Mire számíthatok?


ObudaFan # 2018.10.20. 14:28

Onmagaban a meg nem akadalyozas miatt semmit, de ha akar csak pszichikailag segitettek a tettest (pl. a sértett kozrefogasaval), az mar gond.

smallville80 # 2018.10.18. 18:49

Tisztelt Fórumozók!
Olyan helyzetben vagyok mint szülő!
van egy csapat gyerek 5 főből amiből 2 kiskorú egy 16 év alatti és egy 13 éves
2 nagykorú 18 évesek és egy 16 éves(a fiam)
A focipályán voltak es az egyik 18 éves gyerek le fogta a 13 évest es nadrágon keresztül hozzá nyomult dörgölőzött....
A másik 18 éves meg le videózta a két nagykorú hülyeségnek vette..... (pedig nagyon is nem az)de ők kapják is meg ami jár nekik.....A másik két gyerek akik közül az egyik a fiam nem csináltak semmit ez a videón is rajta van ....de nem is akadályozták meg....sajnos!
Mi lehet ebből a fiamnak?
16 éves soha nem volt még büntetve ....
Normális rendezett életet élünk a párom is és én is dolgozunk én sofőr vagyok a párom ápoló nagyon megvagyunk ijedve.... ugy tudom már Rendőrségen van a videó papírt nem kaptunk még.....

gerbera317 # 2018.02.26. 05:59

Azzal hogy az előlegezett tartásdíjat fizeted, nem tartásdíjat fizetsz.
szeretnem visszamenoleg es a jovoben is fizetni a tartast.
Ne szeresd, hanem fizesd!

kegyelem # 2018.02.26. 02:22

Tisztelt Forumozok.

A napokban jutott tudomasomra hogy elfogato parancs van ellenem masfel eve.
A volt nejem nem ertesitett hogy birosagi idezesem van igy arra el sem mentem.
Az ugy gyerektartas elmulasztasa.
Uj csaladom van 3 eves sincs meg a kisfiam es tartok tole hogy bortonbe kerulok. Nem szeretnek elszakadni toluk. Illetve van esetleg arravremeny hogy ha tavolletemben eliteltek akkor figyelembe vegyek hogy fogalmam sem volt semmirol ami a birosagi idezest illeti. Illetve fizetem az adok formajaban behajtando megelolegezett osszeget valamint szeretnem visszamenoleg es a jovoben is fizetni a tartast. Mit tehetek? Kulfoldon elek es dolgozom. Ha tudok az idezesekrol azonnal hazamentem volna ez nem kerdes. Koszonom elore is ha valaki tud segiteni.

kiss00 # 2017.07.03. 22:33

Nemrégiben meghirdettem összetört autóm jött is rá egy érdeklődő aki megvásárolta adásvételivel csak mivel pesti volt azt kérte tőlem előbb vágjam ki az alvázszámot és küldjem el a rendszám és az adásvételi 2 példányát neki az autót majd 1 hónap múlva tudja csak elszállítani. Én meg is tettem neki nem tudván hogy ez is büncselekmény ám jeleztem közben a rendőröknek hogy tőlem így vásároltak meg egy autót ekkor tudtam meg hogy feljelentettem magamat. Így most egyedi azonosító jellel való visszaélés miatt eljárást indítottak ellenem. Kérdésem a következő mire számíthatok illetve helyes e a vád hiszen eszem ágában nem volt vele visszaélni én rendes adásvételivel adtam el és utána az új tulaj kérésére vágtam csak ki miután az adásvételi már megkötődött!
Előre is köszönöm válaszát!

Dr.Attika # 2017.06.08. 18:45
Nickole21 # 2017.06.08. 17:44

Köszönöm szépen a segítséget!

Dr.Attika # 2017.06.08. 11:16

Perújításra nincs határidő korlát.

Dr.Attika # 2017.06.08. 11:13

Az un. ítélkezési szünet csak a polgári ügyekben van. A büntető ügyekben nincs. Azokat tárgyalni kell.

Nickole21 # 2017.06.08. 09:34

Nem tudom ha bemegyek az ügyészségre akkor ott tudnak nekem mondani erről bármit is? a párom beadja ezt a kérelmet,csak mindjárt itt az ítélkezési szűnet és félő,hogy kicsúszunk az idöből,mert hát mindenen szeretnek rajta ülni ugyebár..és ha már elkezdik vele letöltetni a felfüggesztettet akkor már hiába minden gondolom.:(

Nickole21 # 2017.06.08. 09:32

Köszönöm! És ha a perújítási ok fennál akkor őt ki kell engedniük ha lejár az egy éves büntetése ugye?

Dr.Attika # 2017.06.08. 09:03

Ha a távollétében ítélték el az perújítási ok, de nem eredményez hatályon kívül helyezést. A perújítást elrendelik, de ha nincs egyéb ok a hatályon kívül helyezésre, akkor marad az eredeti ítélet. Ügyvéddel kellene megvizsgáltatni az ítéletet és az egész bírósági eljárást.

Nickole21 # 2017.06.08. 08:19

Sziasztok! a Segítségeteket szeretném kérni! A párom jelenleg egy egy éves börtönbüntetését tölti ami szeptemberbe lejár,és utána kezdené meg a felfügesztett büntetését ami 8 hónap!(jövő májusban jönne haza) A napokban halotta bennt egy elítélt ügyvédtől,hogy esetlegesen perújítással,hatályonkívűl helyeztetéssel élhet,a felfügesztettre,amit még 2012-ben kapott! Az ő távollétében tartották meg a tárgyalást,és csak levélben értesítették arról,a felfügesztettről amit az édesanyja vett át a nevében! Kérdésem a következő: van e lehetőség a hatályonkívűl helyeztetésre 5 év elteltével? Azt olvastam,hogy ennek is van egy beadási határideje...fellebezés nem történt!Köszönöm szépen!

lajcsó # 2017.06.01. 21:27

"ugyanazon ügyért lehet-e engem felelősségre vonni két fórumon is (polgári és büntető)?"
Bizony lehet!

Joka07 # 2017.06.01. 19:16

Üdv!

Egy olyan helyzetben vagyok, hogy egy általam írt levél miatt feljelentettek becsületsértésért. A rendőrségi kihallgatás után kaptam egy levelet a területileg illetékes járási ügyészségtől, miszerint a nyomozást megszünteti és engem megrovásban részesít. Ergo jelen állapot szerint nem jut el az ügy a bíróságig (arról persze eleddig nincs tudomásom, hogy a sértett fellebbezett-e eme ügyészségi döntés ellen, s ha igen, azt milyen eredménnyel tette).

Viszont azzal is szembesültem, hogy ebben a témában lehet polgári jogi útra is menni, a jó hírnév megsértése címszó alatt.

Az egyik kérdésem az volna, hogy ugyanazon ügyért lehet-e engem felelősségre vonni két fórumon is (polgári és büntető)?

A másik pedig az, hogy megteheti-e azt a sértett, hogy a fent említett ügyészségi döntés után úgymond "jegeli" a büntetőjogi részt és elkezdi az ügyet polgári úton? Mondván, hogy nem kaptam ítéletet a büntetőügyben.

Köszönöm!

Krisztina1987 # 2017.05.23. 11:47

Köszönöm a válaszokat, megírom a levelet és várok.
Köszönöm még egyszer!

lajcsó # 2017.05.23. 11:44

Az nem lehet, hogy az ügyész fellebbezett az ítélet ellen? Mert akkor még korai lenne munkára jelentkezni meg fizetni.

Vadsuhanc # 2017.05.23. 11:40

Kedves Krisztina1987!

Toll, papír vagy számítógép. Az ítéletet elővenni és az ítélet számára hivatkozva ezen kérdéseit az ítéletet hozó bíróságnak címezve előterjeszteni tértivevényes levélben. ( és az érkező tértivevényes leveleket mindig átvenni )

Nem cinikusan írtam. A bírósági portás meg csak portás. Olyan nincs, hogy ügyfélfogadási időben ne engedje be Önt vagy az érdekelt személyt a bíróság épületébe.

Krisztina1987 # 2017.05.23. 11:24

Kedves Válaszoló!

A Bíróságon semmilyen felvilágosítást nem adnak, be sem lehet menni, mert a kedves portás rögtön elküldi az embert. Szóval tanácstalan vagyok, bízom benne, hogy a fórumon valaki tud segíteni. Köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.05.23. 11:16

..."ügyészségen, sem a rendőrségen nem válaszolnak semmilyen kérdésre..."

Talán a bíróság, amelyik az ítéletet hozta tud válaszolni. A rendőrség és az ügyészség nem hoz ítéletet.

Krisztina1987 # 2017.05.23. 10:54

Tisztelt Fórumozók,
Az alábbi ítélettel kapcsolatban lenne kérdésem, de nem tudok hova fordulni, ugyanis sem az ügyészségen, sem a rendőrségen nem válaszolnak semmilyen kérdésre, még akkor sem, ha esetleg élet-halál kérdéséről van szó. Mindegy, inkább hagyjuk is őket.

Az alábbi ítéletet kapta tavaly az egyik rokonom.
220 közérdekű munka és nagyjából 42000 Ft pénzbírság.
A tárgyaláson azt mondták, hogy fog kapni csekket amin a büntetést befizetheti, illetve pártfogó fog jelentkezni, de azóta sem kapott semmit.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi a teendő?
Mert attól félek, hogy ha egy igazoltatás során kiderül, hogy nem rendezte még a büntetését, akkor esetleg őrizetbe veszik és átváltják szabadságvesztésre a közmunkát és a bírságot is.

Várom válaszukat, köszönöm előre is.

Üdv,
Krisztina

sheriff07 # 2017.05.22. 17:55

Tisztelt illetékes.1996-ban cigit vittem be Ausztriába illegálisan, ott le voltam tartóztatva 2 hónapra.
A bírság kb 30 ezer eurónyi schilling volt. Nem fizettem ki azóta sem.
Többször megpróbálták behajtani az akkori Apeh közremüködésében. Nem sikerült. Utolsó próbálkozásuk 2009-ben volt eredménytelenül.
Azóta semmi nem történt , levélem sem jött.
Utaznék a tengerentúlra Madridon keresztül, mint nemzetközi utas.
Véleményük szerint történhet ott velem valami ha szkennelik az útlevelem?
2005 ben Milánóba, 2006 ban Prágában és Münchenben már szkenneltek, nem történt semmi.
Köszönöm a választ.

FRayal # 2017.05.14. 15:45

Rendben, köszönöm!

lajcsó # 2017.05.14. 14:29

5 évet biztosan nem kapsz. De egy ügyvéd nem ártana, ha lenne!
A beismerő vallomás általában enyhitő körülmény, illetve a vallomás megtagadása nem értékelhető a vádlott terhére.

FRayal # 2017.05.14. 11:30

Játék az nincsen, csak a leírtak. A szerződi jogdíj lenne a kisebb gond szerintem, diákmunkából van egy kis spórolt pénzem + pár eladható ingóság, de az esetleges szabadságvesztést nem nagyon tudnám elviselni, mert ahogy bogarásztam a BTK.-t akár 5 évet is kaphatok a nagy nyílvánosság ( egy képfeltöltő oldalra sikerült felraknom..) előtti terjesztés (?) miatt. De kérem javítson ki ha ezt rosszul értelmeztem. Illetve nem lehet abból nekem hátrányom ha a vádemelésig nem teszek beismerő vallomást?