Lehet - e belőle bajom ?


vasso # 2015.04.01. 15:19

Egyébként ez nem az én témámba vág, de hasonló téma : a facebook-on százával vannak mindenféle csoportok, ahol pl. csalókat (olx-e, turis, ilyen-olyan műszaki cikkekkel ...stb. bizniszelő hitegetők, kötekedők, csalók vannak összegyűjtve, vagy sok állatvédő csoport, ahol százával mennek az égő sztorik kutyával-macskával bizniszelő, rájuk kunyeráló emberekról, kutyagyűjtőkről, állatvédőkről..stb.) Ez nagyon érdekes, hogy ezeken a helyeken mindenki merészen kommentel, meg sztorizik (persze nyilván- vagy legalábbis remélhetőleg - legtöbbször igaz is a sztori), ilyenkor mindig belinkelik az illető profilját, képeit, a velük folytatott, lefotózott magánbeszégletéseket. És sokszor a fülébe is jut az illetőnek, aki vagy nem reagál vagy üzenetben megfenyegeti az őt kibeszélőket, kirakókat, de nem nagyon hallottam még, hogy ilyenből bírósági ügy lett volna...

vasso # 2015.04.01. 14:59

Köszönöm a tippeket, megfontolom, nem tudom még,lépjek-e az ügyben, és valóban nehéz látatlanba tanácsot adni, ez is igaz.
Nem kerülőúton is felelősségre vonhatnám, de sztem akkor biztos kiszúrna velem (nem feltétlenül jogi úton )..

A rágalmazásról, becsületsértésről..stb. azt olvatam, akkor követik el, ha valótlanságot állítanak vkiről. De ha megmondom, hogy hazudott rólam, az nem valótlanság :))) Viszont nekem kell bizonyítanom ugyebár, és mondjuk jogi értelemben ha nem tudom sziklaszilárdan bizonyítani, akkor még én járok rosszul.. ? Ha valaki jártas ebben vagy voltb hasonló ügye, tapasztalata, az mindenképp érdekelne.

Az eddigi tanácsokatköszönöm.

Véleményem # 2015.04.01. 14:33

vasso

Teljes mértékben kielégítő választ szerintem nem fogsz kapni. Jogilag jelenthet problémát, de konkrétumok nélkül innét a fórumról ez így 50-50%.
Látni kellene azt a szövegkörnyezetet és közlési módot, hogy meg lehessen állapítani az ütközik valamibe vagy sem. Nem arra utalok, hogy itt tedd közzé!
Ez volt a jogi része.

A nem jogi hanem inkább emberi része pedig az, hogy a korábbi sérelmet ennyi idő után kár lenne felhozni. Nyilván rossz az a tüske benned, de olykor le kell nyelni, szerintem az életben mindenki jár így, ilyen helyzetben. Olykor jobb előnyösebb, hogy ezt a békát lenyeli az ember, és nem alacsonyodik le a másik szintjére, az okos engedd szamár szenved, és akkor nem kerülsz bajba esetleg, azt meg sem kockáztatod. Az élet megy tovább a lelked ne ez nyugtassa, hogy vissza árthattál, szúrhattál valakinek... majd az élet más terén vissza kapja az az ember nem kell ehhez utólagos rásegítés amiből baj származhat akár.

Továbbra is túl magyarázható a téma, de konkrétumok nélkül szerintem egy ponton ez meg fog rekedni és ennyi. Aludj erre az egészre egyet - kettőt, bár a szándék elég erős, hogy megteszed amire készülsz, de talán nem, aztán ha mégis akkor vállald a következményeket.

vasso # 2015.04.01. 14:06

Elnézést a modiktól, hogy kétszer nyomtam le az entert az egyik hsz-emnél. Egyébként annak, hogy akkoriban nem mertem vagy tudtam fellépni az illető ellen, több oka is van, többek között jóval később (fél év) értesültem róla legelőször, akkor már nem volt igazán jó lehetőség a felelősségre vonására, ráadásul egy jó ideig a felettesem volt, úgyhogy még jobban kiszúrtam volna magammal. Mamamacokában úgy látszik , nem merült fel, hogy nem feltétlenül volt rá lehetőség, hogy egyáltalán felelősségre vonjam...De alapvetően engem az érdekelne, hogy ha nem lehetne egyértelműen rám fogni, hogy én hoztam nyilvánosságra, illetve nevek nem lennének a beszélgetésben, viszont a beszélgetésből egyértelműen kiderülne minden, az jelennthet-e vmi problémát jogilag ?

vasso # 2015.04.01. 13:56

Kedves Rexor és Véleményem, értem és kívülállóként teljesen igazuk is van. Amit írtam, hogy egy évekkel ezelőtti beszélgetést nyilvánossá lehet vhogy tenni, abból nevek nélkül is kiderülne, hogy kikről van szó, szóval szerintem az is, hogy az illető nekem ártott. De nem tudom, ebből származhatna-e jogi probléma. Hogy mi hasznom lenne belőle ? Jót tenne a lelkelmnek .A szemétkedések mások tudomására való hozása sztem nem egyenlő amúgy azzal, hogy ártunk vkinek, hisz ő maga követte eé ezeket a dolgokat.

vasso # 2015.04.01. 13:50

ijesztő, megtorlástudat, betegségtudat hiánya ..:) apám... szerintem pedig ez egy emberi dolog, hogy tüske marad bennünk, ha kitolnak velünk. Húha, neked ez ijesztő . :) Nekem meg mindig az a benyomásom támad az ilyen erkölcsöt és véleményt osztó , Borsószem hercegnőhöz hasonló emberekről (akik egy viszonylag jelentéktelen vagy emberi kérdésbe is 100-szor annyit látnak, mint ahogy a mesében a hercegkisasszony az egy szem borsót kb. egy fakír fekhelyének érezte..), hogy a másoknak való ész- és igazságosztásban élik ki magukat, miközben gyakran ezzel fedik el, hogy még kicsinyesebbek, rosszabbak vagy épp erkölcsteelnebbek is a valós életben, mint akit leosztanak...különben nem nagyítanának fel mindent és nem élveznék ennyire az anonim ítélőbíróéli szerepét. Sok húzós esetről lehet olvasni, pl. volt házastársak évekig zaklatják egymást napi száz sms-sel, ez volt a legutóbbi, amiről valahol olvastam , bocsánat, de ahhoz képest az én kérdésem nudli. Nerm a kritikával vagy a korrekt, velem ellenkező véleménnyel van bajom, hanem a pózolással. Amúgy is , mit érdekel téged annyira egy vadidegen lelkivilága, ha a jogi oldalához nem tudsz te sem hozzászólni, mert laikus vagy, akkor keress mást a megmondóember szerephez, mamacoka. Ktudja ki vagy te pl., lehetsz egy visszaeső bűnöző is, úgyhogy Szervusz. Rexor, VÉleményem látod, tudott korrekten válaszolni a kérdésre, te nem.

vasso # 2015.04.01. 13:50

ijesztő, megtorlástudat, betegségtudat hiánya ..:) apám... szerintem pedig ez egy emberi dolog, hogy tüske marad bennünk, ha kitolnak velünk. Húha, neked ez ijesztő . :) Nekem meg mindig az a benyomásom támad az ilyen erkölcsöt és véleményt osztó , Borsószem hercegnőhöz hasonló emberekről (akik egy viszonylag jelentéktelen vagy emberi kérdésbe is 100-szor annyit látnak, mint ahogy a mesében a hercegkisasszony az egy szem borsót kb. egy fakír fekhelyének érezte..), hogy a másoknak való ész- és igazságosztásban élik ki magukat, miközben gyakran ezzel fedik el, hogy még kicsinyesebbek, rosszabbak vagy épp erkölcsteelnebbek is a valós életben, mint akit leosztanak...különben nem nagyítanának fel mindent és nem élveznék ennyire az anonim ítélőbíróéli szerepét. Sok húzós esetről lehet olvasni, pl. volt házastársak évekig zaklatják egymást napi száz sms-sel, ez volt a legutóbbi, amiről valahol olvastam , bocsánat, de ahhoz képest az én kérdésem nudli. Nerm a kritikával vagy a korrekt, velem ellenkező véleménnyel van bajom, hanem a pózolással. Amúgy is , mit érdekel téged annyira egy vadidegen lelkivilága, ha a jogi oldalához nem tudsz te sem hozzászólni, mert laikus vagy, akkor keress mást a megmondóember szerephez, mamacoka. Ktudja ki vagy te pl., lehetsz egy visszaeső bűnöző is, úgyhogy Szervusz. Rexor, VÉleményem látod, tudott korrekten válaszolni a kérdésre, te nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.01. 10:33

Vannak betegségek, amelyeknek éppen a betegségtudat hiánya az egyik tünete. ;)

Rexor # 2015.04.01. 07:00

Szerintem a kérdés, hogy mi a célod? Ha nem akarsz anyagi kártérítést, akkor én sem sok értelmét látom az egésznek. Annak az esélye pedig, hogy tényleg kapsz valamit szinte nulla, tehát szerintem nem érdemes ezt erőltetni.

Véleményem # 2015.04.01. 06:00

vasso

Amire készülsz annak továbbra sincs értelme. Vissza akarsz vágni egy korábbi sérelem miatt, de úgy hogy árts is vele meg nem is, valahol ez a célod. Ha valóban ártani szeretnél ezzel akkor elkövetsz valamit amire téged feljelenthetnek, vagy te húzod a rövidebbet. Ha pedig úgy akarod ezt megvalósítani, hogy nyilvánosságra hozol valamit amiből a neveket kiveszed, akkor igazából a célod nem éred el, mert nem lehet tudni ki kicsoda, a lelked ettől lehet megnyugszik, hogy sikerült egy "nesze semmi fogd meg jól" dolgot létrehozni.
Írogatunk itt többen neked ezt azt, de csak körbe "rajzolgatjuk" a semmit, mert konkrétan nem lehet tudni mire készülsz, csak az körvonalazódik, hogy annak értelme nincs.

vasso # 2015.03.31. 20:50

ne haragudj, de elég szánalmas volt a megjegyzésed... ez alapján , amit írtam, te már meg is állapítod, hogy a betege vagyok vminek meg keressek pszichiátert, elég pofátlan , előítéletes egy figura lehetsz...Egyébként örülök, hogy jól szórakoztok a kérdésen.

wers # 2015.03.31. 17:48

Ha ezt a beszélgetést nyilvánosságra hozom, mondjuk úgy, hogy kisatírozom mindhármunk nevét, akkor fel tud ellenem lépni ?

Ez így egyre jobb :), így az sem fog kiderülni, hogy ami nem igaz, az rólad szól.

vasso # 2015.03.31. 17:35

Nekem azóta is okoz rossz pillanatokat és jó időre letaglózott, úgyhogy számomra van értelme. Ha mondjuk nem bizonyítható, hogy én mondom vagy írom le a többi emberne, akkor mi van ? Pl. arra gondolok, hogy megvan még nekem egy pár évvel ezelőtti internetes beszélgetésem 1-2 emberrel, akikkel közösen beszéltünk arról, hogy hazudott rólam. Ha ezt a beszélgetést nyilvánosságra hozom, mondjuk úgy, hogy kisatírozom mindhármunk nevét, akkor fel tud ellenem lépni ?

Véleményem # 2015.03.31. 11:17

Ennek az értelmét megfejteni...
Lehet belőle "baj" attól függ mit mond, meg hogyan stb.
Át kell nézni a jogtárakat, hogy ne fusson bele egy jogsértésbe se. De ezt meg lehet kerülni úgy is, hogy nem teszi meg azt amire készül.

vasso # 2015.03.29. 12:22

Valaki évekkel ezelőtt 30 ember előtt hazugságokat mondott rólam és megalázott valótlan dolgokkal, akkor nem tettem jogi lépéseket, most viszont szeretném nyilvánossságra hozniszóban vagy írásban egy közösség előtt és elmondani hogy hazudott. Ebből lehet-e bajom ? Vagy mire figyeljek, hogy fogalmazzam meg, hogy ne származhasson belőle bajom ?