Közös képviselő felelősége téves utalásnál


Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.03. 09:35

Fogok én vitatkozni veled?! Ha gondolod, jelentsd csak fel.

gergo1000 # 2015.07.03. 07:17

Köszi a válaszokat, de egy kicsit kifejtenétek, hogy miért nem?
Jogilag tudatlan vagyok, de józan paraszti ésszel:

  • gondolom a cselekvéshez kell a tudatosság:

Ez megáll, mert azóta éves beszámoló is volt, tehát valahol ennek a kimutatásokban szerepelnie kell

  • az, hogy tévedésből került hozzá a dolog (pénz), gondolom megint egyértelmű, mert senki nem gondolhatja, hogy szándékosan utalok pénzt, olyanért amiért nem kell
  • 8 napon belüli visszaadás, pedig megint bizonyíthatóan nem történt meg.
Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.03. 07:03

De nem ám!

Wildmann # 2015.07.03. 06:24

Nem.

gergo1000 # 2015.07.01. 14:44

Sziasztok!

A következő esetben szeretném kikérni a véleményetek.
15 hónapja eladtam a lakásomat, de a bankszámlámon elfelejtettem leállítani az állandó átutalást. Ezt ma vettem észre. Felhívtam az új tulajdonost, akivel az eladás óta folyamatosan kapcsolatban vagyok, hogy fizeti e rendesen a közös költség díját. Arról tájékoztatott, hogy igen, sőt egy elmaradás esetén rögtön jelezték is neki a hiányt. A kapott elszámolásánál nem jelentkezik többlet. Majd megadta a közös képviselő számát, aki ugyanaz, mint aki korábban volt. Felhívtam, aki rögtön tudta, hogy hiába költöztem el, az utalás nem állítódott le. Szóban azt mondta, hogy ha leírom az igényem, akkor vissza is utalja. Ebben nagyon nem is kételkedem. Ennek ellenére, annyira gerinctelen eljárásnak tartom az eljárását, amiért:

  • egyetlen tételt se utalt vissza,
  • meg se próbálta felvenni velem a kapcsolatot (szerintem a telefonszámomat is ismerte), se az új tulajdonoson keresztül, se bankon, se levélben (akár a régi címemre küldve, azokat is mind megkaptam),

hogy szeretném az ügyet továbbvinni. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ez az eljárása ütközik-e valamilyen btk-s esetben.
Én ezt találtam:
Jogtalan elsajátítás

378. § (1) Aki
a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Szerintetek ez megállhat? Legalább olyan szinten, hogy egy tanúkihallgatásra behívják, anélkül, hogy hamis váddal vádolhatnak.
Előre is köszönöm a hozzászólásotokat.