Szakértői vélemény


ObudaFan # 2015.03.10. 18:19

Láttam már büntetőítéletben ilyen szakvéleményre utalást, de inkább az a reális szerintem, hogy a szakértő egy ilyen felvételen kijelentse, hogy lehet-e az ott a képen egy meghatározott személy, vagy sem. Hogy biztosan ő azt, azt szerintem legfeljebb olyan esetben tudja megmondani, ha bárki más is meg tudja mondani. De talán majd jön erre valaki, aki ennek a témának a szakértője.

Jeva1980 # 2015.03.10. 07:25

Tisztelt Fórumozók! A kérdésem az volna, hogy ha egy videófelvételen nem egyértelműen állapítható meg, hogy ki kicsoda, a vádlott kérheti-e / saját költségén intézheti-e szakértő bevonását, aki egyértelműen meg tudja állapítani, hogy adott felvételen ki szerepel biztosan és ki nem. Egyáltalán Magyarországon tudnak ilyen jellegű vizsgálatot végezni? Például, hogy xy - magasság, testalkat alapján - ott van-e a felvételen? A bíróságnak figyelmbe kell vennie egy ilyen szakértői véleményt? (Főleg, ha adott esetben a vélemény alapjaiban ellentmond egy vallomásnak - mert egyébként ellentmond, csak nem veszik figyelembe, mint tényt.)
Köszönettel.