Kedvezmény


aengi # 2015.06.25. 10:40

Köszönöm a hozzá szólásokat ! Már rendeztünk tegnap mindent :-)

Dr.Attika # 2015.06.23. 19:11

"a fegyelmi pedig 2 szem gyógyszer miatt volt !"
Olyat is hallottam, hogy a fegyelmi azért volt, mert "Szándékosan, rendszeresen bélgázt eregetett zárkatársai orra alá."

folyami géb # 2015.06.23. 19:01

Hát skkor viszont nem értem. Hogy lehetett kedvezmény tárgyalása előbb, mint jogerős ítélete?

Itt valamit nagyon félreért.

Akkor azért, hogy a kérdésekre is válaszoljak:

  • halasztás akkor, ha büntetésből még két évnél hosszabb idő van hátra, csak akkor adható, ha orvosszakértő és a BV, egészséügyi szolgálata együttesen igazolja, hogy az elítélt betegsége folytán közvetlen életveszélyes álllapotban van.
  • természetesen nem kehet a büntetést házi őrizetben tölteni, nem is értem, ilyen hogy juthat eszébe. Ha így lenne, üresek lennének a börtönök.

Reigrentációs őrizet létezik, de az még odébb van és egyéb feltételei is vannak.

aengi # 2015.06.23. 09:30

Köszönöm a válaszokat ! Egy év 2 hónapot volt bent !Mivel fegyelmit kapott a kedvezmény tárgyalása is volt de el lett utasitva ,a fegyelmi pedig 2 szem gyógyszer miatt volt !

folyami géb # 2015.06.22. 15:03

aengi,

mennyit volt előzetesben a párja?

ObudaFan # 2015.06.22. 13:47

Amíg be nem vonul, addig a bv. bírótól lehet halsztást kérni, ha már bevonult, akkor a bv-től félbeszakítást. Hogy milyen eséllyel, annak az eldöntéséhez azért ennél többet kellene tudni az ügyről.

aengi # 2015.06.22. 09:32

Üdv. Érdeklődni szeretnék ,azzal kapcsolatban hogy párom július 1 én be kellene vonuljon 3 hónap és 9 napra !Volt kedvezmény tárgyalása amit elutasitottak ! Januárban lett jogerős a büntetése ! Kérelmezni szerettük volna 2 hete a 3 hónap halasztást de elutasitottak azzal az indokkal hogy januártól már ugy küldik ki a behivokat hogy aki kéri aki nem mindenkinek megadják a 3 hónap halasztást! Létezik ez ? Hová vagy kihez kellene forduljunk hogy legalább egy hónap halasztást adjanak ,vagy esetleg kegyelmet vagy házi őrizetben nem e tőlthetné le ? Egy ügyvéd esetleg el tudná intézni ?Válaszát előre is köszönöm !

csodamanó # 2015.02.04. 19:11

Öreg Tölgy! Köszönöm! :(

ObudaFan # 2015.02.02. 12:50

Ha törényesen zárták ki, akkor nem. (Illetve legfeljebb kegyelemből, de az gyakorlatilag nagyjából azt jelenti, hogy nem.)

barby0707 # 2015.02.01. 14:18

Érdeklödnék ha valakit kizarnak a kedvezmenybol de bevonult a bortonbe idore az kaphat valamilyen uton modon kedvezmenyt.valszukat elore is koszonom

Öreg Tölgy # 2015.01.30. 19:56

Kedves Csodamanó és Taltos 29!

A rövid válasz Csodamanónak: nem.

Taltos29: ha kegyelmet kap.

csodamanó # 2015.01.30. 11:21

Kedves fórumozók segítsetek légyszíves!
Van most valami olyan új szabály, hogy felülbírálati kérelemre a bíróság megadhatja a feles kedvezményt?
Az ügy már lezárult 1. és 2. fokon is.

Ha jól tudom eddig bizonyos ügyek esetén 2/3 volt a legkedvezőbb, amit adhattak.

taltos29 # 2015.01.24. 19:13

A párom 11hónap börtönt kapott. kedvezménnyel 7 hónap múlva szabadulhat. elképzelhető hogy valami oknál fogva hamarabb is kiengedhetik mint 7 hónap?

csodamanó # 2015.01.24. 17:28

Tisztelt Szakértők!
A segítségüket kérem. Abban az esetben, ha első és másod fokon is 2/3 kedvezményt kapott az elítélt, van e valamilyen lehetősége, hogy a börtönben megkaphassa a feles kedvezményt.
Gondolok például felülbírálati kérelemre, hogy a büntetés első bűntényesként és úgy hogy mindent bevallott, amit elkövetett túl magas. Vagy valami más mód?

Öreg Tölgy # 2015.01.16. 16:29

Hölgyeim!

  1. Az önhibából való be nem vonulás a reintegrációs őrizetet nem érinti, azaz - ha egyéb feltételei fennállnak (ld. a vonatkozó topicot) - akkor ettől még alkalmazható.
  2. Ha önhibájából nem vonult be a hozzátartozójuk, akkor utána volt egy bv. bírói eljárás. Ha abban született egy kizáró határozat, amivel kizárták a feltételes szabadság lehetőségéból, és az jogerős, akkor egyetlen módon lehet ezt megváltoztattatni: ha bizonyítják, hogy az eredeti kizáró végzés törvénysértő volt, azaz pl. önhibáján kívül eső elháríthatatlan ok akadályozta meg a bevonulást, vagy nem küldtek neki behívót (az nem, ha nem vette át).

Semmilyen más esetben - kegyelemből, méltányosságból, jó magaviselet miatt stb. - nem változtatható meg a végzés, aki mást mond, az hazudik, és/vagy le akarja húzni!

kovacsistvanne77 # 2015.01.16. 12:20

köszönöm a válaszát, akkor nem kérvényezheti sehol sem? mert én így értelmezem, csak egy ügyvéd felajánlotta hogy ő ír beadványt a Bírónak és visszakaphatja a kedvezményt, nem szeretnék feleslegesen pénzt költeni, ha valóban nincs rá esély sem. üdvözlettel: Kovács Istvánné

nyanya1213 # 2015.01.16. 11:36

Jo napot!érdeklödnék hogy párom nem vonult be idöben (2013.12.05.én kellett volna bevonulnia de 2014.05.01én vitték el) járhat neki még a kedvezmény?valahogyan el lehet intézni neki? Oda bent már több dicsérete is volt és dolgozik részt vesz a foglalkozásokon és nem volt vele semmi probléma még egyszer sem! Valahogy lehetséges lenne elintézni a kedvezményt neki vagy valamit hogy elöbb szabadulhasson?vagy esetleg házi örizetet kérni? Ha minden igaz 2016.08.25.én szabadulna!!
Választ elöre is nagyon köszönöm!!!

Agent Cooper # 2015.01.16. 11:16

Kedves kovacsistvanne77!

Jól tudja, sajnos az elítélt kizárta magát a kedvezményből.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

kovacsistvanne77 # 2015.01.14. 18:24

Az után szeretnék érdeklődni, hogy a bv behívó időpontjában nem jelent meg az elítélt, ha jól tudom ezzel elvesztette a kedvezményt. 3 hónap késéssel most benn van, dolgozik, jó maga viselet első büntetés, dicséretek a munka miatt is. Vissza kaphatja-e a kedvezményt, illetve re integrációs őrizetbe kerülhet-e? Köszönöm

nagymami51 # 2015.01.13. 07:08

Nagyon szépen köszönöm a választ.

ObudaFan # 2015.01.12. 18:24

A szabadságvesztés végrehajtására eggyel enyhébb fokozat akkor jelölhető ki, ha - különösen az elítélt személyiségére, előéletére, egészségi állapotára, a szabadságvesztés során tanúsított magatartására, az elkövetett bűncselekményre, a szabadságvesztés tartamára, a társadalomba való beilleszkedési készségére tekintettel - a büntetés célja a szabadságvesztés enyhébb fokozatban történő végrehajtásával is elérhető.

Enyhébb végrehajtási fokozat nem jelölhető ki, ha az elítélt a szabadságvesztésből - az előzetes fogvatartásban és a házi őrizetben töltött időt is beszámítva - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét nem töltötte le, illetve ha az elítélt a szabadságvesztésből fegyházfokozatban legalább egy évet, börtönfokozatban legalább hat hónapot nem töltött le.

nagymami51 # 2015.01.12. 16:18

TISZTELT SZAKÉRTŐK! SEGITSÉGÜKET KÉREM HOGY A ELITÉLT A KEDVEZMÉNYE MELLETT MIKOR ÉS MILYEN ÁTMINŐSITÉSBE RÉSZESÜLHET?ÉS KITŐL VAGY HOL KÉRHETI?ELSŐ BÜNTETÉSÉT TÖLTI.ÉS A KEDVEZMÉNYEK MÉRTÉKÉT SZERETNÉM TUDNI. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM VÁLASZUKAT.