Mire számíthatok?


rsztm # 2017.02.13. 09:02

Tisztelt szakemberek. Érdeklődnék hogy mi a menete a vádalkunak a valós életben és mennyire megbízható? Illetve felmentés milyen esetekben fordulhat elő.(jelentős mennyiségű kábítószer birtoklás a vád,de igazából nem tudtunk róla hogy kábítószerről van a dologban)

dandik # 2017.01.16. 12:39

Igen va ugyvedem de attol meg itt kerhetek tanacsot mert a kirendelt ugyvedben nem bizom!


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2017.01.16. 12:16

Kirendelt ugyvedem van, ez lesz az elso foku targyalas csutortokon itelet hozattal


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.16. 12:12

Van ügyvéded.

dandik # 2017.01.16. 12:00

Hello uzletszeru csalast kovettem el. A rendorseg 2 helyen nyomozott igy 2 ugy lett belole. Az egyik helyrol paksrol megjott a vegzes felfugesztetett kaptam. Most a kirendelt vedö azt mondja nem lehet hogy felfuggesztett kapjak a masik ugyben, csak bortont, csutortokon lesz a targyalas, ha valakinek mar van felfugesztetje nem kaphat masikat? Ez 1 ugy volt csak az egyik reszet pakson, a maik reszet tatbanyan nyomoztak. Mire szamithatok?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

zsofar # 2017.01.09. 11:37

Volt munkáltatom feljelentett a II. kerületi ügyészségen a
következőkben:

  • 1.000.000.- Ft vállalati kölcsön nem visszafizetésének (van kölcsön szerződés)

hiánya.

  • Céges notebook nem leadása. majd ha elszámolunk mert nem kaptam meg az utolsó bérem.
  • egy összetört Notebook amiről megállapodtunk, hogy csak a

biztosítási önrészt kell kifizetnem, de most már az egészet
akarja.

Várhatok letartoztatást? Várhatom, hogy a házamnál megjelenek a
rendőrök.

rsztm # 2017.01.07. 15:56

drbjozsef Én kérek elnézést mert hibásan irtam de hát a lónak is négy lába van ... Javítva: most jött ki 6 hónapos előzetes letartóztatásból.

drbjozsef # 2017.01.07. 12:37

6 hónapos tárgyalás? Hű, az jó hosszú lehetett... én csak másfél óráson voltam, de az is kva unalmas volt...

rsztm # 2017.01.07. 10:24

Lorik Ügyvédi Iroda. Igen többen voltunk akik először voltak dolgozni. Aki odavitt minket azt is elfogták,most jött ki 6 hónapos tárgyalásról.

alfateam # 2017.01.06. 21:28

Van jogosítványod ?!

alfateam # 2017.01.06. 21:01

Ne válaszd le róla a "tevékeny" kifejezést...

alfateam # 2017.01.06. 20:52

A tevékeny megbánást eleresztetted a füled mellett.
Menj és fizesd ki a kárt. Biztosan kevesebb lesz mint amit az ügyész saccol. Ezzel az egyik vádját részben meg is döntöd és a kár megtérítése enyhítő körülmény.

alfateam # 2017.01.06. 20:18

Nyugi, nem kerülsz börtönbe, hacsak nincs egyéb a füled mögött...
Egyébként, tevékeny megbánás.
Keresd a közút kezelőjét és gyorsan fizesd ki az okozott kárt, enyhítő körülmény.

alfateam # 2017.01.06. 20:10

Ha vitatod az összeget kérheted a káreset jegyzőkönyvét és a helyreállítás költségeiről készült számlát.
De ez aligha segít rajtad.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.06. 19:57

A térfigyelő kamerák sose rejtettek.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.01.06. 13:20

Tisztelt rsztm!

Mindenféleképpen jó lenne ha bármilyen módon kapott üzenet, gondolok itt sms-re vagy e-mailra, ami arra utal, hogy valóban csak első munkanapjuk volt. Esetleg többen vannak, akiknek első napjuk volt, mint Önnek?

Bobafet # 2017.01.05. 19:56

Értem köszönöm.

Öreg Tölgy # 2017.01.05. 05:31

Úgy van. A hamis vádnak objektíve és szubjektíve is hamisnak kell lennie.

Azaz bizonyítani kell, hogy

  • a feljelentett nem követte el a feljelentésben leírt bűncselekményt (az nem elég, hogy nem lett bizonyítva), és azt is, hogy
  • ezt a feljelentő a feljelentés megtételekor tudta.

A hamis vádnak van egy enyhébb, gondatlan alakzata is, akkor a második feltétel helyett azt kell bizonyítani, hogy a feljelentő ugyan nem tudta, hogy hamisan vádol, de a tőle elvérható körültekintés tanúsítása esetén felismerhette volna.

Bobafet # 2017.01.04. 17:31

Obudafan!

Köszi a választ, a jogszabályokat én is tudom, de mi a bírói gyakorlat, mint mondottam büntetlen előéletű vagyok.
Lehet kicsit nehéz a felfogásom de ha nem bizonyosodik be a vád, tehát amivel feljelentek valakit az nem állja meg a helyét akkor nem egyenesen következik ebből hogy hamis volt az állításom?

rsztm # 2017.01.04. 10:17

Bermuda háromszög. Nem volt semmi még mert először voltunk dolgozni,igértek papírokat de nem kaptam.

rsztm # 2017.01.04. 09:31

Tisztelt Lőrik Ügyvédi Iroda. Hogy tudnám azt bizonyítani illetve mi lenne szükséges a bizonyításhoz?

ObudaFan # 2017.01.03. 21:17

Btk. 268. § (1) Aki

  1. mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,
  2. más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján az érintett ellen büntetőeljárás indul.
(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a hamis vád alapján a vádlottat elítélik,
  2. a hamis vád olyan bűncselekményre vonatkozik, amelynek elkövetőjét a törvény életfogytig tartó szabadságvesztéssel is fenyegeti.

(4) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményre vonatkozó hamis vád alapján a vádlottat elítélik.
(5) Aki mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével azért vádol hamisan, mert gondatlanságból nem tud arról, hogy tényállítása valótlan, vagy a bizonyíték hamis, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
269. § Aki

  1. mást hatóság előtt szabálysértéssel vagy közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegéssel hamisan vádol,
  2. mást hatóság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt fegyelmi vétséggel hamisan vádol,
  3. más ellen szabálysértésre, közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegésre vagy fegyelmi vétségre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlójának tudomására,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
270. § (1) Ha a hamis vád folytán eljárás indult, ennek az alapügynek a befejezéséig hamis vád miatt büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Az ilyen feljelentés esetét kivéve a hamis vád büntethetőségének elévülése az alapügy befejezésének napján kezdődik.
(2) Korlátlanul enyhíthető, különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető a hamis vád elkövetőjének büntetése, ha a vád hamisságát az alapügy befejezése előtt az eljáró hatóságnak feltárja.

Tehát a büntetőeljárás lefolytatása során nem bizonyosodik be a vád.

Az még nem elég a hamis vádhoz. Ahhoz, hogy hamis vádért megbüntessenek, be kell bizonyosodnia, hogy hamis volt az állításod, és legalább gondatlan voltál.

Bobafet # 2017.01.03. 18:41

Dr. Attika

Ha indul büntetőeljárás a vádak alapján, másképp mitől lenne bajom belőle? Tehát a büntetőeljárás lefolytatása során nem bizonyosodik be a vád. És erre feljelent a sértett hamis vád dal.

Dr.Attika # 2017.01.03. 17:24

Az attól függ, hogy polgári, büntető vagy fegyelmi eljárásban követte el. Ha büntetőeljárásban, akkor indult-e büntetőeljárás, a hamisan vádoltat elítélték-e.

Bobafet # 2017.01.03. 17:12

Üdvözletem!

Hamis vádért mit lehet kapni? Büntetlen előéletű vagyok.