garázdaság


mamamacoka # 2015.09.30. 21:43

Gyorsitott eljárásban folytatták a nyomozást, elküldtek pszihiáterhez, ott kiderült, hogy normális vagyok. ” - na látod, minden rosszban van valami jó, tudod, milyen kevés embernek van erről papírja ? szerintem ezt a szakértői véleményt nyugodtan keretezd be, és tedd ki a falra, szerintem akármennyi lesz a büntetés, egy Picasso festmény bizonyára drágább lenne :XD

folyami géb # 2015.09.30. 19:58

Egyéébként az sem lenne bűn, ha leellenőrizné a válaszaimat, joga van hozzá. Csak finoman jeleztem, hogy ott is én voltam, aki (használhatóan) válaszolt a kérdésére. Biztos emlékszik, én magyaráztam el, mitől függ a pénzbüntetés és hgyan szabják ki. Ott nem kötelező név megadása, a túlnyomó többség nem is teszi.

kuktacsaba # 2015.09.29. 12:58

Több helyen is feltettem a kérdésemet, azért, hogy több helyről kapjak információt, igy nagyobb eséllyel kapok segitséget azoktól akik szeretnének segíteni nekem.
A gyakori kérdéseken nem válaszolt nekem folyami géb nevű felhasználó, igy nem tudom miért gondolja, hogy az ott kapott hozzászólását próbálom itt ellenőrizni?

Immaculata # 2015.09.28. 17:32

:)

folyami géb # 2015.09.28. 16:49

Na, megint valaki engem ellenőriz, hogy a gyakorikérdések.hu-n igazat írtam-e vagy sem.

kuktacsaba # 2015.09.27. 15:37

A történet röviden a következő:
Három hónappal ezelőtt a barátaimnál a sajátom, és az egyik barátom születésnapját közösen tartottuk. Két napos bulizás lett belőle. Vasárnap délig ittam a kocsmában,már egyedül voltam, a pincérnővel beszélgettem, berugtam... ott nem történt semmi, nyugodtan elindultam a barátaim házához.
Következő emlékem, hogy a pszihiátrián vagyok lekötözve. Később a rendőrök elmondták, hogy a barátaim utcájában, csak 5 házzal előtte, átmásztam a keritésen, es a hátsó ajtón dörömböltem egy ott talált vascsővel, hogy engedjenek be, betörtem az ajtón egy kis ablakot. Nem volt otthon senki, a szomszédok hivták ki a rendőröket.
Gyorsitott eljárásban folytatták a nyomozást, elküldtek pszihiáterhez, ott kiderült, hogy normális vagyok. Két hónap elteltével lezárták a nyomozást, és átadták az ügyészségnek, azt mondták, hogy birságra számithatok, de semmi többet nem tudok, nem mondták, h milyen összegre, és mikor kell számitanom rá... A kár 25 000 ft, a vád garázdaság, és magánlaksértés. Ezentul büntetett előéletü is leszek, de ugy tudom, hogy elévül néhány év alatt. Szeretnék konkrétabb dolgokat tudni ha lehet, és ha elmennék a biróságra, ott kaphatok választ a kérdéseimre?
Szeretnék külföldön dolgozni, de nem tudom, h igy elmehetek e, vagy meg kell várnom az ügy lezárását?
24/f

Véleményem # 2015.05.15. 15:13

panna01

Ilyen alig egy soros szösszenetre értelmesen válaszolni nehéz. Tényleg ilyen gyakorikérdések.hu szint, nem jogi fórum.
Kérdésre válasz: nem.

folyami géb # 2015.05.14. 17:38

Úgy látszik, valaki folyamatosan teszteli, hogy itt más választ kap-e, mint a gyakori kérdéseken. Remélem, látja: ha az ottani trollokat leszámtja, akkor igem.

ObudaFan # 2015.05.14. 14:56

Sőt, ha a vádlott nem volt büntetve, akkor letöltendő szabadságvesztés nem lesz belőle.

panna01 # 2015.05.13. 16:15

Garázdaságért, gyorsított tárgyalás.Ez már biztos börtön?Sérülés senkinél nem történt.