos gondatlan volt. :)

pappcs # 2015.01.05. 12:20

A zaklatás magánindítványra büntetendő közvádas bcs. a magánvádas és magéánindítványos bcs két külön dolog. jogszerű volt a rabosítás

hmmm # 2014.12.28. 14:02

Az lenne a kérdésem hogy mennyire jogszerű (remélem nem) ez a rabosítás ebben az esetben. Én személy szerint nem érzem annak, sőt zavar és nem belemagyarázás de úgyvélem lelkileg is megviseli az embert, hogy már megvan pecsételve és mondhatni bűnözőként tartják már nyilván.
Indokolatlan, értelmét nem látom.

Büncselekmény vétségének(!) a vádja: Zaklatás
(telefonos keresés, facebook irogatás)

Magándinditványra történt az eljárás természetesen.

Ezt az infót találtam:

"6. § (1) A személyazonosító adatok és fényképek nyilvántartásában az érintett arcképmását nyilván kell tartani, ha

  1. bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás alá vonták, vagy

stb

És itt jön a lényeg:

(2) Nem kell nyilvántartani annak az arcképmását,

  1. akivel szemben magánvádas bűncselekmény miatt előterjesztett magánindítvány alapján indult eljárás, függetlenül attól, hogy az ügyész átvette-e a vád képviseletét,"

Plussz van egy olyan rész is, hogy szándékosan elkövetett büncselekmény esetén kell az, na már most annak se érzem, nem is tudtam róla. De most nem fejteném ki több oldalba hogy miért.

A fenti alapján jogosan kérhető hogy töröljék azonnal a rabosítást és az arcképet?